Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyerek mehet...

Mennyi idős gyerek mehet egyedül iskolába, mehet el a boltba pl. kenyérért, lehet otthon pár órát egyedül?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 10:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

én a sarki boltba 5 évesen elküldtem őket (persze a boltos tudott róla,hogy majd jönnek)

6 évesen mentek egyedül iskolába (gyalog 1 lámpa)

egyedül csak olyan 8 évesen hagytam őket

2011. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

egyedül a lakásban nagyon nagyon sokáig ne.

boltba pl az unokaöcsém is 5 évesen ment, faluban egy kisutcában kellett 3 házat járdán mennie. anyja mindig nézte a kapuból. iskolába megint a kérdés mennyire van közel, és hány utcát, zebrát kell átmennie.

2011. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

mikor Pesten laktunk

a lányom 2.-ben félévtől egyedül járt

kisétált a megállóba 5 perc

busz kb 15 perc (10 megálló) volt és át a lámpán és ott is volt

haza fele a busz közvetlen a suli előtt állt meg

ekkor volt 8 éves


most Gödöllőn lakunk és Pestre jár suliba most 4ikes

10 perc séta

1 megálló a volánnal kb 20 perc

3 megálló a bkv-val és a suli előtt száll le

de ez csak akkor ha beteg az öccse egyébként együtt megyünk

de nem egyszer volt már rá példa h ketten egyedül jöttek haza vagy iskolába

az öcsi most 6 éves


boltba akkor mikor már ismerték a pénzeket és kicsit tudtak számolni kn 5-6 évesen


otthon nem sokat voltak egyedül még mert itthon vagyok a kicsivel .-)

2011. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
A nagyok 6 évesek, még egyiket sem csinálják, nem is tervezzük egy ideig.
2011. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért érdeklődtem, mert a párom kislánya 9 éves múlt és még sehol nem volt egyedül. (teljesen egészséges, átlagos gyerek) Az iskola kb. 80-100 méterre van a lakástól, de MINDEN nap hozni és vinni kell. 1 forgalmatlan úttesten kell átmenni. A nagymamája ugyanabban az utcában lakik, ő kb. 250 méterre, de onnan sem tud jönni-menni. Van tőlünk nagyjából 50 méterre egy bolt, még oda sem mer elmenni egyedül. Szerintem ez nem normális, hogy állandóan valaki kísérgesse még a wc-re is mint egy 2 éves gyereket. Próbáltam már a párommal és az anyukájával is megbeszélni, de a gyerek sivalkodik hogy ő nem megy sehová egyedül és egyből ráhagyják.
2011. okt. 24. 11:07
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Lányom 9 évesen ment egyedül elösször iskolába,és boltba is.
2011. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez egy jó kérdés!

az én fim lassan 6 éves lesz de nemrég én még azon is kiakadtam, hogy az anyósom leengedte egyedül a 7.ről a lifttel. Nem azért mert olyan aggódós vagyok de az a lift elég sokszor megáll és a gyerek bennmarad egyedül a vaksötétben...

Nálunk suli ( majd jövőre) kb 10 perc ha átengedem a vasúti aluljárón ami sztem nem biztonságos ott csöveznek, a tinik ott lógnak, és amúgy is egy elhagyottabb részen van. Ha meg nem ott megy akkor legalább fél óra gyalog. Bolt sincs olyan közel hogy látnám a kapuból, meg minek menne oda egyedül. Nem hiszem hogy 8-9 éves kora előtt ilyen helyekre elmehet egyedül. Max a szomszédba a barátjához.

2011. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém 3,5 éves. Egyedül kerüli meg az egyik házat, nem tudom mennyi lehet, én a másik úton megyek és találkozunk. Természetesen még nem engedem sehova egyedül, max az udvarra a dédinél.De szerintem, érdemes így kezdeni a dolgot, hogy tanulja az önnállóságot. Egyedül eddig 5 percre hagytam fent a lakásban, amíg leviszem a szemetet, vagy lemegyek a postaládához. De ezt is szokni kell.


Én gyerekkoromban falunk már 6 évesen egyedül (többi gyerekkel) mentem iskolába, ami kb. 2 km-re volt tőlünk. Többször át kellett menni az úton, de nem volt semmi baj sosem.

2011. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De aranyos. Ez nagyon jó ötlet. Mármint hogy megkerülitek a házat más-más úton és a végén találkoztok.
2011. okt. 25. 14:19
 10/21 anonim válasza:
85%

Én először 11-12 évesen mentem egyedül iskolába. Persze nem azért, mert annyira féltettek vagy ilyesmi, csak régebben anyáék pont akkor mentek reggel, amikor én is és tudtak vinni kocsival a suliba. Vagy ha nem kocsival vittek, akkor anya bebuszozott velem a városba, csak ő ment még egy megállót, én meg a sulinál leszálltam.

De amúgy hazafelé már 2.-os (olyan 8 éves) korom óta egyedül jártam és sosem volt semmi baj.

Boltba olyan 8-9 évesen már leküldtek kenyérért és tejért, vagy ha valami kisebb dolgot még venni kellett.

És olyan, hogy órákig voltam itthon egyedül, kb. 5 éves koromban volt, de nem volt amúgy semmi baj, tudtam, hogy ha valaki idegen kopog, nem nyitom ki az ajtót, stb.

14/L

2012. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!