Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy ellenség a...

Miért olyan nagy ellenség a cukor? ÉS a tej?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam cukrot mértékkel lehet adni a kisgyermeknek, tejet is 1 éves kor után. De a szomszédasszony majd "leharapta" a fejem, mert a 3 éves fiamnak túró rudit mertem adni.

Mi az amit nem tudok?


2011. jan. 28. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédasszony olyanba üti az orrát, ami nem az ő dolga, te meg túlságosan adsz a véleményére. 3 évesen simán mehet a túró rudi, ha a gyerek nem tejallergiás.
2011. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

A töménytelen cukorfogyazstéással van baj, hogy ma vezsle szinte akármit és cukor van benne,minden agyon van édesítve.

Csak meg kell nézmi, hogy a fiatalok között is egyre több az elhízott:-((

22 hós lányom is eszik rudit, viszint tejet nem, mert még cicizik és az talán valamivel jobb tej.

2011. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert hülye a szomszédasszony. Egy Túró Rudi teljes szénhidráttartalma 10-12 szénhidrát, amiben benne van a túró, csoki szénhidráttartalma is, legyen negyede a cukor, akkor 3 szénhidrátnyi cukrot evett. Egy gyerek napi szénhidrátigénye olyan 140-160 szénhidrát, hát szerintem is ez a 12 szénhidrát illetve a 3 szénhidrátnyi cukor fogja elhízlalni.

Ez a mérhetetlen ostoba szomszédnő, aki okosnak szeretné magát hinni, de ennyire futja.

2011. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad :) Csak az emberek sokszor nem ismerik a mértékletességet. Vagy állandóan édességet esznek és adnak a gyerekeiknek, vagy semmilyen formában nem, mert az káros. Pedig pont az a lényeg, hogy igazából mindent lehet enni, csak mértékkel. Ha egy kisgyerek olykor kap egy kis csokit, túrórudit, vagy akár egy-egy szem cukorkát, azzal semmi baj nincs, a baj az lenne, ha csak ezeket enné és állandó jelleggel igényt tartana az édességre.
2011. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

harmadiknak:

Olyaan nincs hogy 10-12 ch

De egy túró rudi CH tartalma 100 grammra vetítve nem kevés: 34 gramm.

A baánban 24 gramm van és ez sokank számít gyümölcsök között.


A mértékletességen van hngsúly. az, hogy megszik gyrek 1 rudi 1-2 naponta az oké, de hogy állandóan tejszelelet, dörmit, rudit..eszik, naponta többet, az már nem egészséges.

Én azon kakdok ki amikor 6-8 hónaposak rudit adnak, csoki nélkül, merő lustaságból, mert pár perc alatt kész a tőrókrém otthon házilag gyümökccsel édesítve és nem cukorral teleöntve.

2011. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

cukorbeteg a fiam, kevés étel van, aminek ne tudnám a szénhidráttartalmát, és egy milka rudi, amit mi eszünk 6 szénhidrát, kettő van egy zacskóban az 12 szénhidrát.

Jó nyilván van extra nagy rudi, aminek a szénhidráttartalma ennél magasabb, de átlag egy rudi 12 szénhidrát.

és a tejszelet is 10 szénhidrát.

Jó persze, nincs itthon laborom és így a hivatalos táblázatokra illetve a címkékre hagyatkozom. De nehezen tudom elhinni, hogy 34 szénhidráttartalmú rudira, 12 lenne ráírva. (illetve 6)

A banán valóban 24 szénhidrát, és ez gyorsan felszívódó szénhidrát, pont ezért eszik a sportolók, teniszezők, mert gyorsan ad energiát. És nincs abban semmi, ha egy ugrabugráló gyerek eszik, hiszen ledolgozza. Mint írtam cukorbeteg a kisfiam és banánt is ehet, különösen sport előtt javasolt neki. Mintahogy rudit is ehet, ha rendben van a cukra és közti étkezésről van szó.

Ja és 5 évesen 16 kiló, közelében nincs az elhízásnak. És egyébként még azt is megtanultam, ha el lenne hízva és kettes típusú cukorbeteg lenne, akkor sem a szénhidrátot kéne figyelni, hanem a zsírt, merthogy az hízlal.

2011. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akármennyire cukorbeteg a fiad, mégis rosszul tudod. Olvasni is szörnyű, el ne mondd másnak, mert kiröhögnek. Olyan nincs, hogy 1 szénhirdát meg 12 szénhidrát. A szénhidrát nem mennyiség, hanem típus. A szénhidrátot GRAMMBAN mérik.
2011. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én meg cukorbeteg voltam és a CH-t grammban mérik, ahogy az utolsó írta
2011. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

17:28-nak

én úgy tudom aki cukorbeteg nem ehet semmit amiben CUKOR van, máspedig a rudiban az van

legalábbis én nem ehettem, apám sem ehet, ő is cukorbeteg

előző

2011. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De, ehet, csak meg van határozva, hogy mennyit, és ezért kell számolgatni, ezért kell figyelni rá, hogy miből mennyit eszik. Nem lépheti túl a határt, viszont egy bizonyos szint alá sem mehet, ha jól tudom.
2011. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!