Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Természetes úton szültem egy...

Természetes úton szültem egy elég nagy babát. (4280g és 58 cm) Mennyi időt kell várni a következő gyerekkel? Vagy nincs erre szabályok? Mennyi az ideális kórkülönbség a tetvérek között? Ő most 7 és fél hónapos.

Figyelt kérdés
Én már nagyon vágyok egy újabb terhességre.:) Nem tudom, más nincs így vele?
2009. febr. 21. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az első baba méretének nincs köze ahhoz hogy mikor vállalod a másodikat. szerintem 1,5 2 év az ideális.
2009. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ideális korkülönbség nincs, ez családfüggő.

Ababa születési mérete sem befolyásol semmit. Ez a te meglátásod.

Most szültem decemberben 3790 gr -os babát sima szüléssel (34 óra volt)- azt gondolom, hogy én 4-5 év korkülönbséget hagyok, bár már 28 leszek mindjárt,így többet nem akarok várni.

2009. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azt mondják, hogy vannak esetek, amikor nem egészséges 2 gyereket közvetlenül egymás után vállalni, de ennek nincs köze az előző gyerek súlyához és nálad már jó pár hónap eltelt. Szerintem sincs ideális korkülönbség, mert ez mindenkinél más. Én 4-5 éves korkülönbséget szeretnék a gyermekeim között.
2009. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én egyszer azt hallottam 1 év kell a szervezetnek,hogy regenerálódjon :)De ha te szeretnél hajrá,lehet nektek is meg lesz az 1 év,nem biztos,hogy elsőre sikerül.A húgom és köztem 11 hónap van :) Az én gyermekeim közt 10év. 10a fiam és 4hós a kislányom:) Elöbb szerettünk volna de 4 évig nem jött össze...

Minden jót

2009. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, itt a fórumon olvastam pár napja egy hasonló kérdésre adott válaszban, hogy érdemes a következő terhesség előtt nőgyógyásszal megnézetni, milyen állapotban van a méhed. Van olyan, hogy a baba nagyon "lelakja" a terhesség alatt, azaz több idő kell a regenerálódásra. Ezt egy nagy baba esetén könnyebben el tudom képzelni, bár nem vagyok szakmabeli.
2009. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)
2009. febr. 22. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem annyit mondott a dokim erről a témáról, hogy 16 hónap kell a regenerálódáshoz. Ezt Czeizel is megerősítette (más okból voltunk nála).

Üdv

Ui: én is szeretnék másikat, mi 6 hósak vagyunk!

2009. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2009. febr. 23. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!