Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 órás munka mellett nem jár...

8 órás munka mellett nem jár a gyes, vagy mégis?

Figyelt kérdés
Szeptemberben mentem vissza dolgozni, akkor még ugye a régi rendszer szerint járt a gyes 8 óra mellett, meg is kaptam, de januártól nem járna én úgy tudom. Most néztem a részletes számlatörténetet, mert gyanús volt h jött a januári is és tényleg itt van. Ilyenkor mi van? A kitöltött papírra egyértelműen ráírtam h 8 órás munkaidőben leszek, lehet h tévedés és majd vissza kell fizetnem vagy aki már kapja attól nem veszik el? köszi aki tud segíteni!
2011. febr. 17. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha kaptad decemberben, márciusig van türelmi idő, addig kapni fogod. Utána vagy lemondod vagy átmész 6 órásba.

De az is lehet, hogy nem mondtad le és akkor vissza kell fizetned, hívd fel a Kincstárat és ott pontosan megmondják.

2011. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen vagy ez vagy az....szerintem nem kell lemondani, mert nem történt változás az igényeltkörülményekhez képest
2011. febr. 17. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Januártól lépett életbe a törvény,hogy 8 óra munka mellett nem jár a GYES,de úgy tudom,hogy áprilisig még folyósítják,onnantól viszont már nem fogod kapni.
2011. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szóval valszeg van még türelmi idő? az tök jó, kerestem és nem találtam erre semmit!
2011. febr. 17. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Igy van, akinek dec. 31-én már munka mellett járt a gyes, az még márciusig kapja, ez az átmeneti idő, utána semmi.
2011. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen van türelmi idő március 31-ig.Április 1-től már nem fogod kapni,nem kell lemondani automatikusan megszűnik,hacsak 8-ról 6-ra nem változik a munkaidőd,akkor viszont kérvényezni kell tovább a Mák-nál.
2011. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, nekem ez talált pénz, mert azt hittem már nem jár
2011. febr. 17. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!