Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi év már a sok két...

Mennyi év már a sok két gyerek között? Tudom hogy nem lehet általánosítani, de mégis szerintetek.

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint 10 év.
2011. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 6-7 már sok.
2011. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább a több, mint 10 évre "szavazok"!

Öcsém 7 évvel fiatalabb nálam! Olyan jó testvérek vagyunk, hogy ilyet még nem sokat láttam. A családban sok testvérpár van, ahol kicsi a korkülönbség, és mindig voltak olyan hosszabb-rövidebb időszakok, amikor a testvérek "marták" egymást, rosszban voltak, már felnőttként is!

A mi példánkból kiindulva azt mondom a 7 évvel még nincs semmi gond!

2011. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 9 év van és nem sok.

6 év alá nem mentem volna, engem a kis korkülönbség riaszt.

2011. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

elöző

1-2 év korkülönbséggel is lehetnek rossz kapcsolatban a testvérek

2011. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk 10 év van a két gyerek között, és én úgy érzem, a mi családunk számára tökéletes ez a korkülönbség.
2011. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos fugg a gyerektol is, a nemtol is es attol is, hogy hany testver van.

A szuleimnek en vagyok a legfiatalabb gyermekuk, az egyik batyam 7 evvel idosebb, a masik 10 evvel. Ez rengeteg volt.

Ok jol megvoltak egyutt, a hugica nem igazan erdekelte oket, orultek, ha nem lattak, illetve forditva, mertha egyutt voltunk, akkor biztos, hogy en voltam a szivatas targya. Allandoan kotekedtek. Akkor is, amikor mar kistini voltam, raadasul rettenetesen zavarba tudtak hozni, mert mindig sok haverjuk jarkalt hozzank, elottuk is ugyanugy kotekedtek velem es akkor mar ciki volt nekem nagyon. Tenyleg akkor volt nyugodt a lelkem, ha nem voltak otthon...

13-14 eves koromtol pedig az volt a problemam, hogy ugy jartak korulottem mint a bortonorok, az egy dolog, hogy vigyaztak ram, az jo is, de egyaltalan nem biztak meg bennem, igy en sem bennuk, semmit, de semmit nem osztottam meg veluk.

Igy lenyegeben ugy nottunk fel, hogy a mai napig alig ismerjuk egymast, nem tul szoros a kapcsolat, amit sajnalok, mert egyebkent normalisak es most mar mindannyian felnottek vagyunk, jobban ossze kellene tartanunk, de nem megy.

A ferjem es a novere kozott hat ev van, naluk is hasonlo volt a helyzet, annyi lett a kulonbseg, hogy amikor a ferjem mar tini lett es nem kisfiu volt, akkor osszecsiszolodtak. Utana mar nagyon jo volt kozottuk a testveri kapcsolat.

A sajat tapasztalataim alapjan en vegul a kicsi (nagyon kicsi) korkulonbseget valasztottam a gyerekek kozott es hala Istennek a ferjem is erre szavazott.


De persze ezt nektek kell tudni, hogy mikor johet a kovetkezo baba.

2011. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!