Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szabadidős tevékenysége...

Milyen szabadidős tevékenysége lehet egy családanyának?

Figyelt kérdés
Gyerekek mellett hogy lehet kikapcsolódni?
2011. febr. 6. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, főleg, ha ebben a férj is partner és nem dolgozik késő estig. Mondjuk, ha az anyuka jól beosztja az idejét, akár otthon, a gyerek mellett is le tud ülni olvasni, kézműveskedni, akár tornázni is tud. Csak egy jól szoktatott gyerek kell hozzá, aki megszokta, hogy az anyukája nem kizárólag vele foglakozik és egy rugalmas anya.. Nekem pl. a 4 gyerek és a napi főzés, házimunka mellett is van időm arra, hogy néha leüljek olvasni, gyöngyözzek, kössek, sb. Mondjuk, a 4 közül már 3 kamasz..., de mikor ők voltak picik, akkor is találtam időt a saját kedvteléseimre is... És a gyerekekkel is tudtam foglalkozni.
2011. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagycsaládos vagyok, szerencsére a férjem nem dolgozik brutális munkaidőben, már 4 után itthon van, anyósom is bármikor bevethető, úgyhogy nekem nem probléma, hogy foglalkozzak magammal (és a párommal).


Lehet ezért leszólni vagy nem, én nem vagyok annak híve, hogy a gyerekvállalással minden másról le kelljen mondani. Persze szerencsés helyzetben vagyok, de minden időbeosztás kérdése.


Én hetente kétszer tornázni járok, heti egy fix este csak a miénk a férjemmel, barátnőzök, esténként olvasok, illetve néha a kreatív hobbikra is marad időm, amit mindig nagy hévvel csináltam, és sosem adnám fel.

2011. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van, heti 3x edzeni járok 1-1 órát, addig mama vigyáz a gyerekekre. Este tudok olvasni lefekvés előtt. Évi 1-2 éjszakai programot (koncert, buli) is meg tudunk oldani a férjemmel. Mellette sok növényem is van, napi fél órát még őket is tudom mütyörészni. :)
2011. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tanfolyamra járok, 2-3 hetente egyszer. Nekem ez is kikapcsolódás. Azonkívül néha (havonta 2x, 3x) elmegyek barátnőkkel teázóba, ide-oda. Vagy egyedül előadásokra (pl. természetgyógyászat).Kb. 3 havonta egyszer meg moziba, oda is egyedül szoktam/ egyedül szeretek menni.

Ilyenkor esténként meg vagy netezek, vagy olvasok, tanulok, vagy filmet nézünk.

Gyanítom, nem sokáig lesz ez a kikapcs ilyen "gyakori", ugyanis várandós vagyok a 2. babánkkal, a bátyus 19 hónapos :)

2011. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!