Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltál már olyan fáradt, hogy...

Voltál már olyan fáradt, hogy képtelen voltál reagálni a babsírásra?

Figyelt kérdés

Úgy értem rögtön reagálni, és csak pár perc után voltál képes odamenni hozzá. Fizikailag vagy lelkileg voltál kikészülve? Mennyi idős a babád?

Szerinted rossz anya az ilyen?


2011. márc. 15. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém már nagyobb,nyáron lesz 2 éves,a kisebbik,akivel volt bizony ilyen!! jajj,de sok is!!

És nem,nem volt bűntudatom! Tudtam,hogy nem ezen múlik az anyaságom, amit meg tudok nekik adni,azt megadom,szeretem és nevelem a gyerekeinket.

Egy nagyobb gyermekünk is van,a 2 közt 2 év. Komplett háztartást vezettem,boltba is én jártam,közben a veteményt is gondozni kellett volna-de arra már nem volt energiám.

Kezdetekben a kicsi óránkét evett-nappal és éjszaka egyaránt. És ezt az óránkét-et úgy értsd,hogy pl 11-kor felkelt,evett,letettem,12-kor megint felkelt. 2 hónapon keresztül. Majd volt 2 hónap pihi,aztán amint betöltötte a 4 hónapot... ú!! na,akkor már ha este meghallottam a hangját,az ágyunkat püföltem. Mindenhogy kimerült voltam-testileg,lelkileg. Aztán oda mentem,már nyugodtabban,és kivettem a kiságyból... rémálom volt 2 hónapig. Fél éves kora óta elviselhető az éjszaka,de még mindig nem az igazi,de már nem panaszkodom,mert leány álom a fent leírtakhoz képest. A nem alvós hónapokban több olyan este is volt,amikor nem hogy nem tudtam felkelni,de felébredni se,és a párom hozta oda,hogy ordít a gyerek-pedig egy szobában voltunk,2 m-re az ágyunktól volt a kiságy.


Ha kimerült a szülő,az nem az anya hibája! Ettől még lehet szeretni a gyermeket!

Aki szereti a gyermekét,az rossz anya nem lehet!!!


Üdv:2 gyermekes,14h.km

2011. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha éjjel előfordul, amikor hallom félálomban, de egyszerűen nem bírom felfogni, hogy mi van.

21 hónapos, összesen ezalatt talán 4 átaludt éjjelem volt.

Fizikai kimerültség volt, másnap lefeküdtem délután a gyerekkel, meg este is együtt aludtam el vele és nem húztam fel reggel az órát.

2-3 nap alatt helyrejövök ilyenkor.

2011. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem,pedig a kisebb,aki lassan 3 éves minden éjjel felkel,és csak én vagyok jó neki...de én-a férjem,és a szüleim szerint is-hiperaktív vagyok,és állandóan fel vagyok húzva.
2011. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer. De akkor már egy éves volt a fiam. Olyan iszonytatóan fáradt voltam éjjel, hogy hajnali kettőkor valahogy nem ébredtem fel a sírásra, beleálmodtam az álmomba. A szomszéd jött át kopogni, hogy egyáltalán van-e itthon bárki.
2011. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3* volt ilyen. Először még a kórházban, szülés után. Arra ébredtem félálomban, hogy sír a másik baba, imádkoztam, hogy ne ébressze fel az enyémet. Beletelt 5 percbe, mire felfogtam, hogy az enyém sír. Másodszor itthon, nem sokkal később, elaludtunk picit együtt, a férjem mellettünk tévézett. Ő költött fel, hogy sír a gyermek, pedig az én karomban aludt a kicsi. 3.-szor most volt, a kórházban voltunk az egyéves fiammal és megint azt hittem, hogy a szomszéd baba sír.

Az első 2 fizikai fáradtság volt, szokatlan volt, hogy sokkal kevesebbet alszok, mint baba előtt. A 3. pszichés volt. 2 hétig volt beteg a fiam, 4 kg-ot fogytam, teljesen kikészültem idegileg.

2011. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt hát!:)Annyira kimerült voltam, hogy azt mondtam a férjemnek, hogy vagy ideadja ő, vagy úgy ordíthat, ahogy a torkán kifér én ájult álomban leszek.

Kissé be voltam sokallva-nem volt lelkiismeret furdalásom-miért lett volna?Hiszem imádom a gyermekem-csak lemerült az aksi.

2011. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Velem sokszor volt ilyen, de ettől még jó anyának tartom magam.
2011. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem egy szobában alszunk a gyerekkel, és én is jártam úgy, hogy azt hittem, álmodom, mikor rájöttem, hogy tényleg sír a fiam.

Nem hiszem, hogy rossz anya lennék ezért vagy más rossz anya lenne, hisz a gyereksírás egy idő után szinte természetes "zaj" egy kisgyerekes családban, beépül a hétköznapi hangok közé.

Lehet, hogy hülye hasonlat, de falun a kutyaugatásra sem riadsz fel vagy városon az autók monoton zajára egy idő után csak akkor, ha hirtelen felvonyít a kutya vagy dudál az autó, csikorog a fék.

2011. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!