Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre kitelepült anyukák...

Külföldre kitelepült anyukák válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki férjem kap munkát Ausztriában. Ha beilleszkedtünk, akkor engem is várnak oda. Így költözünk családostól, ha minden jól megy. Gyerekek 3 és 5 évesek.

A munkahelyet a rokonomék intézik, akik ott is dolgoznak, így sokat tudnak segíteni.

De hatalmas félsz van bennem. A gyerekek hogy fogják viselni az új óvodát. És még nem is az, hogy új, de szegények nem is fogják érteni mit beszélnek. Nem fog ez törést okozni?Pláne az öt évesben? És nekem milyen lesz. A nyelvet nem beszélem, angolul beszélek. Hogy fogom megérteni az óvónőket? Vajon kedvesek lesznek, vagy inkább kinéznek?? A kezdeti nagy lelkesedést aggodalom váltotta fel. :( De itthon lassan éhenhalunk. Dolgozni akarok én is, itt pedig nem tudok elhelyezkedni. Elég szomorú, hogy munkáért mennem kell 600 km-t. Ráadásul a férjem ott óránként fogja megkeresni a jelenlegi napi bérét. Tehát nem kérdés, hogy menni kell...de mi lesz? Beilleszkedünk? Tapasztalat?


2011. szept. 24. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Az óvónők biztosan fognak angolul beszélni, ez nem lesz gond, persze mindenképp kezdj majd el németül tanulni, mert a nagyobbik gyermeked lassan suliba megy, és jó lenne, ha tudnád majd segíteni a tanulásban.


Hidd el, a gyerekek fel se veszik majd, pár nap alatt meg fogják szokni a környezetváltozást. Mi már a 3. országban lakunk a két nagy születése óta, és úgy néz ki, télen megint költözünk. A gyerekek nagyon könnyen tanulják a nyelvet, ettől nem kell félned.


A saját fejedben rakj rendet, pozitívan állj hozzá a dologhoz, mert az aggodalmat, negatív kisugárzást a gyerekek megérzik. Lelkesedj tovább, tanuljátok a németet, nagyon jó lesz. És örüljetek, hogy ilyen közel maradtok Magyarországhoz. :)

2011. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki segíteni fog (nem magyarok,hogy rúgjanak beléd még egyet).


A gyerekeknek is fura lesz biztos,de az osztrákoknak más a mentalitásuk,ne félj... A gyerekek hamar megtanulják a nyelvet és beilleszkednek.



Csak menj előre és vissza se nézz ;)

2011. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerintetek kedvesek lesznek velünk? Már a többi ember is? Mert jelenleg be se merek gondolni, hogy nem fogom érteni mit beszélnek körülöttünk. És ha abba gondolok, hogy a magyar alig várja, hogy a másik ne hallja és máris kibeszéli..na szóval értitek.

Persze tanulni kell nekünk is nagyon, nem szeretnék sokáig kiszolgáltatott lenni. Ha belegondolok, hogy orvoshoz is nehéz lesz vinni a gyerekeket, hisz hogy mondom el mi a baja.

Igazából Angliába nézegettünk állást, de ez meg csak úgy jött, nem hagyhatjuk ki, csak mert még nem tudunk németül. Gondolnom kell a gyerekek jövőjére is!!! Biztos baromi nehéz lesz. Amíg nem megy élesbe a dolog az ember lelkes, most egy kicsit beparáztam, de gondolom ezzel sokmindenki így van...De közbe meg várom is, mert ez a jelenlegi helyzet nem túl rózsás.

2011. szept. 24. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Ausztriában a legtöbb ember megérti az angolt is, tehát kezdetekben lehet trükközni a nyelvekkel. Persze hosszútávon muszáj megtanulni a németet.


Úgy fognak hozzátok állni, ahogy ti álltok hozzájuk. Ha kedvesek, alkalmazkodók lesztek, dolgoztok, akkor senki nem fog titeket megszólni.

2011. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedvességgel, alkalmazkodással, dolgossággal nincs gond....itt nálunk mégsem válik be. :(

Remélem külföldön barátságosabbak az emberek. Ha ez meglesz akkor minden könnyebb lesz!

Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 24. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek és a környezetünkben van egy hasonló magyar család akik nemrég költöztek ki két hasonló korú kis gyerekkel. Az óvodába való beilleszkedés nagyon zökkenőmentes volt, a gyerekeknek semmi gondot nem okozott. Fél év alatt elsajátították a nyelvet, és beilleszkedtek a társaik közé. Hidd el ettől nem kell tartanod, a gyerekek nagyon alkalmazkodók még ebben a korban. Ha idősebbek lennének, akkor nagyobb probléma lenne. Inkább tényleg rajtad múlik a dolog, hogy te pozitívan állj hozzá mindenhez. Ahhoz hogy majd később együtt tudj velük tanulni, neked is el kell sajátítani a nyelvet. Az óvonők szerintem mindenütt kedvesek, nem elutasítóak.

Nagyon nehéz lesz eleinte minden, de hidd el meg fogjátok szokni, és a gyerekek miatt tényleg nem kell aggódni.

2011. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok! Valószínű, hogy eleve, mivel ők hamarabb megtanulják a nyelvet, mint mi, biztos könnyebb lesz nekik (hamarabb). Bár a nagyobb nehezen viseli a változatosságot, ha megtalálja számára érdekes dolgokat, akkor már nincs is gond.

Én nehezebben leszek a nyelvtanulással, legalábbis, most ezt érzem. Egyelőre olyan valószínűtlennek tartom, hogy az ember csak úgy megtud tanulni egy új nyelvet iskola nélkül. De minden erőmmel azon leszek. Egyrészről, hogy a fiaimnak segítsek, másrészről, ha "berendezkedtünk" én is dolgozni akarok és nem akarok teljesen néma lenni egész nap. Egy valamiben bízok, hogy majd találok magyarokat. Gondolom "mi" mindenhol jelen vagyunk:) Persze ott lesz a rokonom, de nem akarunk a terhére lenni, elég nagyot hozott így is értünk, hogy munkát talált meg albérletet és ovit is.

2011. szept. 25. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!