Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Szerintetek milyen...

Anyukák! Szerintetek milyen egy jó mesekönyv?

Figyelt kérdés

Milyen történeteket olvastok szívesen a gyerekeiteknek? Van-e kedvenc írótok, karakteretek, akit a gyerek a leginkább szeret? A régi, hagyományos meséket szeretitek-e inkább, vagy a mai, modernebbeket? Minden választ hasznosnak pontozok, mindenki véleménye érdekel!

Köszönöm!


2011. márc. 22. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mostani meskönyvekkel (szép képek, jó nagy betű, max 1-2 mondat egy oldalo) és 2-3000 forintos ár, szóval ezekkel nem v agyok kibékülva. b nagyon felhígult kínálat.

Én ált könyvtárból szoktam kivenni, ami éppn van, ill. a 11 éve fiam gyerekkori mesekönyveit használom. Nincs kedvenc íróm, karakterem.

2011. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem kimondottan könyvek, inkább könyvecskéből áll a Trixi sorozat. Nagyon szereti a kislányom. Már kb 15-16 db megvan neki, de mindenhova visszük magunkkal őket. Tökéletesen lekötik a figyelmét. Ügyesen a kezébe tudja venni, szépen, kényelmesen lapozgatja. Változatosak és nagyon érdekesek.

Vannak a sorozatban klasszikus mesék, történetek, versek is: Arany László művei közül az Icinke-picinke vagy A kiskakas gyémánt félkrajcárja, József Attila Altatója, különböző bibliai történetek, húsvéti, karácsonyi, farsangi mondókás, dalos könyvecskék. Én nagyon változatosnak találom a sorozatot.

Ezek mellett még szeretjük a leporellókat.

Arany János: Este van, este van

Zelk Zoltán: A három nyúl

Miller kisvakondos történetei

A part alatt...

Most ezek a 2 éves kislányom kedvencei.

2011. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Közel 2,5 éves kisfiam kedvence : Vlagyimir Szutyejev: Vdám mesék. Vannak benne egészen rövid történetek, ezeket már Icipiciként is olvastam neki. Állatok a mesék szereplői, tanulságos és aranyos történetekkel.
2011. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok: A Vidám mesék nálunk is kedvenc. Nekem is megvolt gyerekkoromban és mivel az tönkrement, így a kislányomnak is vettem. Tényleg aranyos könyv.
2011. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 2,5 éves fiam imádja Bartos E. Anna, Peti és Gergő történeteit. Magyar szakos tanár vagyok, de őszintén én is. Sok olyan élethelyzetünk volt, amiben segített: szemészetre vittük, tesója született... Mindre tudtunk példát olvasni.

Ráadásul érti is a történeteket.

A magyar népmesékre most kezd rákapni, de inkább DVD-n, és az állatmeséket, nem a sárkányos, boszis történeteket.

Kisvakondot ő is imádja, de a leporellókat kinőtte.

A sok kép kevés szöveg azt gondolom jó ilyen korú gyerekeknek (ha igényes a grafika), később persze jöhetnek a hosszú-hosszú tündérmesék...

2011. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Szutyejev nálunk is kedvenc, az én kisfiam három éves. Több könyvünk is van tőle, a Vidám mesék, meg A sün, akit meg lehetett simogatni, és olyan könyvünk is van, amit nem ő írt, csak ő illusztrálta. (Valami tücsökről szól, a címe nem ugrik be.)


Nekünk Bartos Erika az előzetes várakozásokkal ellentétben nem jött be, pedig csupa jót hallottam róla, a gyerkőc viszont unja... A fiam inkább az "akciómeséket" kedveli, most éppen a robotok a kedvencei, persze igyekszem olyan mesét mondani neki, hogy ne legyen túl vad. Legtöbbször a hagyományos, állatos, tanulságos mesékhez hasonló történeteket kér tőlem, de robot főszereplőkkel. :)


Trixit sajnos nem ismerem, a Kisvakond viszont nálunk is megy, és Mazsola is nagy kedvenc. Azt tapasztaltam, hogy bármilyen jó is egy történet, ha túl bonyolult a nyelvezete, akkor a háromévesemet nem köti le, nem érti. Nekem nagy kedvencem pl. Szabó Magda, de ha felolvasok neki, hamar ráun, ha viszont saját szavammal, egyszerűsítve mesélem el neki a történetet, tátott szájjal hallgatja.


A másik dolog, amin mindig meglepődök, hogy százszor szívesebben hallgatja meg ugyanazt a történetet elmesélve, mintsem megnézze DVD-n. Ha megnéz egy Disney-t, utána újra elmesélteti magának az egész történetet.


Más is tapasztalt már hasonlót?

2011. márc. 23. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!