Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most már tényleg nem értem!...

Most már tényleg nem értem! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
máj.-ban jár le a gyed-em.a régi munkahelyemre nem akarok vissza menni,de a szabikat ugye ki kell vennem.még nem szóltam nekik hogy nem megyek vissza.kérdés:mikortól igényeljem a gyest?úgy is kapom ha szabin vagyok(8 órában dolgoztam)vagy előbb a szabi és ha lejárt akkor a gyes?segítsetek légyszi!
2011. márc. 9. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nem kell visszamenned a gyerek 2 éves korában, sőt a szabidat sem kell kivenned.

A gyed lejárta előtt egy hónappal ad be a GYes igénylésedet, azzal a címszóval, hogy a lányod májusban tölti a 2 évet. Maradsz egy évig GYesen. Mielőtt lejárna a gyesed (jövő május), előtte 30 nappal tájékoztasd a főnököd, hogy jössz vissza, és akkor fogod kivenni a szabidat.

Ha esetleg közben találnál másik munkát, semmi gond, az eredeti munkahelyedről akkor is kötelesek kifizetni a szabidat.

2011. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szintén májusban jár le a GYED-em, és pontosan úgy csinálom, mint ahogy az előttem válaszoló írta.
2011. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat!már megvan az új munkahelyem!6 órába leszek bejelentve hogy tudjam kapni még a gyest.tehát ha jól értem:áprilisban adjam be a kérelmet a gyesre és a régi munkahelyemen szóljak hogy nem akarok vissza menni és fizessék ki a szabikat?esetleg azt tudjátok hogy kb hány nap szabi gyűlik össze a 2 év alatt?
2011. márc. 9. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

A régi munkahelyeddel neked semmit nem kell közölnöd. Semmi közük ahhoz, hogy te most elmész máshová is dolgozni.

Én a helyedben nem venném ki most a szabikat, hanem majd csak jövőre.

Mert ha nem válik be az új munkahelyed, akkor a régi még mindig ott fog várni :-D

Menj el most 6 órában dolgozni az új helyre, igényeld mellé a gyest, jövő májusban ha még megvan az új állásod, akkor a gyes lejártával, kezd el kivenni a szabijaidat a volt munkahelyedről és mellette add be a felmondásodat is hozzájuk. Míg jár a szabid, addig le is töltöd a felmondási idődet náluk.

Viszont ha nem jön össze az új munkahely, akkor is kapsz 1 havi fizut jövő májusban a régi munkahelyedről, ami nagyon jól fog jönni, a gyes lejártával.

2011. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak:de az új munkahelyére is be fogják jelenteni!Vannak papírok,amik szükségesek az előző munkahelyről,még ha 2 helyen van,akkor is.És valószínűleg más adósávba fog kerülni,mert hát 2 munkahelye van!Olyankor mi a helyzet?
2011. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért kerülne másik adósávba?

6 órába dolgozik +gyes, a másik helyen fizetés nélküli szabadságon van (vagyis nincs jövedelme onnan).

Tudom miről beszélek, az én munkahelyemen sem tudták meg, hogy elmentem máshova dolgozni Gyes alatt. Onnan tudom, hogy most telefonáltak, hogy akkor mikor is megyek vissza dolgozni. A bérszámfejtő az új helyemen mondta, hogy így csináljam, mert így véd a felmondási tilalom a régi helyemen, ha ez nem válna be.

2011. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ok!köszönöm mindenkinek a válaszokat!még annyit kérdeznék hogy az 1 év fizetés nélküli szabit kötelesek megadni?
2011. márc. 9. 18:56
 8/8 anonim ***** válasza:
a gyermeked 3 éves koráig kötelesek megadni neked a fizetés nélküli szabit, utána meg kötelesek visszavenni, vagy legalábis az összegyűlt szabikat akkor kiadni.
2011. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!