Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korai beszéd = késői szobatisz...

Korai beszéd = késői szobatisztaság? Valahogy egyre inkább erről vagyok meggyőződve.

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon korán kezdett el szavakat használni tudatosan. Most 21,5 hónapos, gyönyörűen beszél, egyre több és hosszabb mondatot mond, iszonyat nagy szókincse van, de a szobatisztaság... azzal sehogy nem állunk. Nem akar sem a bilin, sem wc-szűkítővel a vécén ülni. Véletlenül 2x már oda sikerült pisilnie, de nem nagyon izgatta a dolog. Ha nem adok rá pelust vagy alsónacit, akkor egy ideig visszatartja a pisit, majd ahol éppen rájön, ott csurgat. Ha kisgatyó van rajta, akkor minden megy abba, pisi, kaki egyaránt.

Ha pelus van rajta, akkor legtöbbször szól, hogy kaki volt, cseréljünk pelust. De ennél többet egyszerűen nem tudok "kicsikarni" belőle.


Ti mit tapasztaltatok? Akik korán beszélnek, azok később lesznek szobatiszták?


2011. júl. 19. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok közötte összefüggést.

Keresztlányom is és unokaöcsém is hamar beszélt, és nagyon hamar lett szobatiszta is.

Nem hiszem, hogy a kettő egymás rovására megy.

2011. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is nagyon korán beszélt, szinte másfél éves korától (egyszerűbb kétszavas mondatokkal kezdte ekko), 2 éves korára folyékonyan beszélt. És 2,5 évesen lett szobatiszta, napra pontosan, és erre rá 3 héttel éjszakára is. De én ezt nem gondolom késői szobatisztaságnak, ez sztem pont normális! (3 éves korig kell általában szobatisztának lenniük).
2011. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

25hónapos a fiam, 1hete biztosan használja a bilit. Tegnap már az utcára se kapott pelust.

20hónapos kora körül kezdett el érthetően beszélni majdnem mondatokban, mostanra bőséggel énekel mondókázik érthetően, mesél.

Most lett igénye a bilizésre. A pelenkába ha reggel sikerül kakilnia, akkor nem szól egy kukkot se még mindig

2011. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen szobatiszta lett a fiam mindenféle erőltetés nélkül, csak elmutogatta, hogy pisilni kell... Májusban múlt két éves, az eddigi 20 szós szókincse most kezd bővülni, próbál utánozni, de a mondatoktól fényévekre van. Pedig okos, értelmes kisfiú.
2011. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondolok, mint az utolsó hozzászóló is... hogy milyen okos, értelmes kisfiam van, hogy ilyen szépen beszél, és lásd, a szobatisztaság az eszében sincs. :(
2011. júl. 19. 15:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk másfél évesen kezdett el csacsogni, 2 évesen lett szobatiszta a fiú; 3 évesen kezdett el csacsogni és 3,5 évesen lett szobatiszta a lány. Inkább gyerekfüggő.
2011. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. 8 hónaposan kezdtem el beszélni, de nagyon nagyon nehezen lettem szobatiszta. Anyu panaszkodott is sokszor, hogy simán tudtam szólni, hogy "Anya, bekakiltam, tegyél tisztába!", de hogy kakilni kell, azért sosem. :D
2011. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen ráér...és nincs összefüggésben a beszéddel, mert pl. a hólyagkapacitás az a korral lesz egyre nagyobb. Lehet neki még az az idegi kapcsolat nem érett meg a szobatisztaságra, vagy egyszerüen nem bír annyit a kis hólyagja mennyiségre hogy eljusson biliig wc-ig...

nekem a fiam 2.5 éves koráig egy szót se beszélt, semmi érthetőt nem lehetett kihámozni, 2.5 évesen kezdett pár szót felszedni de ennek ellenére az első pár szótöredéke között volt a pi vagy pisi és 1 hét alatt szobatiszta lett, szinte alig alig erőltetve.

A lányom 1 éves kora óta sokat beszél, mondja mondja, most 19 hónapos, komplett mondatokat mond, érzéseket különböztet meg beszédben is stb. mégis esze ágában nincs bilizni...

2011. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy van-e összefüggés az agy beszédközpontja és „szobatisztaság-központja” között? :)

Bár az én fiam is a tiedhez hasonló e két területen (iszonyú gyors beszédfejlődés, lassú szobatisztává válás), azt hiszem, nem függ össze a kettő.

Azt el tudom képzelni, hogy az „elmélyülősebb” gyerekeknek nehezebb pisilni menni, mert annyira belecuppannak a játékba, hogy nem érdekli őket. Azt is, hogy egy értelmes gyerek érzi, ha neked para a szobatisztaság, és esetleg ezzel „manipulál” (hiszen azt, hogy hova pisil/kakil csak ő tudja befolyásolni, és milyen izgi, hogy a nagy felnőttek ettől teljesen odavannak).


Örülj, hogy a gyereked ilyen okos, és ne parázz a szobatisztaságon! Előbb utóbb minden egészséges gyerek szobatiszta lesz, viszont nem minden egészséges gyerek okos. :)

2011. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nem parázok, csak olyan jó lenne már... :)

Főleg, mikor olvasom, hogy hasonló korú gyerkőcök már használják a bilit, pár hete ágytiszták is, na ilyenkor csak irigykedek. :)

2011. júl. 19. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!