Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik már dolgoznak!...

Anyukák, akik már dolgoznak! Hogyan sikerült kialakitani az új életritmust, mennyire ment zökkenőmentesen a gyerkőc beszoktatása böécsibe-oviba? Milyenek a reggeleitek, az indulás,1 vagy akár 2 gyerkőccel?

Figyelt kérdés
Én majd júniustól kezdek újra dolgozni,a fiam jár oviba tavaly szeptember óta,kislányom idén szeptemberben kezdi majd a bölcsit.Új életritmus kialakitását jelenti,hogy megyek vissza dolgozni és picit félek is tőle...Kislányomat be kell még szoktatnom majd bölcsibe,nagyon anyás,tartok tőle,hogy fog menni a dolog.Már nem sok idő van vissza,hogy itthon lehetek vele,sajnálom is...Kinek hogy ment a visszazökkenés a munkába?
2011. ápr. 7. 06:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 14 honapos es 2 honapja bolcsis.

Nekunk igy nez ki egy napunk.

Reggel 7-kor kelek, rendbeszedem magam es 7:40-kor ebresztem a kisfiam. Reggelizik es elindulunk bolcsibe. Kocsival megyunk de ha jo ido van akkor megallunk a parknal es megetetjuk a mokusokat par szem mogyoroval. Ezt nagyon imadja. :)9-re meg bolcsibe es en utanna egybol dolgozni. Ferjem regegl 7-tol 3-ig melozik igy o hozza el delutan 3-kor. Uzsonazni a bolcsibe uzsonazik es ahogy hazaertek egybol mennek jatszoterre vagy ki a kertbe ha jo ido van. Ha rossz az ido akkor bent jatszanak. Ahogy latom a ferjemnek is jot tett ez az apa-fia jatek ido. En 5-kor hazaerek meg jatszunk kicsit kozosen majd elkeszitem a vacsorat. 6:30 korul leulunk vacsorazni (mar azt eszi teljesen mint mi), utanna meg jatszunk kicsit kozosen. 7:30-7:40 korul furdes es legkesobb 20:30-ra mar alszik is.


A bolcsibe a beszoktatas rosszabb volt nekem mint neki. Az elso heten volt egy kis siras amikor otthagytam de minden nappal egyre konnyebb lett. Most mar nagyon szeret bolcsibe jarni, reggel mar mosolyog es szalad a jatekokhoz, gyerekekhez. Betegseggel sem volt gond egyszer volt itthon 5 napig fulgyuladas miatt. Ketszer volt, hogy folyt az orra de szerencsere hetvegere esett es 1-2 nap alatt redbe is jott. Semmi mas nem szedett ossze, ugyhogy jol birja ilyen teren.


Ami nekem nagyon jo az, hogy emberek kozott vagyok. Visszazokkeni nem volt nehez. Szellemi munkat vegzek igy nagyon lefaradok ilyen teren es jatszai, szaldgalni a kisfiammal amikor hazaerek tiszta orom es tele vagyok energiaval. Szellemi munka utan ez olyan jo erzes, hogy hihetetlen. Ilyen szinten nekem nagyon pozitiv a helyzet, amig vele otthon voltam sokszor estere mar hulla voltam. Nagyon szeretem ot de nekem monotonnak tunt minden. Szinte minden nap ugyan olyan volt. Azert mas ha az ember dolgozik kikapcsol egy kicsit, masfajta problemalat kell megoldani, hirtelen masak a beszedtemak, emberek... Ebedelni mi a cegnel ebedelunk. Nagyon finomak a menuk es olcsok igy jobban megeri es nem kell fozocskezni. Persze neha osszedobok valami meleget vacsira is (leves, rakottkrumpli, virsli, rantotta, palacsinta...) de legtobbszor szendvics van. Anyagilag hatlamas segitseg, gondolom ezt nem kell fejtegetnem. :)


Ami neken nagyon nehez az a hazimunka. Ugye amig otthon voltam es a kisfiam delutan aludt. 40 perc alatt kisikaltam a furdot mondjuk hetfonkent es meg igy is maradt masfel oram pihenni. Kedden jott a konyha, szerdan port toroltem.... Minden napra volt egy pici 40-60 perces munka es szep tisztasag volt. Ugye most delutan 5-re hazaerek, inkabb a gyerekkel jatszom mert hianyzik. Igy hetvegere marad a takaritas. Szombaton delelott mint egy robot proballok mindent elvegezni igy a szombat delutant baratokkal toltjuk. Vasarnap delelott megint egy kis hazimunka aztan delutan valami csaladi program.


En nem bantam meg, hogy a kisfiam bolcsis. Persze ha minden nap sirna vagy nem szeretne akkor bizotsan nagyon magam alatt lennek es mas megoldast kene keresni. de igy mindenkinek nagyon jo. Pedig rettenetesen feltem de kellemeset csalodtam.

2011. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!