Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásol benneteket...

Mennyire befolyásol benneteket a gazdasági válság a gyermek vállalásban? (forint gyengülés, deviza hitel, GYED, GYES, csp megnyirbálása) Persze nem erre alapozzuk a jövönket de jó ha van mert a fizetés önmagában sajnos kevés.

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én már jelenleg GYEDen vagyok 11 hós kisfiammal. 30ezerért. A férjem munkanélküli lett, már hónapok óta nem talál munkát errefelé. Így a hármunk összjövedelme: 70ezer ft... Szóval, nagyon nehéz így! Szeretnénk kistesót, de így nem merünk bevállalni mégegyet:(

És most,hogy a GYED és GYES rendszerét is át akarják variálni, ráadásul nem jó irányba, háát... nem tudom mi lesz! Így is kevés a gyerek, a drága kormány pedig tesz azért,hogy még kevesebb legyen!

Akartunk tavaly házat venni, de most örülünk, hogy nem tettük. A részletfizetés és a rezsi elvinné most minden jövedelmünket.

2009. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Mi pár hónapja szántuk rá magunkat, hogy akkor jöhet a baba. Azóta történt pár dolog, elbocsátások, új munkahely, hiteltörlesztés emelkedett, de én úgy vagyok vele, hogy nem adom lejjebb a terveimet. A páromban már felmerült, hogy lehet inkább várni kellene... De ennél jobb szerintem már nem lesz. Nincs mire várni. Biztos sokkal rosszabb lesz az anyagi helyzetünk, de ennyi erővel életünk végéig várhatnánk, hogy egyszer jobb legyen.
2009. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A férjem állása biztos(nak tűnik). Azt tudom, hogy ahonnan eljöttem szülni, oda nem akarok visszamenni, valamint addigra már egy csomó olyan projekt kifutóban lesz, amire plusz embereket vettek fel, meg ugye a gazdasági válság okozta létszámleépítések miatt sanszos, hogy a védett idő leteltével tőlem is megválnának. (Nem igazán értem a nagyfőnök hozzáállását, de mindig is kakirágó volt, inkább elküldte a régi, sokat tapasztalt, a helyi sajátosságokat ismerő kollégát és megtartotta az ifjú titánokat, akiknek kevesebbet kell fizetnie.)

Mivel kisgyerekkel munkát találni enyhén szólva is lehetetlen, ezért inkább előbbre hozzuk a kistesó érkezését.

Szerencsére a férjemnek keresett szakmája van, szóval ha az ő munkahelye megszűnne (amit azért kétlek, mert állami cégnél dolgozik), akkor sincs semmi katasztrófa, biztos vagyok benne, hogy hamar találna munkát. Addig meg csak kitartana a pénzünk.

2009. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan nem merek még egy gyereket vállalni a bizonytalanság miatt.
2009. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekem tavaly decemberben pont ezért volt abortuszom, mert nem jövünk ki a pénzünkből.

Nekünk van már 2 gyerekünk(6 éves, 13 hónapos), és tavaly védekezés mellett lettem terhes:( 1 hónapig volt időm átgondolni, hogy mit tegyek, és leginkább anyagi okok miatt döntöttem az abortusz mellett.

Sajnos ez a helyzet:(

2009. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A családalapításban engem elsődlegesen az anyagiak hiánya (lakáskörülmények,tartalékok hiánya és a szolid jövedelem gátol).

Amiért ma sincs családom, az az anyagiakon múlik elsődlegesen, mert nem akarom a leendő gyerekemet eleve szegénynek nevelni. Éppen elég az, ha a napi kínokkal magam viaskodom, nem szeretném, ha a gyerekem is így élne.

2012. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!