Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok helyen olvasom, hogy...

Sok helyen olvasom, hogy lefekvés, illetve indulás előtt pisiltessük meg a gyerkőcöt. Hogyan? És hogyan tiltsam meg este, hogy annyit igyon, amennyire szomjas-hogy éjszaka ne legyen baleset?

Figyelt kérdés

Megkérdezem Tőle,ha kell,persze hogy pisil,de ha nem kell neki,akkor úgy sem fog! az elmenetellel nincs gond,mert hamar haza érünk. Na de este...

Lassan 2 éves,már 3 hete kezdtük a szobatisztaságot, 1,5 hete nincs rajta éjszaka pelus. Általában este fél 8-kor pisil. Lefekvés 9-kor lenne,de mostanában megvárjuk,míg pisil: fél 11. De ez nem mehet így! Inni pedig szeret,még este is. Eddig azt csináltuk,hogy : kevés víz volt a poharába,megitta,majd kért még,és mi azt mondtuk neki,hogy elfogyott a víz,és úgy tettük,mintha megnyitnánk a csapot,és nem folyik belőle semmi,de ilyenkor pár percig megértő volt,de aztán elkezdett hisztizni,hogy ő szomjas.


2011. jún. 27. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb gyereknél az esti ivás nem azért van mert szomjas,hanem mert huzza az időt.Ugyanígy huzza a pisiléssel is.

Igyon párkortyot és nem kelltöbb. Nem fog szomjanhalni hidd el.

Menjen pisilni,ha nem megy akkor ébreszd 2 óra múlva ésvidd ki. Valószínüleg fel se ébred rendesen,depisilni fog.

Ne hagyd, hogy az időt húzza az ivással,pisivel.

2011. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha az van,hogy fekvés,akkor nem szokott kérni semmit. Fogja az éppen kiválasztott alvós babát,plüsst,és lefekszik szó nélkül.
2011. jún. 27. 16:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell egy még nem 2 évesnek szobatisztának lennie, főleg éjjelre??????

Egyáltalán nem kell! Még kicsi hozzá!

Este nincs ivás, és kész. Legyen rendszer. Nálunk a fürdőkádban még kap inni, ha kér, utána már nem. Fürcsi, alvás és kész. Reggelig semmi. Lehet, néha hisztizik, főleg az elején, de megszokja-de nem 2 évesen!!

Azért nem kell várni a lefekvéssel, hogy pisiljen, nem tud "erőszakkal" pisilni.

Én mindig elviszem lányom indulás és alvás előtt, majd mindig pisil is, igaz kicsit. De ez erőszakkal nem megy, és ő is rá fog jönni, hogy addig nem teszed le, amíg nem pisil, egyre jobban ki fogja tolni.

Ismétlem, 2 évesen nem kell szobatisztának lennie, főleg nem éjjelre!!Nagyon hamar levetted róla, ez teher is lehet neki!

2011. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem teher,sőt,élvezi,hogy Ő is már pisilhet a wc-be! Amikor pedig ismerkedett a szobatisztasággal,akkor nagyokat tapsolt,és dícsérte magát,hogy "üdes,üdes!!" Roppant boldog volt! Persze mi is boldogok és büszkék voltunk rá! Amikor pedig az elején a boltba mentünk,és ráadtam a pelust,akkor mondtam Neki,hogy amint hazajövünk, levesszük a pelenkát,és pisilhet/kakálhat bilibe. Akkor, azt az utánozhatatlan örömmel teli nevetést kellett volna hallanod! - nem írnál olyat,hogy korai!

Nem korai,képes rá,tudja is,élvezi is,nagyon ügyes!

Ha érett rá,akkor miért pelenkázzam 3 éves koráig? Az valóban szuper,sőt,igen megtapsolandó dolog lenne!


Amúgy meg miután jó 1,5 hétig nem volt semmi reggelre,levettük a pelust,csináltunk mindent este ugyan úgy,de mostanában előfordult,hogy becsurgott éjjel-ezt szeretném elkerülni,mert ez Neki is kellemetlen,és nekem sem öröm.

