Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlen az az...

Szerintetek felelőtlen az az anya aki a McDonalds-ba viszi a gyerekét?

Figyelt kérdés

nem arra gondolok aki évente pl egyszer mert az még nem gáz

de aki heti rendszerességgel?vagy azért mert lusta főzni?


2011. márc. 25. 10:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem szabad naponta, de ha nem csak gyorskaját eszik a gyerek, hanem általában normális ételt, akkor semmi kivetnivalót nem látok benne. A gyerekek szeretik. Az enyém a mai napig nem enne húst, ha nics a Happy Meal :) Nem azért megyünk, mert lusta vagyok főzni, kb. 2 hetente járunk. Ha hetente mennénk, az se váltja ki a főzést, csak ha valaki naponta ott enne 3x.
2011. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
Mi baratnommel (3 honap van a gyerekek kozott) 2 hetente talakozunk a varosba kedden es gyerekes programot szervezunk. Ilyenkor beulunk ebedelni a mekibe a gyerekekkel. Imadjak. Szombatonkent meg harmasban (ferjem, kisfiam, en) megyunk mindig pizzazni ebedre. Ezen a napon nem fozunk hanem tekergunk, jatszunk, delutan baratokkal talakozunk. Ugyhogy ez mar csaladi hagyomany. :) A tobbi napon van "rendes" kaja.
2011. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
nyilván azért járnak oda az emberek mert "finom" a kaja a sok ízfokozótól de én úgy gondolom hogy legalább a kisgyerekeket meg kéne védeni ha a sok kamaszt nem érdekli az egészség
2011. márc. 25. 11:30
 14/29 anonim ***** válasza:
62%

Meg lehet kövezni, szerintem felelőtlen. Ha csak a fele igaz a Mekis kajáról, amit olvasni lehet, akkor már bőven nem szabadna ott enni rendszeresen.


Az egyik előzőnek: éltem az USA-ban, többször voltam McDonald's-ban kint. Ezek a gyorséttermek ott tele vannak elhízott, lomhán mozgó alsó középosztálybeli amerikaiakkal. A "jobb emberek" ott nem járnak Mekibe.

2011. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%
Kivédeni úgy sem fogod tudni, ha nem jártok ilyen helyekre, mert a gyümölcsökbe, zöldségekbe és a húsokban is van olyan anyag ami nem egészséges (vegyszerek, érés segítők, tartósítószerek stb.) csak talán az nem, ha magadnak megtermesztesz mindent.
2011. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt ad a gyerekének amit csak akar.Nem feltétlenül lustaságból teszi.Mivel én dolgoztam ott(3évig)biztos nem fogom oda vinni a gyerekem de semmilyen más "gyors" kajáldába.Tudom miket müvelnek néha a burgerekkel vagy a lejárt salikkal.Ha valaki elmegy egy hónapban 1szer hát tegye.Mások vagyunk,különbözőek ezért senkit nem lehet elitélni.
2011. márc. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Igen azzal egyetértek, hogy az amerikaiak, kövérek!

Nézzétek meg ezt a filmet:

[link]

2011. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
96%

Én nem írtam azt, hogy az amerikaiak kövérek, csak azt, hogy a Mekibe járó amerikaiak finoman szólva is jó húsban vannak.


Amikor kint voltam (majdnem tíz éve), akkor nagyon szörnyülködtem azon, hogy mennyi kövér gyerek van ott. Sajnos egyre inkább azt látom, hogy utolértük őket.


Abban igaza van az egyik előttem hozzászólónak, hogy az otthon főzött kajába is van permetezőszer, meg miegymás. Viszont nincs tele sóval, cukorral, szénhidráttal és ízfokozóval. Szóval nem mindegy, hogy én főzök-e, vagy gyorsétterembe megyünk.

2011. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
56%
Én csak azért vittem el eddig kétszer a fiamat 2 év alatt, mert az ovodaban sajnos több gyerek is rendszeresen jar oda, és ne azt érezze, hogy ez valami fenomenalis hely, és bezzeg ő nem jut el oda. Krumplit evett csak, mert nem ízlett neki az ételízesítős és ízfokozos hamburger. Örültem is neki. Majd vettem egy sajtburgert, hazahoztam, és mondtam, hogy kísérletezzünk. Imad egyébként is kotyvasztani. Kint hagytuk a hamburgert, és minden nap néztük, hogy, hogy mi történik vele. Mellé raktunk egy szendvicset is, amit nagyon szeret. A szendvics mar masnap el kezdett bűzölögni, de a hamburger hetekig!!! tartotta magat. A fiam magatol rajött, hogy ez nem romlik meg soha, így biztos nem sok természetes dolog van benne. Hala az égnek, hogy a barati körben sem szeretné senki a szüli napi bulijat a megdobalszban megrendezni :). Egyébként ajanlom mindenki figyelmébe a Super Size Menu című filmet.
2011. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
68%

Hát, heti rendszerességgel azért nem vinném a gyerekeimet mekibe.

Amúgy, aki annyira ellenzi a gyorséttermi kaját, az pl. felvágottat sem eszik? Azokban is van ízfokozó és tartósítószer, nem is kevés, meg egy csomó másban is.

Ja, és a Vegetában is van ízfokozó és azt szinte minden étteremben használnak.

Most nem a meki és társai mellett kampányolok, dehogyis!

Nem szabad túlzásokba esni, ennyi.

2011. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!