Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed kérdés! Elolvassátok?

Gyed kérdés! Elolvassátok?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom.December végéig jár utána a Gyed.De szeretnénk második babát.Ha terhes leszek december végéig,dolgozni nem tudok vissza menni,mert olyan a munkám amit terhesen nem lehet ellátni.Milyen ellátást kapok december után.?A következő baba születéséig.Táppénz?Ha megszületik ugyan úgy Tgys,Gyed?
2011. márc. 8. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz visszamenni, akkor táppénz, majd tgyás és gyed.
2011. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem december végétől GYES-t fogsz kapni a kislányod 3 éves koráig vagy a második baba születéséig. Elvileg akkor jár táppénz, ha visszamész dolgozni (vagy visszamennél és mondjuk a GYES alatti szabikat veszed épp ki) és akkor jelented be, hogy babát vársz. Én így tudom. GYES-ről nem lehet táppénzre menni(ha lehetne, én már ott lennék).
2011. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. Nem gyesről mégy táppénzre, hanem a munkahelyedről.

Annyi igaz, hogy a gyes és a táppénz nem jár együtt, de ha megszakítod a fizetés nélküli szabit, és papíron visszamégy dolgozni, már jogosult vagy a táppénzre, mert a táppénz biztosítási jogviszony alatt jár, az meg megvan, ha él a munkaviszony. És valószínű, hogy jobban is jársz a táppénzzel, mint a gyessel, arról nem is beszélve, hogy ha a gyed igénylést megelőző évben nagyobbrészt gyesen vagy, akkor a minimálbér alapján számolnak ellátást, míg ha táppénzen vagy, akkor a szerződés szerinti béredből. Ami magas bruttó esetén nem elhanyagolható különbség.

2011. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még a szabikat sem kell kivenni, hogy táppénzre menj.
2011. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Második vagyok. Szó nélkül el lehet intézni, hogy papíron visszamenjek dolgozni és így táppénzre mehessek?

Mert ez azért nem egészen tiszta elintézési mód és ha a munkáltató kötözködik, akkor gáz van, nem? Nálunk pl. minden szabályosan megy, lehet hogy beintenek, ha én ezt közlöm.

Bocsánat az OFFért.

2011. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez abszolút szabályos. Lemondasz a fizetés nélküli szabadságról, visszakerülsz aktív állományba, majd tartós táppénz miatt újra kikerülsz.

Maximálisan törvényes. A munkáltatóknak azért nem tetszik általában, mert a betegszabit és a táppénz harmadát nekik kell fizetniük. Ettől függetlenül sem tarthatnak fizetés nélküli szabadságon, ha te nem akarod.

Beszéld meg velük, és meglátod, hogy állnak hozzá, de a jogszabályoknak ez a variáció is megfelel.

2011. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen!
2011. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 9. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!