Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt anyukák, akik...

Vannak itt anyukák, akik GYESről mennének vissza dolgozni, de nem veszik vissza a munkahelyre? Részletek lent. FONTOS!

Figyelt kérdés

Azon töprengek régóta, hogy össze kellen fogni és egészen az illetékesekig eljuttatni egy javaslatot, miszerint:

-Az anyukák zöme azt tapasztalja, hogy nem várják vissza a mh.re, felmondanak neki GYES után

- Új mh.et nagyon nehéz találni, mert a gyerekes anyukákért nem kapkodnak két kézzel a munkáltatók

- A jelenlegi trv.szerint 30 napig nem lehet felmondani a visszatérő anyukáknak, azonban ez az idő kevés ahhoz, hogy új mh.et lehessen találni

CÉL:

Elérni, hogy a 30 napos felmondási időt tolják ki legalább 90napra.

3 hónap alatt egyrészt nagyobb esély van új mh.et találni

3 havi fizut már lehet nem fizet ki olyan könnyedén a "régi"mh., így legalább annyi időre visszavennék a GYES-ről visszatérő anyukákat.


Anyukák, hogyan lehetne elindulni ennek a célnak a megvalósításához?


2011. febr. 3. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sehogy. Én azt fogom csinálni, hogy nem várom meg a GYES lejártát, hanem előbb visszamegyek. Min. fél évvel, a GYES-ből amúgy is nagyon nehéz megélni. Amíg 3 éves nem lesz a gyerek nem mondhatnak fel. Addig csak visszadolgozom magam, vagy ha úgy látom, hogy nem, akkor is több időm lesz váltani.
2011. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

itthon vagyok gyeden de vállalkozó vagyok. tudod a másik oldalnak se egyszerű, 3 évig ugye nem dolgozik aztán visszajön de elmegy szabira, közben kirúgni azt akit helyette vettél föl, stb.


nem azt mondom, hogy igazságos amit az anyukákkal csinálnak de ebben a munkanélküliségben inkább örülni kell annak ami még megvan!

szerintem máshonnan kéne megközelíteni a dolgot

2011. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Reméltem többen írnak, de talán rossz időpontot választottam.


2.hozzászólonak írom, hogy tudomásom szerint, ha GYED/GYES-en van egy dolgozó, akkor a helyére csak határozott idejű szerződéssel lehet felvenni addig bárkit is, pont azért, hogy vissza tudják venni az anyukát.

2011. febr. 3. 20:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem most jár le a Gyedem.A főnököm sem most,sem később nem akar.Hogy menjek én most így vissza?Kötelező,hogy visszavegyen,de érdemes keserű szájízzel mennem mindennap.Ha hazaérek akkor majd itthon leszek bolond?Nem tudom mit tegyek!?
2011. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valahol el kell kezdeni, a Munka törvénykönyvét érintené a változás. Talán van munkaügyi miniszter, vagy nem tudom hogy hívják pontosan, neki lehetne írni. Hát igen nagy gond ez, a mai világban egy férj nem keres annyit, hogy eltartson egy családot, az anyáknak is vissza kell menniük. Ezt el kellene fogadni a munkahelyeknek, most vagy ne szüljünk, vagy ne dolgozzunk, de akkor legyenek olyan magas keresetek, hogy apa egyedül is kapjon annyi fizetést, hogy megéljen a család. Gondolom a munkáltatóknak is vannak gyerekeik, csak azt gondolják, hogy másnak ne legyen.
2011. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű. A munkáltatónak az az érdeke, hogy a munka el legyen végezve. Ha egy nőnek pici gyereke van, akkor arra nem lehet 100 %-ban számítani. Ez tény. Amíg ilyen magas a munkanélküliség, a kisgyerekes anyák mindig hátrányban lesznek. Lehet bármilyen jogszabályt is hozni. Mert abban igaza van egy előttem szólónak, hogy hiába a védelem, ha a munkahelyeden elviselhetetlenné teszik a légkört akkor, előbb-utóbb te mondasz fel.

Az én helyemre határozatlan szerződéssel vettek fel valakit, mondván, hogy ki tudja mikor megyek vissza, majd lesz valami munka nekem is. Erre itt a válság, és hát létszámleépítések. Már előre megmondták, hogyha lejár a védelem kitesznek. De én meg akkor beperelem őket, és azt olvastam erre eléggé harapnak. Miért engem tesz ki, miért nem azt, akit a helyemre felvett? Ha jól végzem a munkám, akkor ez diszkrimináció, állítólag 3-ból 2-őt megnyer az anyuka, csak sajnos elég kevesen perelnek.

Egyébként én a fő problémát a gyermekellátó intézményekben látom (vagy hogy is mondják). Hiába vannak elvileg 6-ig, ha 4-kor nem viszed el a gyereket, akkor már csúnyán néznek rád. Meg mi van akkor, ha beteg a gyerek? Akkor kénytelen vagy otthon maradni vele, és ez nyilván nem fog a munkaadónak tetszeni, jogosan. Inkább ezen az oldalon kéne birizgálni, de ezzel nem csinálnak semmit, max. hoznak egy-két semmitmondó törvényt, az semmibe nem kerül. De bölcsődét bővíteni az már költséges!

2011. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

most gondold el, hogy van egy alkalmazottad, 2 évig dolgozik nálad mikor elmegy szülni. aztán jön a második baba, így 6 évet van otthon. aki helyette dolgozik 6 éve, azt ugye el kell küldeni, aki kihagyott 6 évet és újra be kell tanítani, stb. azt kell visszavenni.


félre ne érts, én is itthon vagyok, nekem is volt munkám a vállalkozásomon kívül, teljesen átérzem a problémádat csak azt mondom, hogy a másik oldalnak se egyszerű. persze nem a multikról beszélek akiknek olyan mindegy A vagy B dolgozik holnap, de egy kis vállalkozásnál sajnos nem mindegy :( nagyon nehéz.


és akkor még hol van az, hogy a gyerekedet beadod az oviba ahol elkap minden betegséget így 2 hetente egy hetet otthon kell maradnod. ki nézi el neked?

erre mondtam, hogy máshol kell keresni a problémát, magyarországon jelenleg szinte képtelenség olyan állást kapni kisgyerekes anyukaként ahol nem rezeg hamar a lép... :(

2011. febr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Persze nem jó megoldás ez sem, amit az én célom, hogy elérjük együtt anyukák, de jobb, mint ami most van úgy gondolom.

2011. febr. 4. 10:07
 9/10 anonim ***** válasza:
De most akkor ne szüljünk gyereket, vagy csak milliomos pasihoz menjünk férjhez?
2011. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én már szültem, a pasim nem milliomos és a mh.emre sem várnak vissza. :-(
2011. febr. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!