Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2 órás munkaviszonyból...

Ha 2 órás munkaviszonyból megyek most szülni, akkor mivel bevagyok jelentve akkor igényelhetem a tgyást és a gyedet is? Az nem gond, hogy csak 2 órás a munkaviszonyom szüléskor?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 09:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, hogy csak a tavalyi évemet veszik alapul a kiszámításoknál.
2011. ápr. 18. 09:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát elvileg abból is vonnak TB-t, tehát szerintem kellene, hogy járjon, de kb. 10 ezer forint fog.

Én tavaly félévig 6, félévig 8 órára voltam bejelentve, idén szülök és durván 35 ezret kapok! Ebből gondolom,hogy nagyon keveset fogsz kapni!

2011. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A részmunkaidőben foglalkoztatott munkavállaló teljes jogú biztosított, tehát az általános szabályok szerint illetik meg a természetbeni és a pénzbeli ellátások, a számítás alapja a részmunkaidős bér lesz. Tehát nem az a lényeg, hogy hány órás vagy, hanem hogy megvannak-e a szükséges napjaid, és hogy mennyi az alapbéred.
2011. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindent megkapsz,csak sajnos igen keveset.
2011. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én tavaly 8 órában dolgoztam és meg van a 180 napom , akkor elvileg abból a bérből fognak ellátásokat számolni.

Mivel december elején kell igényelnem a gyedet, akkor még a tavalyi évet fogják nézni és mivel van 180 napom az idei keresetem nem számít.

Én így értelmeztem a tájékoztatásokat amiket kaptam. Jól gondolom?

2011. ápr. 18. 10:06
 6/8 anonim ***** válasza:
De már nem 180 napot néznek, hanem 365!
2011. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De a Tb-nél azt mondták,, hogy ha megvan a 180 arra az évre akkor nem nyúlnak bele ebbe az évbe. Előtte pedig 13 év folyamatos biztosításom volt. Most akkor hogy van?
2011. ápr. 18. 10:14
 8/8 anonim ***** válasza:
az oep et hívd fel, és ott megmondják, nekem össze vissza beszéltek, hogy 25 ezret fogok kapni erre 65öt kapok, pedig kevés volt az éves keresetem nagyon.
2011. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!