Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hordozókendőt vennék, de nem...

Hordozókendőt vennék, de nem tudom a rugalmas vagy a szövött jobb-e, ill. strapabíróbb?

Figyelt kérdés
Véleményeket várok, kinek mi a tapasztalata?
2011. márc. 19. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szövött strapabíróbb. Nekem is ilyen van. A rugalmasat állítólag nem lehet annyi kg-ig használni, mint a szövöttet, és nem is lehet olyan stabilan rögzíteni magadon.
2011. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előző válaszoló írta.

Nekem Nandu kendőm van, ami újszülött kortól 15 kg-ig használható és az ára is kedvező. Nagyon szeretem!

2011. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én éppen ma vettem a születendő unokám számára,nagyon sokat gondolkodtam,hogy melyik típus legyen.Elolvastam egy csomó véleményt,és azt szűrtem le belőle,hogy a keresztpántos (2 darabból van) Amazonas Carry Baby rugalmas lehet a legpraktikusabb,nem kell kötözgetni,azaz egyedül is felvehető,biztosan ül-fekhet benne a baba,azért eléggé erős anyagból van,de cipzárokkal méretre szűkíthető és bővíthető.Nagyon könnyű,ami akkor nem mellékes,ha már a baba is súlyosabb.Az ára lehetne szerényebb egy fokkal,de ezt leszámítva nagyon jónak tűnik.
2011. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt próbáltam. Mikor a fiam született rugalmassal kezdtünk. Én nagyon megszenvedtem vele, mert utólag szinte lehetetlen állítani, mert ahogy húzod az anyagot, nem jön, csak nyúlik. Utána szinte megváltás volt a hagyományos szövött (Didymos) kendő, amit sokkal könnyebb volt utólag igazgatni, amire eleinte nagy szükségem volt. _Egyébként a rugalmas kednő 7 kg felett nem használható, és igazából csak elöl hordozásra alkalmas. Van viszont köztes megoldás is, az un. "zsömbi", szép francia neve van, de nem tudom leírni, ami egyesíti a két kendő jó tulajdonságait. Ha pesti vagy, akkor szívből ajánlom, hogy menj el egyik csütörtökön a Hordozóházba (www.hordozo.hu) ahol ingyen segítenek neked profik, hogy mindkettőt kipróbálhasd. Ha nem vagy pesti, akkor is rengeteg hordozós klub van ma már az ország egész területén, az összes helyen van ilyen lehetőség (bár rugalmas kendő néhány helyen nincs). Ha érdekel, látogass el a www.mamami.hu/forum topikra, vagy írj nekem privit, segítek kinyomozni, hogy hol tudnak segíteni.
2011. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, utána néztem, a kendőnek, amit említettem (zsömbi)a teljes neve a következő: Je Porte Mon BeBe
2011. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm minden hozzászólónak a tapasztalataik megosztását! Sajna nem pesti vagyok. Azt hiszem szövöttet fogom kipróbálni, a Nandut most cd-vel is meg lehet vásárolni.
2011. márc. 19. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok, ígérem utoljára. Csak annyi, hogy mielőtt kendőt veszel nézz be szerintem a mamamira, és ha megírod merrefelé laksz, tényleg szívesen nézek neked arrafelé hordozós klubot. Kár lenne kihagyni. ;) Jó hordozást, és sok boldogságot nektek!
2011. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tündérputtony.hu


én erre a "kendőre" esküszöm.könnyű megkötni,és elöl hátul csípőn hordhatod benne a kicsit újszülöttkortól

2011. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam csak rugalmas volt és az nagyon jó volt:) A zsömbit nehéz megkötni kezdőként,de 20kilóig használhatod. A mamamit meg tényleg én is javaslom mert ott tényleg tudnak segiteni:))
2011. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!