Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jogos? Úgy...

Szerintetek ez jogos? Úgy érzem magam, mint egy béranya vagy még rosszabbul.

Figyelt kérdés

Soha nem gondoltam, hogy ilyen lesz a hozzáállása páromnak. Kb 8 éve ismerjük egymást, sok sok éve, együtt is vagyunk. Ő szeretne házasodni, de az elhatározáson túl semmit nem akar tenni érte, azt mondja, ha vége a házfelújításnak majd elmegyünk a hivatalba és aláírjuk a papírokat. Ő így gondolja, hogy elmegyünk félfogadási időben és ha aláírjuk a papírokat már házasan jövünk ki. Mit neki várakozási idő és időpont kérés, ő ilyenekre nem ér rá. Én csak nevetek rajta, mert jól tudom, hogy nem fogunk összeházasodni. Hisz ez megy már 2 éve.


Na de én 21 hetes terhes vagyok és hasonlóan gondolkodik a babánál is. Nem vettünk még neki semmit és nem is tervezi a vásárlást. Én mondtam neki, hogy májusban vagy legkésőbb június elején szeretném a fontosabb dolgokat beszerezni, mert nagy pocakkal nagy melegben nem lesz kedvem közlekedni (15-20 km a legközelebbi bababolt).

A minap kibújt a szög a zsákból, megkérdeztem tőle, hogy mikor szeretne vásárolni, azt monda ő ráér. "Még van idő, elég ha akkor vásárolok, ha a kórházban leszek". Ez szerintetek jogos? Én csak szüljem meg, ő pedig majd vásárol neki. Mintha legalább arra készülne, hogy egyedül álló apuka lesz. Mindent az ő ízlésére akar megvenni, a babakocsit, a bútorokat, sőt esélyem sincs, hogy olyan ruhákat hordjon a baba ami nekem tetszik, az ő fia az ő ízlése. "Ha fiú lesz az enyém, ha lány a tiéd!" Ez így normális?


2011. ápr. 11. 10:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Aha, szóval a ruhákat sem veheted meg... azt is Ő választja ki abban a 3-4 napban, míg a kórházban leszel, ha jól értettem?!
2011. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben fognám magam és elmennék vásárolni!Még 1x rákérdeznék hogy jön e ha nem akkor menj egyedül.Ne hagyd magad mert később rosszabb lesz!Kitartás!3hós kislány anyukája
2011. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Jól értetted. A ruhákhoz semmi közöm, nem szólhatok bele, mivel fia lesz, így ő kell, hogy neki vásároljon. Ha lánya lenne, akkor azt rám hagyná. Szerinte ez így korrekt. A ruhákat csak az után akarja megvenni, ha kiderül milyen nagy a trónörökös.
2011. ápr. 11. 10:52
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha most ilyen, valószínűleg eddig is ilyen volt, ismerted, ezt vállaltad. Nem hiszem, hogy csak a gyerek kérdésben van ilyen "majd én eldöntöm oszt jólvan" hozzáállása. Te akartál gyereket szülni neki, pedig tudhttad mi lesz.

Félre ne érts, NINCS IGAZA, de tudtad, hogy milyen. Vállaltad. Ha eddig nem hagytad el, mostmár elég késő, így legfeljebb beletörődni tudsz.

2011. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Soha nem volt ilyen. Álmomban sem sejtettem, hogy ő ilyen lesz. Sőt még az elején, amikor kiderült, hogy a babuci úton van, még azt hangoztatta, hogy minden apródonként kell megvenni, hogy ne hirtelen nagy kiadásaink legyenek. Január-februárban még annyira be volt zsongva, hogy már akkor meg akarta venni a babakocsit. Utána elfelejtődtek a dolgok és csak két hete tudjuk, hogy tényleg fiú lesz. Azóta mintha kicserélték volna.
2011. ápr. 11. 11:00
 16/22 anonim ***** válasza:

Hát, akkor vagy ahogy mondani szokták, vagy megszoksz, vagy megszöksz, más választásod lehet, hogy nem lesz...

Azt hiszem, ennek ismeretében én a házasságot sem erőltetném...

2011. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikor hagynám, hogy valaki ennyire rámtelepedjen.... azt nézhetné.

Vagy a sarkadra állsz, vagy tűrsz. Ennyi! Én biztos, hogy az elsőt választanám, mert nem az a megalkuvó típus vagyok.

2011. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

A házasodni nem nagyon akartam eddig se, ezek után sem akarok. Szakítani sem akarok ennyi miatt. Én rakom félre a babának a pénzt és ha májusban sem jutunk dűlőre elmegyek meg veszek ezt azt, főként ami nekem kell (mellszívó, szoptatós melltartó, textilpelusok, takarók, egy-két rugdalózó, kis adag pelenka).

De persze folyamatosan fogok vele beszélgetni.

2011. ápr. 11. 11:10
 19/22 A kérdező kommentje:

Emlékszem egy konkrét esetre, azt hiszem februárban volt akkor léptünk át a 2. harmadba, mikor a Cora-ban volt a baba hónap. Elmentünk nézelődni, és akkor felhozta a témát, hogy a kádat és egyebeket megvehetnénk akkor és ott. De mind a ketten korainak is éreztük akkor, pedig a színt is kiválasztottuk.

Nem tudom mi lehet a változás oka, de ha májusra nincs változás, akkor be keményítek. Június 6-án leszek 30 hetes, szerintem akkor legkésőbb el kellene menni vásárolgatni.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2011. ápr. 11. 11:20
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Elmész egyedül, megveszed a babaholmikat, ha nem tudod hazavinni, kérsz szállítást, és annyi.

A kedves apuka meg elmehet a sóhivatalba, ha nem tetszik neki, akkor meg pakoljon, és ennyi volt.

Imádom az olyan szuper férjeket, akiknek a mindene a gyerek, de azon túl, hogy deédes mást nem csinálnak, max az anyának keresztbe tesznek. Mi vesződjünk velük, kapjunk idegbajt, nekik elég kijelenteni az Övék a gyerek.

Remélem, ha nem lesz tejed, akkor nekiáll majd Ő szoptatni.(ezzel nem azt kívánom, hogy ne tudj szoptatni, sőt, annál jobb nincs is, szóval csak ügyeskedjetek majd a kicsivel:)), meg ha a kicsit neveled, ő meg elneveli, akkor majd megbirkózik a hisztis-neveletlen kölykével, és nem téged hibáztat.(most nálunk ez megy, hogy teljesen ellentétesen csinál mindent, mint ahogy én, és én vagyok a hibás)


Amikor a fiunkkal voltam terhes, akkor hasonló cipőben voltam. Semmije nem volt meg a kicsinek. Ott volt a pénz a tárcában, csak ugye egy 10000be nem lehet belepelenkázni a gyereket.

Vártam, hogy Együtt elmegyünk, legalább körbenézni mi van a gyerekeknek. Végül a kicsi előbb jött, soroljam.

Kaptuk a kis ruhákat, a kádat a babakocsit, ezen kívül semmi, még a ház sem volt kész. A babaszoba is azért lett kifestve, mert kifestettem nagy hassal...

Azóta ha valami kell a két gyerekre, akkor összekapom magunkat, és elindulok. Ha ruha kell, akkor a dédinél leteszem a törpéket, és megyek Tescoba, bevásárolok, és mint karácsonyfa jövünk haza. Ha nagyobb, akkor rendelem.


Bocsi, de ma az összes pasast a tkénél fogva tudnál felakasztani, pláne a "felsőbbrendű" "nemtörődöm" "leszromanőt" típust.

2011. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!