Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 év egyetem után mennyi idő...

3 év egyetem után mennyi idő kell a munkahelyen ahhoz, hogy Gyed-et is kapjak majd? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Idén végzek az egyetemen, már felvettek egy céghez, de júliustól kezdek (azaz folyamatos lesz a biztosításom). A Gyed-hez ugye 2 év (730 nap) folyamatos biztosított idő kell? Az egyetem elvileg 180 napot számít be, a Tgyás ideje 168 nap. Akkor marad 382 nap, amit le kell dolgoznom a 2 éves Gyedhez? Ha jövő júliusban kezdünk próbálkozni a babával, akkor ugye addigra már meglesz a 2 évem, tehát ha majd táppénzre megyek, az se befolyásolja majd a Gyed 2 évét (mert ugye a táppénz elvileg nem számít bele a napokba)?

Jól gondolom?


2011. márc. 21. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem jól tudom, de utolsó infóm az, hogy 365nap kell a gyedhez, és annyi időre jár, amennyit bizt időd van, ha csak 365 akkor annyi időre, de max 2év?(összesen 3évet lehet itthon lebzselni gyerek címszón:D)

Tehát elvben ha 185nap munka után jön a bébi akkor is kapsz gyedet.

Remélem jól tudom.

2011. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen így van, ahogy írtad, kérdező.

A gyedhez szülést megelőzően két éven belül 365 nap kell, ebből 180 az iskola.

A tgyás nem számít már bele, mert egyrészt a tgyáshoz is kell a 365 nap, másrészt a gyedhez is szüléskor kell meglegyen a 365 nap.

Vagyis ha jövőre kezdtek próbálkozni, akkorra már bőven elegendő napod lesz. (a minimális gyedhez összesen 365 nap kell, maximális gyedhez meg 562)

A táppénz is biztosított napnak számít, vagyis beleszámít a biztosítotti időbe, csak az összegét nem veszik figyelembe az ellátás alapjának a meghatározásakor.

2011. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!