Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy számolják a GYED-et? Az...

Hogy számolják a GYED-et? Az én esetemben mennyit fogok kapni?

Figyelt kérdés

a szülés várható időpontja: 2009.04.23.


2007 év végig egyetemi tanulmány

2008 év:

-jantól júni 30-ig egyetem

-júni 30- aug. 11- ig 650 Ft/óra heti 40 órás munkaviszony

- aug 12- szept. 15 nem volt munkám nem is kaptam semmi támogatást.

-szept. 15- árilis 30-ig br: 140.000 Ft-os munkaviszony


Egyáltalán egy év átlag keresetét számolják v kettőét, vagy az utolsó 180 napét?


2009. febr. 11. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A te esetedben a szülést megelőző 180 nap alapján számolják, mivel volt 30 napnál hosszabb megszakítás a munkaviszonyodban.

140.000 Ft 70%-át kapod (de erre nem esküszöm meg)

2009. febr. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy ha 42 napon belűl vagyok, az még nem számít megszakításnak.
2009. febr. 13. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A 30 nap az tuti.


"Ha a biztosított a fenti időszakban nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A biztosításban töltött idő akkor folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs. A 30 napi megszakítás időtartamába nem számít be a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, és a gyermekgondozási segély folyósításának az ideje."

2009. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!