Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babád/gyere...

Mennyi idős volt a babád/gyereked mikor elkapta a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés
És hogy viselte?
2011. jún. 1. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves múlt februárban és épp most esett át rajta,még gyógyulófélben vannak a sebei.Egész jól viselte,nem vakarózott,hősiesen állta a dolgokat.Fiam 4 éves lesz jövő hónapban,ő most kezdte szombaton,hát rosszabbul viseli,vakarózik is,bár én ha észreveszem,nem engedem neki.A gyógyszerbevétel is nehézkesebb nála,ő nyügibb is,mint a húga volt,van hogy nem akar zuhanyozni se.Mindkettőjüknél az 1 hét "szobafogság" a legrosszabb,mert ugye amig jönnek ki a pöttyök és nem kezdenek el beszáradni,nem szabad kimenni.Fiammal még tart a karantén,ebbe a jó időbe kész téboly ittbent a lakásban...
2011. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2 éves volt akkor, nagyon jól viselte. Szerencsések voltunk mert csak hőemelkedése volt és kb. 20 db pötty. Hamar túlesett rajta.
2011. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!!

1 éves a kisfiam és a múlt héten találkoztunk egy ismerősünkel,aki jol megsimogatta. :S aki persze bárányhimlős volt.és utolag szolt hogy épp benne van. Aggodom egy kicsit.:S

2011. jún. 1. 20:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy melyik stádiumba volt a gyerkőc. Ha már pörkösödött akkor már nem fertőz.

Kisfiam most van benne, már pörkös. 2 éves volt februárban. Nagyon jól viselte. Reggel-este az összes pöttyöt rázókeverékkel kentük, napközben hintőporoztuk. Plusz éjszakára cseppeket kapott viszketés ellen. Az első pöttyök utáni 5. napon szinte már az összes pörkös volt. Láza sem volt.

2011. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok Rengeted hólyagja volt.
2011. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 évesen. A lányom azóta is emlegeti, "milyen klassz volt"! Komolyan, nagyon élvezte, hogy kenegetem, és imádta a homeopátiás golyócskát, amit a viszketésre kapott...Ő télen esett át rajta, így nem zavarta annyira, hogy nem mehet ki. Ráadásul annyira sajnáltam, hogy totál elkényeztettem azokban a hetekben.:)
2011. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

20:14 milyen cseppeket kapott viszketésre??

köszi a válaszokat!

2011. jún. 2. 07:23
 8/12 anonim ***** válasza:
20.14 vagyok. cetirizin hexal a csepp neve. Igaz 6 évea kor alatt elvileg nem lehetne adni, de mivel csak este kapta (5 cseppet) így nyugodtan adhattam neki. De van amelyik doki a Fenistil cseppeket írja fel.
2011. jún. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Szép napot!

2011. jún. 2. 08:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Tegnapi első válaszoló v.ok.Nekünk Fenistil cseppet irt fel a doki.Érdekes,hogy az egyik válaszoló irta a rázókeveréket,amikor az ma már nincs használatban,nem is szabad azzal kenni a kiütéseket.Tudom,régen az volt a jó,még amikor én kicsi voltam,akkor is,de ma már hintőpor van elsősorban.Nálunk a lányom belázasodott,a fiam nem.Meg mindkettőnél köhögés,nátha jött elő.Fiamnak elég jól felszakadozik,adom neki a köptetőt.Kislányom most újra náthás lett,meg olyan hurutosan kezdett köhögni,nem tudom,ez nem-e szövődménye...Mondogatja,hogy fáj a pocija és picit hasmenése is van,hát kiváncsi leszek,mi lesz most...Mindenképp el kell mennünk a naggyal a dokihoz,akkor elviszem a picit is megmutatni.Van esetleg itt olyan,akinek a gyerekénél előfordultak ilyesmi tünetek a himlő után?Aggódom...Jövő héten kezdek dolgozni,remélem arra rendbejövünk....Nekem is fájdogál a torkom,sztem egymást fertőzzük.

Valóban attól függ,milyen stádiumban volt a gyerkőc,akivel talákoztatok,mert ha már beszáradó kiütései vannak,nem fertőz.Ha anyukája meg fertőző stádiumban vitte más gyerek közelébe,háát...

2011. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!