Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik itthon Magyarors...

Anyukák, akik itthon Magyarországon éltek, hogyan tartjátok szinten az idegennyelv tudásotokat a babázós évek alatt? Főleg az aktív tudásra gondolok, beszéd+írás.

Figyelt kérdés
Az én nyelvtudásom hihetetlen gyorsan kopik, lassan meg sem merek szólalni. Lehetőségem sincs rá. Pedig olyan nehéz volt megtanulni! :(
2011. ápr. 6. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
tévé, filmek, könyvek,barátok, vendégek.
2011. ápr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nehezen, én is nagyon érzem, hogy sokat kopott a tudásom. Néha levelezek a külföldi kollegákkal, hogy tartsam a kapcsolatot is, ne felejtsenek el:-). Néha fordítok (ezen vettem észre mennyit romlott a tudásom, mert rengeteget kellett szótárazzak). Mikor még kicsi volt a fiam, és 3X aludt egy nap, akkor tanultam is nyelvizsga könyvekből. Na aztán eltelt pár hónap, és letettem róla hogy mostananában elmenjek felsőfokúra. Majd egyszer.
2011. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az olvasás, tv nézés nálam is megvan, de ezek s passzív készségek. Az aktív amit nem tudom hogyan gyakoroljak. Nincs külföldi rokon, barát sajnos. Próbáltam a naplóírást, de az nem nekem való. A hangosan olvasás meg szintén nem olyan, mint az élő beszéd :(

Azért várok még ötleteket :)

2011. ápr. 8. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!