Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is küzd ilyen fajta...

Más is küzd ilyen fajta hangulatingadozással?

Figyelt kérdés

2 hónapja szültem, egészséges babának adtam életet, az első időszak, amit a babával és a párommal itthon töltöttünk, maga volt a rémálom.Mindenbe beleszólt, leteremtett, ha vmi nem tetszett neki, ahogy csinálom ( ő bezzeg egy pelusozást se tudott megcsinálni az elején ), plusz még elvárta, hogy a háztartásban is maximálisan megálljam a helyemet + még ki is szolgáljam ( az, hogy végre kaját csinált önállóan néha magának, nagy szó, haladás ).Akkor még bírtam úgy ahogy szuflával, aztán elment egy hétre vidékre dolgozni, az az időszak határozottan jót tett - legalábbis azt hittem.

Mióta itthon van, hétvégén, én vettem át a b*szogatósdi szerepet, én szóltam neki mindenért, ami nem tetszett, ő persze ezeket a szitukat mind túlreagálta, veszekedés lett belőle mindannyiszor.Most viszont azt érzem, hogy egyszerűen lepukkantam, illetve ki, mint egy lufi, gyakorlatilag semmi humorom semmihez.A babát ellátom, szoptatom rendesen, foglalkozom vele, babusgatom, de folyamatosan kavarog mindenféle az eszemben.Képes vagyok 1 hónapja megtörtént dolgokon is továbbra örlődni.

Nagyon gáz ez a fajta depresszió?

Mással is megtörtént mindez közvetlen a szülés után?

Csak őszinte, és nem szapuló válaszokat várok.

Köszike.


2011. ápr. 4. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem csak nagyon elfáradtál.első babád?próbáld megértetni a férjeddel,hogy segítségre van szükséged.esetleg nem tudod anyudat,vagy anyósodat odahívni,vagy barátnődet?tudnál egy kicsit pihenni,mással is foglalkozni.ha nem,akkor meg ebben a szép időben sétáljatok a babáddal nagyokat.én azon sírtam,mikor ilyen idős volt a baba,hogy én ezt a gyereket nem tudom felnevelni,most már mindig itt lesz velem.egy idő után,mikor lesz napirend,kicsit könnyebb lesz.fel a fejjel,élvezd ezt az időt is,mert gyorsan elmegy.és hidd el,a háztartás megvár,ha nem megy a főzés,rendeljetek kaját,ha felétek lehet.és mikor alszik a kicsi,aludj te is,akár vele is.
2011. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, csak a gáz ott van, hogy ha én nem csinálom meg a rendrakást, takarítást, akkor megenne bennünket a kosz + kettőnk közül ő férfi létére a házsártosabb olyan tekintetben, hogy már-már betegesen félti a babát.

Csak egy szitu: a nagynéném hoz nemsokára nekem egy gépi mellszívót, mert nekem csak kézi van és semmit nem ér, csak szenvedek vele, erre ő kifakad, hogy biztos majd vmi fertőzést össze fog szedni a baba, ha azzal fejem magam.Mondom neki, hogy ki lesz fertőtlenítve alaposan, majdhogynem megígérem neki, és még akkor is csak pöfög rajta; abba már nem gondol bele, hogy micsoda szenvedés mindekettőnknek, mikor szegénykém órákig ( nem vicc ) szopizik, mert egész egyszerűen nem tudja a zsíros tejet hátulról kiszívni, amit fejőgéppel könnyedén ki lehet fejni....

2011. ápr. 4. 13:39
 3/4 A kérdező kommentje:

A babával semmi gondom, nem félek a "kötöttségtől", nem annak fogom fel, sokkal inkább az ő állandó aggályaitól mászok a falra.Szóval nálunk fordított szerep van, ő nem féltékeny a babára, hanem inkább túl reagálja az apa szerepét.

:)

Sokan irigyelnek érte, csak azt nem látják, hallják, mi zajlik a 4 fal között.

2011. ápr. 4. 13:43
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor próbálj vele beszélni.nem veszekedni,hanem szépen elmondani,hogy ilyenektől nem lesz baja a kicsinek és neked is könnyebb lesz,marad időd másra.vagy engedd el a füled mellett és ne halld meg.ez nagyon nehéz,de lehet,hogy ez használna.
2011. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!