Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák (20-25 év...

Fiatal anyukák (20-25 év között). Mennyi pénzből jöttök ki egy hónapban? Illetve további kérdések lentebb!

Figyelt kérdés
Én is fiatal anyuka szeretnék majd lenni, de ahogy számolok, ez is leghamarabb 23 éves koromba valósulhat majd meg.(olyan egyetemre fogok járni, amit csak nappalin lehet végezni). Nektek hogy sikerült összeegyeztetni a tanulást a gyerekvállalással? A párotok idősebb nálatok, dolgozik? Vagy mi az a pénz, amiből ki lehet jönni? Tervezett baba volt? Mit tanultál? Látsz esélyt arra, hogy gyes, gyed után vissza tudj menni dolgozni? Annyi rosszindulatú megjegyzés van mostanában fórumokon, meg mindenhol a fiatal anyukákra, hogy biztos nem tanultak, vagy anyuci támogatja őket, azért lehetett babájuk. Tényleg csak ők szülhetnek fiatalon? És ha támogatják őket a szülők az miért baj? Ha van rá mód, szerintem sokkal jobb, mint 30 felett szülni, amikor elvileg már megvan "minden". 18/L
2011. ápr. 2. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Egyetemet végeztem, 23 évesen fejeztem be.

Havi 90ezret kerestem, 24 évesen mentem férjhez, 25 évesen szültem; a Gyedem 70ezer (kb.). Már nincs munkahelyem, így visszamenni vhová nem lesz egyszerű, de nem adom fel. Még messze van a visszamenetel, mert most, 27 évesen várom 2. babánkat.


Férjem is 27 éves, informatikus. Szerintem jól megvagyunk, mindent megvehetek, ami kell, persze van, h hó végén már csak 1-2 ezres marad. (Persze külföldi nyaralás, 10ezres ruhák stb. nem jönnek szóba, de nem is igénylem ezeket).


Szerintem jobb 25 éves kor körül szülni, mint 30 felett.

Én támogatlak téged ebben:) Sok sikert!

2011. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia! 24 évesen lettem várandós. A másoddiplomám közepén :)

Még 1,5 évem van hátra az egyetemből. Szociálpedagógus vagyok, illetve tanár leszek. A baba tervezett volt, előtte egy évvel házasodtunk össze. A férjem 10 évvel idősebb nálam, közalkalmazott. Én 120 nettóval voltam bejelentve, a gyedem 80ezer, a férjem kb 150 ezret keres egy hónapban. Ebből jól kijövünk, igaz, szopizik még a babánk. A munkahelyem megvár, nagyon jól fogadták a terhességet még úgy is, hogy tudják, ha vissza is megyek, max pár hónapra, mert tervezzük a tesókat. :)

Ha arra vártunk volna, hogy meglegyen minden (mi minden?), akkor soha nem lenne gyerekünk. 36 m2-es a lakásunk, de okos praktikákkal bőven elférünk, sőt, az első tesónak is meglesz majd a hely valahogy. De nincs hitelünk. Igaz, kocsink sem, nyaralni is csak megyén belül fogunk tudni, de nem számít.

Úgy vélem, hülyeség a "mindenre" várni, hiszen olyan instabil a lét... Kigondolta volna 5 éve, hogy világválság lesz, amikor bedőlnek a frankhitelek? Ez bármikor megeshet. Ha valaki így gondolkodik, annak szerintem soha nem lesz családja...

A szüleink támogatnak minket. Nem anyagilag, de eljönne, vasalnak, főznek, vigyáznak a kislányunkra. Ez is támogatás, nagyon is jóleső. Pénzzel inkább fogrdítva volt eddig... Egyébként ahogy észrevettem, amióta itthon vagyok és rendszereztem az életünket, sokkal jobban kijövünk anyagilag is. Ráérek lesni az akciókat, piacra járni, sokat lehet így spórolni.


És igen, inkább 30 alatt. Egyrészt ahogy láttam afeletti anyukákat, a terhesség és a szülés is sokkal jobban megviseli őket. Másrészt minél idősebbek az első gyermekkor, annál aggódósabbak, bizonytalanabbak. Én a kezdők esetlen bátorságával indultam neki, nem spiláztam túl semmit, és sikerült (eddig) minden helyzetet megoldani. Az anyai ösztön nem korosztály-függő, ahogy a szeretni tudás sem. :)


Remélem, nektek is hamarosan összejön a baba és te is fiatal anyuka leszel!

2011. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

21 évesen fejeztem be a sulit.

24 évesen szültem a fiam, előtte kb 100-110ezret kerstem, gyedre mentem ami 75-80között van.

férjem 30 éves dolgoztunk mindketten.

a második babám 9 hós most őt 25 évesen szültem, gyedem még ugyanannyi


anyagilag nehezen jövünk ki mert van több hitelünk is...


de mire várjunk M.O-n 30 évesen sem lett volna több pénzünk


hajrá!

2011. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

És igen, inkább 30 alatt. Egyrészt ahogy láttam afeletti anyukákat, a terhesség és a szülés is sokkal jobban megviseli őket. Másrészt minél idősebbek az első gyermekkor, annál aggódósabbak, bizonytalanabbak


ez baromság!!!!


elsőt 28, másodikat 37 évesen szültem, ha újra csinálnám, nem szülnék 30 alatt


fittebnek érzem magam, mint 15 éve

2011. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

23 évesen estem teherbe,most 24 vagyok.