2011. jún. 27. 17:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is este nagyon szomjas a fickó, tényleg, nem az időt húzza, természetesen kap inni, pohárból mindig csak pár kortyot, így nem hirtelen szopálja tele magát. Én is állandóan izgulok, hogy be fog pisilni, de nem szokott. Ő már 3 éves, 2 évesen még abszolút nem volt ilyesmire érett.


Te ismered a saját gyerkőcöd, ki tudod szűrni, hogy éppen bolondot csinál-e belőled vagy tényleg szomjas. Ha előbbi, akkor érdemes harcolni, de ha az utóbbi, akkor óvva intelek attól, hogy ne adj neki inni, neki arra a folyadékra szüksége van és az idegrendszer fejlődésében szép kis károkat okoz a szomjazás (meg egyébként is ki az a brom állat, aki nem ad inni egy szomjas gyereknek...)

2011. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, aki szerint nem kötelező két évesen szobatisztának lenni, és én is hisztiznék, ha kérnék inni, és nap kapnék (eleget). Adj rá pelenkát és hagyd inni meg aludni. Majd ha érett lesz a szobatisztaságra, akkor sem fog bepisilni, ha annyit iszik, amennyit akar. Ha elkezded ébresztgetni, egy éven belül itt leszel újra, azzal a kérdéssel, hogy miért nem alussza végig az éjszakát a gyerek.


Nagyon ritka, hogy egy kétéves éjjere is teljesen ágytiszta legyen. Aki mégis az, az magától lett az, bűvészkedés nélkül.

2011. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)


Pedig van aki nem ad inni a gyermeknek- legalábbis nem egy kérdésnél olvastam ezt írva.

Akkor megpróbálom én is,hogy csak kicsiket adok a poharába este.

2011. jún. 27. 19:32
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Már nem akarja a pelenkát,sem este,sem nappal- egyszer megkérdeztem Tőle,nemet mondott,nem erőltettem rá- bár nem is bánom, mert ez is bizonyítja,hogy érett rá!

2011. jún. 27. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Néha én is megszomjazom lefekvés előtt, és akkor iszom. Miért ne tehetné ezt meg egy gyerek? Pláne ebben a kánikulában. Talán nem ivott eleget nap közben, sósabb volt az étele vagy másnapra hasmenése lesz és már most megindult a folyadékvesztés a belekbe. Sok minden okozhat szomjúságot, kár ezen harcot kezdeni egy kisgyerekkel. Hosszas időhúzásra nem alkalmas a dolog, mert a második estétől odakészíted a vizet, ha még kicsi, az üveget, igyon, ha akar. Tiszta vizet kap, tehát ágyból kimászni, fogat mosni nem kell miatta. Ha ettől bepisil, még nem érett az éjjeli szobatisztaságra.

Az én kisfiam közvetlen lefekvés előtt iszik egy bögre tejet, ivott pelenkásan és a leszokás idején is, de így is szobatiszta lett, mondjuk nem két évesen.

Bababoltokban kapni nedvszívó ágybetétet, olyan mint egy vastag lepedő. Nem zörög úgy, mint a műanyag. Tegyél ilyet az ágyába, és ha baleset történik, mosd ki az ágyneműt. Az, hogy néha bepisil, teljesen természetes még a kialakult szobatisztaság idején is. 7-8 éves korig egy-egy, persze egyre ritkuló alkalomból nem kell problémát csinálni, csak mielőbb eltakarítani a nyomokat, és megnyugtatni a gyereket.

2011. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

És ne csapd be! Lehet, hogy így hosszabban nyafog majd, de vállald a döntésedet, hiszen azért csinálod, mert így gondolod jónak. Elég hamar rá fog jönni a csalásra, mert mondjuk megszomjazik vagy kezet mos valaki, és annál rosszabb lesz.

Ha komolyan gondolod, hogy ne igyon többet, mondd meg, hogy ennyit kaphat, és többet nem, mert attól félsz, ha sokat iszik könnyebben bepisil éjjel. Ne azt mondd, hogy "be fogsz pisilni" hiszen ez szerencsére nem biztos, és akkor kész lesz a válasza, "tegnap sem pisiltem be!"

Az előző voltam, szerintem valójában igyon nyugodtan, de te tudod...

2011. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!