Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet feltekeny a...

Edina-Zoe kérdése:

Szerintetek lehet feltekeny a parom a kisbabankra?

Figyelt kérdés

pici lanyunk 8-an lesz 3 honapos.Parom dolgozik,amig en itthon vagyok a babaval.Szokta mondani,hogy nem megyunk sehova,nem vagyunk mar a regi mosolygos parocska,mint a baba elott.O 6 korul jon haza a munkabol es 7 orakor van az esti furcsi,ami utan bealszik a baba sokszor hajnalig.Nappal a pici + a lakas lekoti minden figyelmem.Este fejek,szusszanok egyet.

Segitseg nincs.Az en csaladom Magyarorszagon,az ovei pedig masik varosban.Baratok dolgoznak...


2011. jan. 30. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:

szia!

az én exem is féltékeny volt a gyerekemre,hogy mindig vele voltam igy ő háttérbe szorult.de megmondom őszintén,én is voltam már féltékeny egy volt párom kislányára,mert mindig vele foglalkozott,hétvégenként volt csak nála,akkor én szóba se kerültem.

2011. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dolgozik, tehat megtehetitek, hogy hetente egyszer egy bebiszittert hivtok, es elmentek egyutt. Hetvegen mi van? Segitsen o is, tobb ido marad a csaladi eletre. Igen, sok apuka feltekeny a sajat gyerekeikre, barmennyire is imadjak oket.
2011. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A babysittert teljes mertekben kizarja,mert nem meri rabizni senkire sem(max. a noverere,de o messze egy masik varosban el es amugy sem egy higienikus szemely)
2011. jan. 30. 12:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem irtam,hogy nekunk nincsenek kulon hetvegek,mert vendeglatasban dolgozik,heti egy szabadnappal.
2011. jan. 30. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha vendeglatoban dolgozik, akkor mar kiszorakozza magat, kieli magat a munkahelyen. 6-kor jon haza, meg tud segiteni, hogy egy szabadnapjan Te is szabad legyel legalabb a hazimunkatol.

Ha nem bizna a gyereket senkire, akkor mi a baja? Esetleg menjetek olyan helyre, ahol baba nyugodtan tud aludni. Meg lehet oldani ezt konnyen, foleg hogy babad meg nem tud menni/futni.

2011. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, tudom, a kérdés nem erről szólt, ezért kicsit OFF leszek, de a vendéglátózás közel nem egyenlő a szórakozással. Egyrészt egy elég tág fogalom, ami a mosogatástól kezdve a főzésen (és előkészítésén) keresztül a felszolgálásig bármit jelenthet, másrészt piszok fárasztó, harmadrészt nem a saját, hanem a mások szórakoztatásáról szól akkor is, ha a vendég (és/vagy a főnök) tapintatlan, bunkó, kapcarongyként bánik az alkalmazottal. Szóval ezt azért így jobban át kéne gondolnia az utolsó válaszolónak.

A többi meglátásával egyetértek.

(egy külföldön vendéglátóiparban dolgozó, azaz kizsigerelt nő, aki azért nagyon szeretne saját gyereket szülni minél előbb)

2011. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

16 evig dolgoztam vendeglatoiparban, kulfoldon. Igaz, allandoan vendegekkel foglalkoztam. Imadtam a munkam, fonokomet. Nekem ez nem munka volt, hanem szorakozas. Emberekkel valo ismeretseg, pszihologus lettem, oklevel nelkul. Szeretni kell az embereket, hogy ezt a munkat tud vegezni.

Csak azert hogy megszabadulj munkadtol, melozastol, kar lenne gyereket szulni. Egy gyereket azert szuljon egy no, mert igazi anya akar lenni, mindenkorra, nem azert hogy par evig ne kelljen dolgozni.

2011. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ó, nem félreértesz, a gyerekszülésre vágyódás nem újkeletű dolog nálam, és nem is munkakerülés a célja :) Ezt csak azért említettem, mert nem akartam azt a látszatot kelteni, hogy hímsoviniszta lennék, aki nem tudja átérezni egy kisbabás anyuka nehézségeit, fáradtságát, magára hagyottságát a teendőkkel. Bár még nem volt benne részem, de régóta tervezem, ettől függetlenül igaz, hogy csak kényszerből mosogatok, mert -egyelőre még- nem akadt más. De már az is folyamatban.
2011. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat...a parom kulfoldi,manager egy etteremben(sajat maga ura,ha ugy tetszik).Kulfoldon is elunk es en is vendeglatasban dolgoztam(5*os hotel barjaban).A babat terveztuk,ugy mint a kozos jovot is.Tudtuk,hogy valtozasokkal es nehezsegekkel jar a pici es megis ez van.

Igazsag szerint a megoldas erdekelne leginkabb,ha tenyleg van ilyen,hogy feltekeny a picire.

2011. jan. 30. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:
A megoldas csak az, hogy majdnem annyi idot szentelsz parodra, mint babara. Mikor baba alszik, ha faradt vagy ha nem, szorakoztatnod kell parod, beszelgetni, kedvenc kajat csinalni. Igen, faraszto, de igy van. De ez meg nem fogja megoldani azt a gondot, hogy igen, apukak feltekenyek sajat gyerekeikre.
2011. jan. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!