Nekem a tanulást nem kellett egyeztetnem,mert mikor teherbe estem,akkor már majd 3 éves munkaviszonyom volt.Majd ha a babám 1-1,5 év körüli lesz,akkor szeretnék 1-2 tanfolyamot elvégezni.A párom 28 éves,dolgozik.Tervezett baba volt.Az én munkahelyem időközben megszűnt,így gyed után nem fogok tudni oda visszamenni dolgozni.Szerettem volna két gyereket,de így nem merem/jük bevállani hiszen nekem munkát kell majd találnom.


Rosszindulatú megjegyzésekre annyit,hogy szerintem a szülők mindig mindenben ahol csak tudják támogatják a gyereküket (jobb esetben) Mi is kaptunk pénzt babakelengyére a nagyszülőktől.Szerintem nincs aki ezt elutasítaná,na meg amúgyis...ha már rosszindulat,akkor én is visszavághatok azzal,hogy én dolgoztam,gyereket szülök,és nem "élősködök" a szüleim nyakán 30 éves koromig hanem a magam lábára álltam.Persze nem mondom,mert ne általánosítsunk.


Mi megvagyunk anyagi szempontból.Spórolunk,nem élünk nagy lábon,hitelt fizetünk,de egészség,boldogság,munka,család van,a többit meg majd megoldjuk valahogy!


Sok szerencsét a jövőhöz :)

2011. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok 2,5 éves a kisfiam. :)

Én a sulit sajnos még nem tudtam befejezni.

Sulit váltottam, 2 hét után kiderült hogy vizsgák miatt nem kellet volna és úgy határoztam hogy halasztom azt a fél évet, és szeptemberben folytatom.Szeptemberben megszületett a kisfiam (amúgy nem volt tervezett, de örülök neki) így nem tudtam vissza menni, azóta meg anyagiak miatt nem.

Az hogy anyagilag hogy jövünk ki, változó.Párom idősebb nálam, de sajnos nincs állandó munkahelye egy ideje, csak alkalmi munkák.

Szüleim segítenek, de épp hogy.Rezsi elmaradásaim sajnos vannak, de ételre, pelenkára stb, ha csak az utcso pillanatban, de futja.(Volt hogy este azon idegeskedtünk hogy másnap miből eszünk, de ilyenkor valami csoda folytán mindig jön a telefon hogy lenne egy pár órás munka)

Nekem mivel nem volt közvetlenül a szülés előtt munkám, csak a gyes és a csp van ami 38250Ft.

Nehéz, nagyon nehéz.

Folyamatosan keresünk munkát páromnak is, nekem is de nem sok sikerrel.


De ez ne keserítsen el, mert én is a fiatal anyaság híve vagyok.Ráadásul neked már most jobb lesz a helyzeted, mivel egyetemet végzel.


Meg mellesleg én úgy vagyok vele (tapasztalatból) hogy az hogy a teherbe esés pillanatában jól élsz anyagilag, nem biztosíték arra hogy ez utána is így lesz.Nem szabad arra várni hogy "Ha már lessz biztos karrierem (olyan nincs), lesz házam, autóm stb!"

A mai világban mire ezeket az ember eléri, addigra keresheti hogy melyik nyugdíjas klubhoz csatlakozzon.

2011. ápr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évesen estem teherbe, majdnem 23 voltam, mikor megszületett a lányom. Tervezett baba volt.

A párom 10 évvel idősebb nálam.

Van autónk, 100 m2-es kertes házunk, most, hogy itthon vagyok gyeden a bevételünk kb. 250 ezer. A munkahelyemre visszavárnak, ha újra dolgozni fogok, akkor kb. 290 ezer lesz a bevételünk.

Jól kijövünk ennyiből, futja, amire kell. Idén tervezünk 3-4 belföldi, kisebb-nagyobb nyaralást.

Engem nem viselt meg sem a terhesség, sem a szülés, az itthonlétet imádom. A lányom egy angyal.

Szóval nem csinálnám másképp, minden így jó, ahogy van.

2011. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21 vagyok 37 hetes terhes,még főiskolás,folytatom majd a baba mellett is a férjem is főiskolás,de mellette dolgozik is.van egy lakásunk is,és a babának már minden meg van ami kell ruhák kb 1 éves koráig megvannak.Mi egy hónapban kb 150-170 ezerből kell majd kijönnünk,sztem megoldható eddig is megoldottuk kevesebből ketten.Biztosan nem lesz egyszerű és bele kell majd rázódni,de sztem egy babáért megéri.Nagyon örülök,hogy fiatalon leszek anya,mindig is az volt a vágyam.
2011. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetek , hogy akik tanultok, vagy tanultatok, mit? Ez még érdekelne:9 Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2011. ápr. 3. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:
11:18-as vagyok. Van érettségim, 2 okj-s szakmám, szállítmányozási ügyintéző, és számviteli és pénzügyi ügyintéző, de egy percet sem dolgoztam a szakmámban.
2011. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!