Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed kérdés, elolvasod?

Gyed kérdés, elolvasod?

Figyelt kérdés

Jelenleg a 14,5 hónapos gyermekemmell vagyok itthon gyeden.

Szertnénk egy 3. babát.Vissza menni dolgozni nem akarok, mert még a második is kicsi, és a munkahelyemre nem mennék már vissaz.

Mikor lenne jó teherbe esnem, hogy megmaradjon ez az összegem legalább?

Ha kicsúszok a szüléssel a 24 hónapból, akkor csak gyest kapok a 3. babóra?

Köszönöm szépen ha valaki tud nekem segíteni


2011. febr. 1. 10:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, ha kicsúszol a 24 hónapból, akkor is tgyást és gyedet fogsz kapni (persze ha él a munkaviszonyod), csak az összegek változhatnak.

Ha jól értem, akkor október közepe-vége felé volt a szülinap, ugye?

Akkor a tesónak elég 2012 közepéig megszületnie (július 17-ig, vagy ha 28 nappal hamarabb kéred a tgyást, akkor augusztus 13-ig.)

Mindig azt kell nézni, hogy az igénylést megelőző évben (tgyás esetében ez a szülést megelőző év, de gyednél ez lehet a szülés éve is!) mennyi időt töltöttél gyeden, illetve gyesen - ha 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál, akkor a minimálbér alapján számolják az ellátásokat, ha 6 hónapot meghaladóan gyeden voltál, akkor viszont a szerződés szerinti béred alapján.


Vagyis elmondható, hogy jövő nyáron, vagy szeptember környékén ess teherbe:DD Akkor a gyed ugyanannyi lesz, mint most:)

2011. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!