Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek adnád az 1%-odat?...

Kinek adnád az 1%-odat? Gyereket támogató szervezetnek vagy állatvédőknek?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, de mindig beteg vagy szegény gyerekek segítésére ajánlom fel. Elképeszt mikor azt mondják az ismerőseim, hogy adjam ennek, vagy annak a kutya-alapítványnak, amikor Mo-n egy csomó beteg és éhező gyerek van. Nálam a rangsorban az ember sokkal előrébb van.
2011. febr. 14. 16:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Egyiknek sem 1 év GYES után nincs 1%-om:(
2011. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%

Az 1%-ot beteg gyerekeknek adnám (ha lenne jövedelmem), mert az én rangsoromban is ők az elsők. Még inkább így érzek, amióta saját gyerekem is született. Ő számomra mindennél fontosabb, a saját életemnél is.


Mindezek ellenére úgy gondolom, hogy időnként egy-két nagy zacskó kutyatápot venni, és bevinni a helyi menhelyre (nálunk a Noé van közel), és közben néhány szeretetéhes jószágot megsimogatni nem nagy áldozat. Arról nem is szólva, hogy az én kutyám is örökbefogadott jószág.

2011. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

Én már több éve a koraszülött mentőknek adom.

Már akkor is így volt, mikor még nem volt gyerekem, és most hogy már van kisbabám, még inkább elkötelezettebb lettem irántuk.

Az állatokat is nagyon sajnálom, de nekem a kicsi babák élete fontosabb.

2011. febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%
Mi is a koraszülött mentőknek ajánljuk fel évek óta, mikor még nem volt gyerekünk, előtte is. Azóta meg pláne.
2011. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekeknek adnám.
2011. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én évek óta egy állatvédő egyesületnek adom az 1%-ot. Tőlük fogadtam örökbe a kutyánkat is. Van gyerekem, és természetesen a rangsorban nekem is az ember áll előrébb. Évente utalunk pénzt egy leukémiás gyerekekről gondoskodó alapítványnak, vittünk csomagot a mikulásgyárba, és segítünk ahol tudunk.

Az állatokat is nagyon szeretem, a költségvetésemből nekik ezt szántam. Nem hiszem, hogy ezért embertelen, vagy lelketlen lennék.

2011. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Most komolyan az baj, hogy valaki állatmenhelynek adja? És ha gyerekeket támogatsz, akkor is vannak olyan gyerekek, akiket így viszont nem támogatsz.

Én sem gyerekeknek szoktam adni, mert nem csak ők szorulnak segítségre. Én egy hajléktalanokat segítő alapítványnak szoktam adni, mert szerintem egyrészt hasznos munkát végeznek, másrészt szerintem nekik nem sok felajánlásuk van.

Különben is, mindenki annak adja, akinek akarja, nehogy már az is baj legyen, ha valaki nem ÚGY jótékonykodik, ahogy te.

2011. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

Én is mindig, mikor még nem is volt gyerekem, valami beteg gyerekekkel foglalkozó szervnek adtam.

Most lehet a bölcsinek fogom, hisz ez a pénz is őket szolgálja majd, ha felújítanak, bővítenek..

2011. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekmentőknek adom/adjuk évek óta(koraszülött mentő). Adakoztam már állatmenhelynek is, de az nem az % volt. Természetesen az ember előrébb való, főleg a gyerekek. Ez akkor is így volt, amikor még nem volt saját, azóta sem változott. :)
2011. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

Az egyik 1%-ot egy óvodának szoktam adni évek óta (anyukám ott dolgozott), a másik 1%-ot pedig a parlagfű mentesítésnek.

Soha nem adtam kutyáknak, valahogy mindig ez az óvoda volt eszemben, előtte meg az iskola, ahova jártam gyerekkoromban.

2011. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!