Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon mért nem tanulunk abból...

Vajon mért nem tanulunk abból amit nekünk adtak a szüleink? Vagy éppenséggel egyáltalán nem adtak?

Figyelt kérdés
Konkrétan a gyereknevelésre gondolok:ugyanis engem rengetegen támadnak,hogy ha ennyit foglalkozok a lányommal akkor teljesen el fogom kényeztetni.de könyörgöm mért baj az,hogy amit én egyáltalán nem kaptam meg mint pl:odafigyelést,együtt játszást,tanulást akármelyik szülővel,törődést,szeretetet és még tudnám sorolni azt én mind a kislányomnak megadom.tudtommal nem azokból lesznek az elvetemült emberek akikkel van foglalkoza hanem azokból akikkel egyáltalán nem törődtek
2008. febr. 9. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!

terhes vagyok és azon gondolkodom hogy fogom nevelni a gyermekem.nehéz kérdés. szüleim szerttek engem de mégsem jöttem jol ki velük.lázadoztam és sose azt csináltam amit ők mondtak.állitásuk szerint elkényeztettek.lehet, de én nem éreztem.van egy hugom aki viszont mindent megenged magának.na ő tényleg el van kényeztetve!!

egy biztos: soha nem fogod tudni hogy ha megadod a gyermekednek azt a szeretet amit meg szeretnél adni, vagy nem akkor hogy fog viselkedni nagy korában!! én szeretni fogom őt. egy szülő sose tudja sztem hogy hogyan fog bánni a gyerekével! de a szigor az kell!!! sok ygereket láttam, a szüleik mindent megadtak nekik és ők mindent megngedtek maguknak!kell egy kis szigor! a kivülálló néha jobban látja hogy hogyan neveled őt!! bár nem könnyű parancsolni a szeretetnek!


az elvetemült emberek meg bárkiből lehetnek!!!ezt te nem tudod megmondani!!!:) itt vagyok én aki mindent megkapott és mégsem azt teszem amit édesanyám akarna.vagyis ami neki tetszik!!

huu belekavarodtam!

bonyolult de vagy igy vagy ugy egy kis szigor kell a gyerekeknek, és erre igazán jo modszerek vannak!!

sok sikert a gyerekneveléshez..

nekem is kelleni fog:)

2008. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem és a húgomat egyformán neveltek a szüleink. Szeretetben, harmóniában és szigorúan, tiszteletre, becsületre szorgalomra törekedve. Nekem született előszőr gyermekem, és sok tanácsot kaptam a szüleimtől, az én gyermekem is maximális szeretetet, odafigyelést, és kellő szigort is kap. Tavasszal öt éves lesz, tünemény kisfiú igazán semmi panaszom nincs rá, nagyon jól irányítható, kezelhető, de kellő határozottság és szabályok mellett.

A húgomnak is született kislánya, 16 hónapos és amióta a kislány megszületett, a családunkban az összes gyermeknevelésről alkotott szabály "megszűnt". A kislánynak mindent szabad, mert édes, mert kislány, mert.....stb. Pl.: Az én fiam nem mászhatott sose az asztalra ( neveletlen dolog ), a húgom lányának szabad, ( a kis kíváncsi ).

Hatalmas konfliktusok melegágya lett a családi fészek ahol a fő mintalkotó és tanító szülők rúgták fel az alapszabályokat, tették orbitálisan szembetűnővé a külömbségeket, és közben nem is veszik észre a hatalmas távolságot mely a gyermekeik és az unokáik között napról napra jobban tátong.

Neveld úgy a gyermekedet ahogy Te jónak látod, ahogyan neked jó, mert a többi az részletkérdés. A lényeg hogy Te magad érezd, hogy jól csinálod és jó édesanya vagy, mert biztosan az vagy.

2008. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én pl. próbálom úgy nevelni a fiam , ahogy engem nevelt anyukám. Szóval ő az ésszerűség határán belül mindent megengedett nekem, jártunk kirándulni, társasoztunk, beiratott tornára, stb., viszont ha valamire azt mondta, hogy nem, akkor az nem volt. Szóval tudni kell azért fegyelmezni is, de ésszerűen és következetesen, megmagyarázva, hogy mit miért nem szabad, meg ilyesmi.
2008. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!