Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok anyukák? Diane35...

Tudtátok anyukák? Diane35 fogamzásgátlóról?

Figyelt kérdés
Mi már 2éve próbálkozunk a bébivel de nem jött össze!Előtte 4évig Diane35 fogamzásgátlót szedtem!Most derült ki az orvosom által akihez most járok hogy idézem" ez nem is igazán fogamzás gátló.ezt a túlzott férfi hormon termelésére írják fel amitől nagyon pattanásos az ember és csak egy "mellékhatása" az hogy fogamzásgátló. és sorvasztja a méhnyálkahártyát.abbahagyása után nagyon sok nőnél jelentkezik PCO és a nehéz teherbeesés. és hogy 1évnél tovább nem is szabad szedni!Hát jó hogy ezt most tudtam meg mivel a régi dokim ezt úgy kifelejtette és én 4hosszú évig csak ezt szedtem!PCO-m van és nincs peteérésem sem!1éve NEM menstruálok magamtól!Azért ez elkeserítő nem?
2011. febr. 24. 07:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem elkeserítő, hanem felháborító!
2011. febr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez nagyon durva, remélem hamar rendbe jössz.
2011. febr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Én valószínűleg perelnék (bár, ha a betegtájékoztatóban benne volt, amit itt leírtál, akkor lehet, hogy érdemben nem érsz el semmit). A helyi kórház betegjogi képviselője biztos tud segíteni.

Egyébként pont ezért sosem szedtem fogamzásgátlót. Tudom, hogy van olyan, ami nem okoz ilyen jellegű problémát, de én sosem bíztam bennük.

2011. febr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a betegtájékoztató alapján be se szedtem volna, bocs. [link]
2011. febr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igazából azért kaptam én ezt mert nagyon pattanásos voltam!Ami 1hónap alatt megszűnt.....de azt senki nem mondta hogy 1évnél tovább nem szabad szedni!És 3havonta látott a doki..így tudnia kellett volna!szerintem vagy legalább szólni :(
2011. febr. 24. 08:33
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezt írom, de vagy neked rákérdezni... legalább a betegtájékoztató alapján.

Most már késő bánat sajnos, és őszintén sajnálom, hogy ez történt veled. Első gondolatom nekem is az volt, hogy perelj. De ahogy elolvastam a betegtájékoztatót, azért más kép alakult ki bennem. Szerintem elveszítenéd a pert, és még te fizethetnél...

2011. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is szedtem ezt a gyógyszert sokáig, 16 éves koromtól pár kisebb pár hónapos megszakítással legalább 5 évig. Én is pattanásra kaptam, aztán összejöttünk a párommal és amiatt meghagytam. Mikor abbahagytam minden azonnal visszaállt az eredeti ciklusba, sosem volt baj. Sőt jól be is állította.

De lehetséges mellékhatásként ilyen dolog, ami neked jelentkezett, de biztos nem minde

2011. febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom, hogy neked nem mondta az orvosod. Teny, hogyha atolvastad voln a tajekoztatot, vagy rakeresel akar neten, akkor ezt mind megtudod.

En meg regebben szedtem, 18 evesen kezdtem szedni es BORPROBLEMAKRA irta fel az orvos, elmondtak, hogy mellesleg fogamzasgatlokent is mukodik.

A borom rendbe jott, 2 evig szedtem, de eleve mondta a doki, hogy max ket evig szedjem, utana 3 honap szunet es ugy valtsak masikra.

Ezt be is tartottam, utana Loette-t szedtem, ami elvileg hasonlo a dianehoz, csak joval gyengebb. De en azt is ugy szedtem, hogy 2 evente 3 honap szunetet tartottam.

Hala Istennek nalam igy nem lett gond, elhataroztuk, hogy babat szeretnenk es rendszeres, 28 napos ciklusaim lettek a bogyo abbahagyasa utan, az elso babank a 3. honapban fogant, a masodik pedig a probalkozas elso honapjaban.

Sajnalom, hogy nem mondta neked ezt a doki es remelem, hogy minden rendben lesz.

2011. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én tudtam. Szedtem 1 évig, majd írtak másikat. A legfontosabb, hogy bármilyen gyógyszert felírnak, a betegtájékoztatót el kell olvasni az első betűtől az utolsóig! Nem hiába van benne a gyógyszerek mellett! Mivel írja a lehetséges mellékhatásokat, így te is tájékoztatva voltál.
2011. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki a kérdésedet a teherbeeséshez is, sokaknak fontos lesz még! És emeld is ki, amint lehet!
2011. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!