Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a költségtérít...

Mi a véleményed a költségtérítéses képzésről? Belevágnál vagy ennyi pénzt nem áldoznál rá?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalatát várom, akiknek kevés volt a pontjuk és belevágtak a költségtérítéses képzésbe.


Én most 21 éves vagyok és úgy érzem, hogy már ideje lenne más dolgokra is félretennem, de ha belevágok a suliba, akkor még legalább 4 évet nem tudnék félretenni.


Sajnos már végeztem el olyan szakmát, amivel nem tudok elhelyezkedni és ezért is félek még egybe belekezdeni.


Nem tudom feljavítani a pontjaimat, csak költségtérítéses képzésre elég. A suli kb 1 millió lenne összesen.


2011. aug. 11. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Hát nézd...én kb 2ponttal maradtam el a ponthatártól,ezért kerültem csak annak idején költségtérítésesre...valami 381pontom volt asszem és 383 volt a ponthatár...De van olyan ismerősöm,aki 1ponttal csúszott le.És a vicc az egészben,hogy akkor 160 pont volt a költségtérítésesre a ponthatár...


Ha van rá pénzed,akkor megéri,hisz ha jól tanulsz van esélyed átkerülni 3.félévtől államilag támogatottra :)

2011. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
vagy 393 volt? én már nem emlékszem...bocsi
2011. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
volt olyan évf.társam,aki 3.-ban gimiben bukott matekból,és tessék ő is jár főiskolára,pedig állati kemények a matekos tárgyak,ő is bele mert vágni....
2011. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én nem attól félek, hogy nem tudom végigcsinálni. Sosem buktam és már más képzéseket is sikeresen végigcsináltam, de azért szeretnék ettől többet elérni.


Inkább attól félek, hogy nehogy feleslegesen végezzem el. Meg attól, hogy még 4 év elmegy az életemből úgy, hogy hónapról hónapra élek. Mondjuk párommal lakom, de azért a tandíj mellet nem biztos, hogy tudnánk félretenni. Arra meg nem alapozhatok, hogy majd úgyis átvesznek államilag támogatottra.

2011. aug. 11. 17:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is ebben a helyzetben vagyok. Csak nekem van már egy diplomám,most beadtam pénzügy-számvitel ktgtéritésre, de nem tudom,h megéri-e elkezdeni...
2011. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...


Én anno úgy voltam vele, hogyha keményen dolgozom, annak meglesz az eredménye, és mivel alapból nem tudtam volna finanszírozni a tanulmányaimat, nem volt választásom, tanultam, mint állat, szerencsére felvettek, jogot tanulok az állam pénzén.


Sok osztálytársam jár fizetősre, valaki sír, hogy diákhitel, de rossz, valaki diákmunkázik éjjel-nappal, valakinek apuci ki tudja fizetni, én mindenesetre csak azt mondom, aki tanult, azt felvették pénz nélkül is.


Ez az eset más, mert te nem a gimiből "frissen" kikerülve mennél egyetemre, nem tudom, neked mennyire voltak adottak a lehetőségek, pl emelt szintű érettségire, nyelvvizsgára, ilyesmikre - hisz tudom, aki például estin érettségizett, vagy szakközépbe járt, azoknak nehezebb.


Én azt javaslom neked, próbálj valamiből újraérettségizni, vagy emelt szintűt tenni, esetleg nyelvvizsga, mert pontokban sokat számít, erőfeszítésben viszont koránt sem annyi befektetés, mint megkeresni azt a bizonyos pénzt.


Sok sikert kívánok!

2011. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


Az a baj, hogy akkor még nagyon nem tudtam, hogy mihez szeretnék kezdeni, és csak úgy elvoltam.

Mindenképp levelezőre mennék és meló mellett.

Még lakáshitelt sem vennénk fel párommal, nemhogy diákhitelt. :) Szóval még rengeteget gondolkodom. Nekem sincs mentségem, nem tanultam, nem érdekelt, ehhez képest már két OKJ-t elvégeztem és egyiket sem rossz eredménnyel. :) Egyszerűen a bejutás lehetetlen...


Kalkuláltam akárhogy, de szerintem sehogy sem lenne jó.

2011. aug. 11. 19:25
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

19:18 vagyok!


Abban látsz-e fantáziát, hogy nem hitelből, vagy nyögve-nyelősen végzed el az iskolát, hanem megtakarítasz! Egyik volt osztálytársam 1 éven keresztül spórolt az egyetemre, így nem volt szüksége sem hitelre, sem pedig kuporgatásra az tanulói évek alatt. Másfelől 1 év nem a világ, ha 1 évvel később kezded a sulit, nem hagysz ki semmit, sőt, lehet lejjebb mennek a ponthatárok :)

2011. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindenképp egy év múlva kezdenék, addig így is úgy is dolgozni fogok. Végülis nem az lenne, hogy nem tudnám a tandíjat fizetni, csak az a kérdés, hogy érdemes-e. :) Mert azért az az 1 millió nem kevés. Oké, lehet, hogy átvennének támogatottra, de arra nem alapozok.

Nagyon köszi a véleményed! :)

2011. aug. 11. 19:35
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Ismét 19:18 :)


Az átvételben is van fantázia, nálunk például nem kell horror tanulmányi átlag hozzá, csak annyi a további felvétel, hogy legyen üresedés (ez már nem rajtad múlik).


Örülök, hogy tudtam segíteni, sok sikert kívánok :)

2011. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!