Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 kicsi gyerekkel mernél új...

3 kicsi gyerekkel mernél új életet kezdeni vhol? Belevágnál, vagy bíznál benne hogy megjavul a helyzet a lakóhelyeden?

Figyelt kérdés

Nem egyedül, férjemmel együtt. Csak ezen rágódok hónapok óta, merjünk mozdulni vagy ne. Amúgy életünk során jó párszor költöztünk már mindketten,fiatalok vagyunk és rugalmasak. Rokonság konkrétan nem köt ide ahol lakunk. van egy házunk hitellel terhelt, ha sikerülne eladni akkor áron alul, abból (a hitel kifizetése után) másik házat tuti nem veszünk sehol, tehát maradna az albérlet újból. Viszont jobb munkalehetősége lenne a férjemnek, nekem is lenne állás,ahol várnának. Ezt a várost nem tudtuk megszeretni mióta ideköltöztünk (nemrég óta élünk itt, 3 éve).

Viszont a lányom (4.5) ide jár oviba amit imád, és az óvónéniknél kívánni se lehetne kedvesebbet, jobbat. A lányom amúgy is érzékenyebb, nehezen kezdte az ovit. A kisebbem bölcsis, ő mondjuk kicsit nyitottabb személyiség.(a harmadik még a pocakban).

Már megszokták a házat, a környezetet, és ha elköltöznénk, valószínű csak kisebb házba tudnánk.

Én jobban érezném magam a másik városban, na de ez nem önző dolog?

Kiszakítsam őket?

A férjem szerint inkább most mint később, de attól félek, megviseli a lányomat.


2011. márc. 4. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár nem voltam még ilyen helyzetben, mint ti, de így, ahogy ezt végigolvastam, az volt az első gondolatom, hogy én mennék az új helyre.

Ott is jó lesz az ovi, ott is lesznek jó barátok.

És ha most nem érzed jól magadat, az előbb-utóbb rá fogja nyomni a bélyegét a hangulatodra, így a gyerekekére is.

Szerintem menjetek.

2011. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindenképp most mint később!!!!!!A bölcsisnek még nem okozna gondot,pocaklakónak duplán,az ocis pedig szerintem jobban viselné mint mondjuk sulis korában!!Máshol is aranyosak az óvónők,talál kis barátokat,meg mellesleg ha észreveszi rajtad hogy boldogabb vagy az uj helyen,akkor neki is jobb lesz!Ebben a korban még nincsenek kialakulva olyan szoros barátságok a gyerekek között,de pl.suli korban már nehezebb lenne,és ne felejtsd el hogy akkor már 3 gyerek miatt kell majd aggódnod!
2011. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is mindig ez jut eszembe hogy ha meg kell erőltessem magam minden egyes nap,hogy hú de jól érzem magam (holott nem) azt ők is megérzik, de valahogy nem bízok benne,hogy lesznek ennyire jó nevelők máshol is egyrészt, másrészt azért igen rossz feladni a saját házat amit eddig fizettünk (végülis akkor hiába). Hitelt mostanában nincs ember aki már kapna (hogy másik sajátot fizessünk másik városban), szóval jópár évig maradna az albérletezés...ami lássuk be 3 gyerekkel nem a legjobb.
2011. márc. 4. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak jó kívánság: Sok sikert az új élethez:)
2011. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia,


én 14, öcséim 5-3 évesek voltak amikor másik országba költöztünk, mert Anyuék egy jó álláslehetőséget kaptak. nem volt gond a beilleszkedéssel, a fiúk még kicsik voltak, nekem pedig sosem volt bajom az új barátok szerzésével. a gyerekkori barátaim sajnos elmaradtak, de lettek igaz barátaim, akik a mai napig meg vannak. a Ti gyerkőceitek még kicsik, merjetek most változtatni, hidd el, minden rendben lesz!! :)


Ági

2011. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!