Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol a kisebb gyerek a nagyobb...

Ahol a kisebb gyerek a nagyobbtól kapta el a bárányhimlőt, mennyi idő alatt jöttek ki a pöttyök?

Figyelt kérdés
A nagy már 2 hete lett pöttyös
2011. okt. 12. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Kislányom unokaöcsémtől kapta el. A betegség első napján találkoztak (tehát mikor unokaöcsémen kijöttek az első pöttyök) onnantól számítva pont 2 hét múlva kislányomon is megjelentek az elsők.
2011. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Napra pontosan 2 hét volt nálunk is lappangási idő. 3 gyerekünk van, érdekes módon nem egyszerre fertőzte meg a nagy a két testvérét, hanem csak a középsőt, Ő meg a kicsit. Így sikerült bárányhimlő miatt 6 hétig táppénzen lennem. Azt le sem írom, hogy a főnököm mennyire boldog volt:)
2011. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kislányom (3. gyerek)napra pontosan két héttel a barátnőmék látogatása után pöttyösödött ki (a barátnőm lánya a látogatás másnapján)

A nagylányom és a fiam (1. és 2. gyerek)között valamivel több mint két hét eltelt, de pontosan nem emlékszem már, ez már 5 éve volt:)

2011. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
előző! nahát!hát ez érdekes! mert általában 2 hét az első utána 2 hét a többi, tömbösítve! a főnök persze 4 hétért is boldog!
2011. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13:18 vagyok. Már az is csoda, hogy először csak egy kapta el, mert ugyanabba a közösségbe jártak. Amikor rajta kijött, otthon fogtam a többieket is, így az is lehet, hogy a középső még az oviban megkapta a fertőzést, és a kicsi meg tőle vette át. Fene tudja, de jól kipihentem magam 6 hét alatt.
2011. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A nagy 6,5 éves ovis volt(az oviban kezdődött a járvány tél végén),2 hetet volt itthon,mire ő ment oviba,a 2,5 éves öcsin akkor jött ki.

Nálunk napra pontosan 2 hét volt.

Visszamentünk igazolásért az orvoshoz,még itthon nem volt semmi baja,egy pöttyöt sem találtam,hogy biztos legyek meg akartam vizsgáltatni,a doktornő levetkőztette,és már ott voltak a pöttyök.

2011. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azért kérdeztem, mert délelőtt a kicsin láttam egy gyanús pöttyös, most délután már hólyagot is! :( Nálunk is napra pontosan 2 hete lett pöttyös a nagy.


És tényleg nehezebben viselte, aki második vagy harmadikként kapta el? A kicsi még csak 9 hónapos lesz. Most akartam beoltatni, de ugye 9 hós koráig nem lehet. A nagy most kezdte az ovit, nem gondoltam, hogy ez lesz az első betegség amit elkap és haza hoz. :(

2011. okt. 12. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagynak (elsőnek kapta meg) kevesebb pöttye volt, de sokkal nyűgösebb volt, nehezebben viselte. A kicsi telis-tele volt pöttyel (egy fülén vagy 7-8 volt)akkor 1,5 évesen sokkal nyugodtabban tűrte, kevésbé volt nyügi, mint előtte a 4 éves nővére.
2011. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!