Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mennyi idővel a...

Szerintetek mennyi idővel a tervezett baba vállalás előtt kell abbahagyni a dohányzást? Mennyi idő kell a szervezetnek, hogy kiürüljön a méreganyag?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha képes vagy abbahagyni, akkor "egyszerűen" hagyd abba, ne csak a babád miatt, hanem magad miatt. Sokan csak akkor állnak le, amikor megtudják, hogy babásak, és sokan meg egyáltalán nem (sajnos), mert nem bírják megállni.

Le a kalapot, hogy ennyire tudatosan tervezel!

2009. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A méreganyagok teljes kiürüléséhez évek kellenek.


De ne aggódj, nem a benned felhalmozódott méreganyagok károsak a babára, hanem a dohányzás alatti-miatti oxigénhiány, amitől koraszülés, kisebb születési súly, visszamaradt fejlődés, akár amputációs jellegű végtaghiány is kialakulhat, és a hatás a születés utáni életre is kihat, pl kisebb intelligenciaszint.


Én erősen biztatlak, hogy minél előbb tedd le a cigit, mert jó drágán büdösíted magadat vele, de ha csak akkor tudod letenni, amikor megtudod, hogy babát vársz, még akkor sem késő.


Az én anyám akkor tette le, amikor teherbe esett velem. Teljesen egészséges vagyok, két diplomám van.

2009. nov. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!