Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a leszoktatós pelenka?...

Milyen a leszoktatós pelenka? Milyen a jó bili? Tapasztált anyukák hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

A fiam 18 hónapos, mostanában(3-4hete) mindig szól, hogy pisis és tépi le a pelenkáját, vagy hív, hogy cseréljem ki. Több helyen olvastam, hogy ha a gyereket zavarja a pisi és a pelenka, akkor már "megérett" a szobatisztaságra. A bilijén viszont nem szeret ülni, max. 1-2 perc csupasz popóval meg még annyi se. Milyen a jó bili?

Hallottam leszoktatós pelenkáról is, az mit takar? Érdemes venni?


2011. febr. 11. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Leszoktatós pelus:

én olyat vettem aminek az oldalán kell eltépni a pelenkát vagyis Huggiest azon belül bugyipelust ez a neve talán walk and play.


bugyi is volt rajta... mert meg kell tanulnia lehúzni a ruhákat. Szóval nem muszáj pelenkát venni mert elég drága kb. 70,-/ db .


jó bili? az ikeás is jó olyan legyen amilyenre egyenes háttal rá tud ülni mert az a jó.

Ha görnyedt háttal tud ráülni az nem jó.


nem kell zenélős meg speckó se nekünk 100,-os boltból való van amikor megszerette a kislányom - aktívan bilizett- kidekorálta magának matricákkal. apró szivecskéket tett rá..

2011. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia

Első, hogy meg kell baátkoznia a bilivel/WCvel. Fontos, hogy tudja, hogy mások is pisilnek/kakilnak és pontosan ez mit is jelent.

Mindegy milyen bili, ha akarja használni, akkor a régi fém bili is jó, ha nem akarja, akkor vehetsz neki bármilyen csillogó-villogó-zenélő bilit, akkor sem fog ráülni.

Én nem tartom szükségesnek a leszoktató pelust, mi amikor már csak balesetek voltak, akkor használtunk mosható bugyipelenkát (ebben van egy vízzáró réteg, mint a gumibuygiknál, csak pamutból vannak)

A legegyszerűbb úgy, hogy megfigyeled mikor pisil, ha mindig étkezés után, akkor ha befejeztétek az étkezést, akkor ültesd rá a bilire. Ha belepisil nagyon meg kell dicsérni. 1-2 perc ekkora gyereknél már teljesítmény, többet nem is fog rajta ülni.

utána add rá nyugodtan a pelust.

És a legfontosabb: TÜRELEM, még csak 1,5 éves, a fiúk általában 3 évesen lesznek teljesen szobatiszták, tehát ha nem megy, ne erőltesd, hanem inkább térjetek rá vissza pár hónap múlva. Addig is legyen szem előtt a bili, hogy barátkozzon vele.

Nálunk fél évig nézegette, aztán egyik napról a másikra belepisilt. Onnantól csak néha van baleset.

2011. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat:-) Sokat segítettetek:-)
2011. febr. 11. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!