Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jellegű kérdések...

Milyen jellegű kérdések lesznek a bölcsődei felvételi napján?

Figyelt kérdés
Azt olvastam valahol, hogy sok kérdésre kell válaszolni, és vinni kell a gyereket is magammal. Köszi előre is, ha valaki tud segíteni.
2011. márc. 17. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekunk a babaval kapcsolatos kerdesekre kellett valaszolni:

Hanyszor alszik a gyerek egy nap ?

Mileyn kajakat szeret es milyen kajakat nem szeret?

Allergias-e tojasra, tejre, lisztre mert akkor kulon kell nekik fozni?

Van-e kedvenc jateka?

Hogyan szokott elaludni (altatni kell, van kisparnaja, jateka, magtol elalszik)?

Ha mennek valahova a bolcsivel jatszoter, megnezni ezt-azt, setalni, akkor beleegyezel-e, hogy vigyek a gyereket?

Ha hirtelen lazas lesz adhatnak-e neki lazcsillapitot (termeszetesen felhivnak telefonon de amig megerkezel erte)?

Kik a fontos szemelyek az eleteben akiket nagyon szeret rajtatok kivul (teso, nagyszulok)?

Keszithetnek-e kepet a gyerekedrol (nallunk vezetnek mappat es neha keszitenek kepet ha valami ujjat csinal a gyerek es beleragasztjak, ez majd a szuloke lesz ha vege a bolcsinek)?

Eszik, iszik egyedul? Csoros vagy sima poharbol?

Milyen gyerekbetegsegei voltak? Megkapta-e a kotelezo oltasokat?

Bizlizes kerdes ha mar elkezdtetek?

Huu biztosan volt tobb is de ezekre emlekszem. Hatha masnak meg jut eszebe valami. :)

Aztan megkerdik, hogy neked vannak-e kerdeseid es akkor felteszed azt ami teged erdekel? Pl hany gondozo van egy gyerekre? Milyen plusz ruhakat kell vinni (nallunk 2 adag tiszta csereruha van a szekrenykejebe es ha baleset tortenik atoltoztetik), hanyszor cserelnek pelust (kisfiam meg nem szobatiszta)....

2011. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaaaj, de aranyos vagy, köszönöm szépen!!! :) El sem tudtam képzelni, milyen kérdések lesznek! :) De akkor mostmár sejtem! :)) Kösziiiii!!!
2011. márc. 17. 10:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Enyém decemberben lesz 3 éves, sajnos oviba még nem veszik így be szeptembertől, pedig én úgy érzem, már nagyon "odavaló" lenne inkább, mint bölcsődébe. :( De sajna nem válogathatok. (Nagynövésű, folyékonyan beszél, és szobatiszta).
2011. márc. 17. 10:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk semmi ilyesmit nem kérdeztek, bár igazi felvételi se volt. Ki kellett tölteni egy papírt, de csak a személyes adatainkat kérdezték,pár hónap múlva volt egy szülői,ahol elmondták a bölcsi házirendjét és ennyi. Amikor elkezdtük a beszoktatást, akkor a gondozónéni kérdezett pár dolgot a napi szokásainkról,de túl sok mindent nem, úgyis kiderül számára pár nap alatt minden.
2011. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! :) Kíváncsi leszek, nálunk mi lesz. A vezetőnővel váltottam egy pár e-mailt, és írta pár kérdésemre, hogy ha megyünk beiratkozni, úgyis rengeteg kérdést tesz majd fel... Ezért is csodálkoztam, hogy vajon miket?
2011. márc. 17. 10:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos a gyerek szokásait fogják kérdezni,meg hogy miket tud már.

Gyógyszert nálunk nem adnak, ha beteg a gyerek,akkor úgyse mehet, ha meg ott lesz beteg akkor menni kell érte. Az első nap vinni kellett orvosi igazolást,hogy egészséges,közösségbe mehet, meg munkáltatói igazolást mindkét szülőtől. Nálunk ha nem tud pohárból inni,akkor megtanítják.

