Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből áll 3 éves (ovis)...

Miből áll 3 éves (ovis) kisfiad ruhatára? Milyen a kimenős és az otthoni ruhák aránya?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

5 melegítőnaci, 5 hosszújjúpóló, kb 8 rövidujjú. Pulóver 5-6.

Farmer 3 db. Itthoniakat nem tudom, mert itthonra van szakadt is foltos is, abból elég sok, kaptuk inenn onann.

2011. márc. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 10 db hosszúujjú pólója van és 10 db nadrág. Szükség is van rá, mert nagyon sokszor leeszi a ruháját, leönti magát, stb. Nem szeretek hétközben mosni, így hétfőn bekészítem az adagot a szekrényébe és mindig elhozom a gyerkőccel együtt azt, ami koszos lett. Van négy rend kinti ruhája, mert ki is szoktak már menni ebben a gyönyörű időben és mindig koszos lesz szinte a nadrág, kabát.


Őszintén szólva nekünk a kimenős ruhákból van lényegesen több, mivel az oviban azt adok rá, itthon meg sokkal kevesebbet vagyunk.

2011. márc. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. márc. 14. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még nincs ovi, de van játszóház és játszótér, ahová kényelmes és strapabíró ruhák kellenek, ezért válaszolok :)

meleg pulcsi belebújós 3 db, plusz egy itthoni, kapucnis cippzáras 3 db.

hosszú ujjú pólóból 8 db van, ezek közül van ami már 2 éves kora óta jó rá, van ami még nagy, rövidujjúból még több, legalább 15 db, ezek is összevissza-méretek, 2 évestől 4 évesig jó rá, mert viszonylag keskeny fazon és hosszú derekú (be tudom tűrni őket)

szabadidőnaciból (ami kimondottan földön csúszós fazon) 4 db van, ebből csak itthoni 2, mert szakadtak.

kényelmes gumis derekú vászonnadrág van 5 db, farmer 2 db, mindkettő kantáros.

harisnya 5 db, zokni nem tom, sok, bugyi úgy 10 db.

2011. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. szerintem a ruhatár nagyban függ attól, hogy hol éltek, mert pl egy panelban laksz, akkor az otthoniak is sokkal szalonképesebbek szerintem, mert játszóra nem viszed ki szakadt cuccban. Gondolom én. Tehát sokkalta több elmenős ruha kell.

Míg kertes házban, város szélén, vagy falun bőven elég elmenősnek az amit oviba fölvesz (pláne ha félnapos olyankor 1 naci két napig is jó) így ezekből kevesebb kell, viszont udvaron sarazós, koszolós,homokozós bármi lehet. Még olyan is amit ugye kapunk kívül már nem adod rá. Vagy egy falusi játszótérre szerintem az ember könyebben kiviszi a gyereket bármilyen cuccban, nem öltöztetgeti át.

Akkro az sem mindegy pl hogy mennyire kell eljárni, mennyire megy az ember ide oda étterembe stb..persze ez már anyagiak kérdése is, de azoknak sokkalta több "szebb"

utcai ruhája van.

Szerintem sokat jelent hogy hol él, milyen életmódot folytat. Mert ha nincs szükség 10 elmenős nadrágra, kár megvenni, abból kiindulva, hogy pl én is megvettem az 5 db melegítőnacit oviba szeptemberben, de decemberben már cserélhettem is le a ruhatárat, hisz hirtelen nagyon nőtt:)

Nekünk itthoniból kell a sok, mert 5 perc alatt képesek nyakig sár lenni :)

2011. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!