Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nehezen értem meg ha angolul...

Nehezen értem meg ha angolul beszélnek (írás, olvasás jól megy). Az angol beszéd megértését hogyan fejlesszem?

Figyelt kérdés
Kinn élek angliában már egy éve. Az olvasás-írás mindig nagyon jól ment nekem, már a beszéléssel sincs gondom (kb kicsivel magasabb mint középfokon megy minden). Kivéve az angol anyanyelvűeknél a beszélt szöveg megértése...az valamiért nagyon nehezen megy, többször vissza kell kérdeznem hogy mit mondtak, egyszerűen nem értem. Nincs ötletetek ezt hogyan fejleszthetném??
2011. jan. 14. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Nem könnyű az angol beszédértés, főleg, ha az orruk alatt pusmognak, vagy valami parasztos kiejtéssel. Azt egy bel-londoni értelmiségi sem feltétlenül érti, hogy mit vakerál a yorkshirei paraszt.


Ha egyáltalán nem megy az angol beszédértés, akkor fő a fokozatosság. Először sokat hallgass BBC-t, aztán amikor az már megy, nézz filmeket, ha az is megy, akkor olyan műsorokat, filmeket nézz, ahol a helyiek is szóhoz jutnak, nemcsak jól artikuláló színészek. Vagy ha valami extra kiejtésű helyen laksz, akkor a helyi rádiót, tévét kell nézni/hallgatni sokat (mondjuk man szigeti vagy skót rádiót stb.)


Ha értelmesebb emberek között élsz, akik sokat beszélnek külföldiekkel, akkor rendszerint nincs gond, mert ők tudják, hogy a külföldiekhez lassabban és világosabban kell beszélni. Más szituációkban, pl. ha csak mosogatni vagy kint, és nem igazán az elittel kommunikálsz, akkor nincs más megoldás, mint gyakorolni a beszédet a helyiekkel. Érdemes olyan filmeket, filmsorozatokat is keresni, ahol a helyi kiejtés jelenik meg. Vannak olyan filmek, amikben helyi proli nyelvjárásokban beszélnek.

2011. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Nem erted, mert meg mindig "magyarul" gondolkodsz. Tolmacsolgatsz oda-vissza par pillanat alatt,, tehat nem tudsz koncetralni a beszelore. Ne felj, idovel, gyakorlattal belejosz. Beszelgess, hallgass embereket, ne szegyeld magad, hozza vannak szokva a kulfoldiekhez. Szivesen ismetelnek is.
2011. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%
Gondolkodhat valaki angolul, ha korábban csak amerikai filmeket nézett vagy oxfordi professzorokat hallgatott, akkor a liverpooli vagy a sheffieldi prolik bazseválásából egy szót sem fog megérteni.
2011. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!