Mivel kicsik, így nem viszik őket sehová, egyedül sószobába vitték őket pár hete, ahhoz kellett a hozzájárulásunk, de az a bölcsin belül van,nem kellett messzire menni.:-)

2011. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És a munkáltatói igazolás az mi? Apánál még ok, hisz ő dolgozik, de én 3. éve lassan itthon. Anyától milyen munkáltatóit kérnek? Köszi Neked is!!! :)
2011. márc. 17. 10:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát gondolom azért adod bölcsibe mert lesz munkád. Hát onnan kell majd munkáltatói.
2011. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elso valaszado vagyok, persze itt sem lehet vinni a babakat ha betegek es azonnal ertuk kell menni vagy telefonalnak de mondjuk felszokik valakinek a laza 39 fokra es anyuka szegeny 40-50 perc mulva tud odaerni na meg mire hazaviszi a gyereket az meg vagy 20-25 perc. Hat azert van nalluk nurofen, panadol... es ezert kerdeznek ra, hogy adhatnak-e valamit vagy hagyjak a gyerkocot lazasan amig a szulo oda nem er es haza nem ernek vele. Ha valaki igy gondolja, hogy ez jobb termeszetesen nem kap semmit a gyerek. A szulo valasztasa es felelosege. A bolcsi a ceg mellett van ahol dolgozom ugyhogy az en esetemben sem szukseges semmit adni a gyereknek mert ott vagyok 3 perc alatt, rugalmas a munkaidom de ezert kerdeztek meg es papirt is kellett kitolteni alairni. Setalni nallunk viszik oket ha jo ido van. Es a bolcsinek van sajat jatszotere ide is kiviszik oket. A setalas abbol allt, hogy egyszer a nagyobbacskak ovodat latogattak, egyszer a tuzoltosaghoz vittek el oket tuzolto autot nezni, voltak egy delelott homokvarat epiteni valami nagy homokozoba, szolval ilyenekre gondolok de ha ebbe nem egyezel bele akkor ott marad a gyerek a bolcsibe addig. Elotte alltalaban 3 nappal szolnak, hogy lesz ilyen, es kell gumicsizma, csere zokni... Tehat nem csak ugy fogjak es elviszik oket de azert kerdeznek ra az elejen mert akkor tudjak, kb. hany gondozo kell a bolcsibe maradjon es hany gyerek megy. Tollunk megkerdeztek az ivast is. Kisfiam mikor kezdett akkor meg csoros poharbol ivott de o is ott tanult meg rendes poharbol inni. Csak azert gondolom szeretik tudni, hogy valamire tanitani kell oket vagy mar tudjak. Sok sikert nektek kerdezo. Mondjuk az en kisfiam meg pici, 14 honapos lesz nemsokara es januartol jar bolcsibe. Lehet nallatok sok minden mint az ivas, eves, szobatisztasag, nyilvanvalo lesz es ezeket nem kerdik majd tolletek. Lehet az en babam meg pici volt es ezert kerdeztek ennyire reszletesen. De kerdoivet is kellett kitolteni es alairni a felsorolt kerdesekkel. Szeretik tudni, hogy ha valamit nem szeret vagy valamitol fel. Mi a kedvence stb.
2011. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! Jó volt olvasni! :)


Utolsó előtti, nem lesz munkám, de egy "kamu" igazolásom lesz, hogy dolgozni fogok. A jelenlegi cégem ugyanis nem tud visszavenni, mert a csőd szélén áll... Viszont állást keresni sem tudok úgy, hogy a gyerek velem van. Ezért muszáj a "kamu" igazolás, és hogy a gyerek bölcsibe menjen! Viszont az nem igazolás, amit az anyukától kérnek, hanem egy szándéknyilatkozat a cégtől, hogy xy itt és itt fog dolgozni ekkortól.

2011. márc. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!