Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Franciska név hogy tetszik...

A Franciska név hogy tetszik nektek? Adnátok a születendő lányotoknak?

Figyelt kérdés
Egy hete csak azon agyalok, hogy mi legyen a lányom neve.A vezetékneve Fejes. Ma arra ébredtem, hogy milyen jól hangzik hozzá a Franciska név, ez zakatol a fejemben egész nap, de az anyám lehurrogott, hogy csúnya, divatjamúlt név a Franciska. Tényleg az?
2009. febr. 13. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekem tetszik!Aranyos név!!!
2009. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem azért nem adnám, mert divatjamult, ugyanis manapság már nincs olyann, hogy divatjamult, vagy régimódi.

Nekem inkább azért nem stimmel, mert nektek a vezetéknév is meg a keresztnév is egyforma mássalhangzóval kezdődik.

De ha neked tetszik, azaz nektek, akkor miért ne?

2009. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az egyik kolléganőm kislánya is Franciska, most 8 éves, Franinak, Francinak becézik. Nagyon kedves, vagány, életrevaló kiscsaj. És szerintem nagyon szépen alliterál a vezetéknevetekkel!

2009. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia!Nekem volt egy Franciska nevu osztalytarsam meg anno a kozepsuliba.Nagyon nem szerette a Franciskat,nem is hivhattuk igy(pedig en olyan szivesen Franciztam volna:)))Igy Fanninak hivatta magat.Igaz is mit szolsz a Fannihoz??Hasonlit a Franciskahoz egy kicsit.

Nekem is lanyom lesz Bonita Viktoria.

Udv:21 hetes kismami

2009. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Én nagyon szeretem a Franciska nevet, adnám is, ha nem lenne még egy pár esélyes. Bár mostanában nem lesz nálunk mégegy gyerek, az első meg fiú lett. De anno tervben volt a Franciska is.
2009. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
szerintem meg nem jo nev:S
2009. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válasszatok vmi más nevet. Pl. a Laura vagy a Hanna nagyon menne a Fejeshez.
2009. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem nagyon tetszik,ha megegyezik a vezetéknév és a keresztnév kezdőbetűje. A Franciska annyira talán nem jön be,(de Neked kell,hogy jó legyen), esetleg Fanni? Fejes Fanni is jól hangzik. Vagy ha nagyon különlegeset akarsz,megy hozzá a Fatima is,ebből pl. én csak egyet ismerek, de az egy nagyon aranyos kislány.
2009. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
szerintem nagyon idétlen név
2009. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Látod nagyon eltérőek a vélemények. Nekünk fiú névnek pillanatnyilag a Bendegúz van a lista élén. Sőt ez az első és egyetlen név amiben mind a ketten belementünk eddig. Ezzel a névvel is ez a hlyzet. Vannak, akiknek nagyon tetszik, vannak akik szerint borzasztó.

Nekünk tetszik, még kicsit bizonytalanok vagyunk, de más meg vagy apának, vagy nekem nem tetszik. Ma vagyok 5 hónapos, van még azért időnk, de ha mégis emellett döntünk akkor sem fognak zavarni azok akiknek nem tetszik. Reméljük a bénbinek tetszeni fog, szeretni fogja majd a nevét.

Ha nektek ez a név tetszik, hajrá.

(mellesleg nekem azok közül a nevek közül is jópár nem kerülhetne a listámra amiket itt fentebb javasoltak. Izlés dolga. Nekik z tetszik, nekem más.)

2009. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!