Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák! Olyan...

Adrika kérdése:

Egyedülálló anyukák! Olyan anyukák válaszát várom, aki teljesen magára van utalva (nincs nagyszülő, rokon, barát, aki segítene megoldani a mindennapi dolgokat) Milyen munkát tudtok elvállalni, ha a gyerekeket oviba, iskolába kell vinnetek?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok egyedülálló,csak már közel 1 éve megromlott a kapcsolatom a párommal.Boldogtalan vagyok mellette és ez már napról-napra rosszabb,már alig beszélünk egymással,nem szeretem,csak barátként tekintek rá...ez viszont kevés!29 éves leszek,nem szeretném egy boldogtalan kapcsolatba leélni az életem.Szeretnék munkát vállalni,de nem tudom,hogyan tudnám megoldani a 7 éves(első osztályos fiam)és a közel 3 éves kislányom iskolába-és óvodába hordását segítség nélkül.

Egy műszakos munkára gondoltam,de manapság sajnos nem nagyon van ilyen(pedig a cégek igazán gondolhatnának az egyedülálló anyukákra is mondjuk egy 7-15 óráig tartó munkaidővel.Ti hogy csináljátok???Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. márc. 31. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 7-15-ig tart a munkaidőm...
2011. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Iszonyú mázlim van, hogy nekem is 7-től 15-ig tart a munkaidőm. De így is nagyon nehéz.
2011. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én fél nyolctól négyig dolgozom a munkahelyemen, meg esténként itthon, amikor a gyerekek már alszanak. Reggel elviszem őket, futás dolgozni, munka után pedig kb. fél 5-re odaérek értük. Utána még játszóterezés, bevásárlás. 6-ra érünk haza, akkor jön az átöltözés, összepakolás, vacsora, fürdés, alvás. Kb. 10-től van egy kis időm még a mosogatásra, magamra. 11-től 12-ig dolgozom még egy kicsit itthon is. Kicsit monoton, de meg lehet szokni és addig sem gondolkozom. :-)
2011. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hasonlo cipöbe járok,és már tettem is fel ide erröl kérdést.Nagyon kiváncsi vagyok a válaszokra.Három éve igy élek sokszor napszámbol.Hozzá teszem ezt nagyon szégyeltem egy ideig.De egyszerüen ha kisgyerek van minden munkáltató húzza a száját de ha egyedül neveli az ember akkor szoba sem állnak velem.Különben most négy orába takaritok 32 ezerért havonta.Még nem volt gyerek(hat éve)98ezret kerestem.Probálj beszélni az önkormányzattal hátha tudnak munkát ajánlani ott még figyelembe veszik hogy dolgoznál csak meg van kötve a kezed.
2011. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, épp tegnap reggel méláztam el ezen a kérdésen.

Két és fél éves a fiam, szeptemberben megy oviba, én passzív gyeden voltam, megszűnt a munkahelyem, most ugye gyes van. Az én szüleim már sajnos nem élnek, a férjemé messze laknak, se nagynéni, se unokatestvér, senkink nincs 200 km-en belül.


Nem tudom, h mi lesz, most azon dilemmázom, h pár hónapig nem megyek el dolgozni, hadd szokja a gyerek az ovit, mert ha beteg lesz, és én dolgozom, ki vigyáz rá? Azonnal kirúgnak, ha betegszabit kell kivennem. De a pénz nagyon kellene!

Szóval nem tudom, hozzáteszem, főiskolai diplomám van, egy csomó tanfolyammal, de nem tudom, h találok-e családbarát munkahelyet...

2011. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, én ugyan nem egyedülálló vagyok, de a férjem egyáltalán nem fog tudni besegíteni, a cégénél az a szokás, h borítékban van a fizu 1/3-ad része, és sem ezt a részt, sem az étkezési utalványt nem adják, ha táppénzen van.
2011. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!