Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez lenne az evolúció? Nem...

Ez lenne az evolúció? Nem karok tovább erős, családfenntartó anyatigris lenni! Szükségem van rá, hogy gyenge NŐ legyek!

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem elegem van a férjemből, hogy ez nem az ember akihez hozzámentem anno 17 éve! Sokáig minden okés volt de mióta megszületett a kisfiúnk ( 2 éve) azóta teljesen szét van esve!!! Elveszik az időben soha semmire nem ér rá, közben pedig állandóan azt hajtogatja mennyit dolgozik, de anyagilag semmit sem látunk belőle. Nyüglődik a munkájával (vállalkozó és mostanság nem mennek túl rózsásan a dolgai, mindig pengeélen tálcol, minden hónapban ami persze nem csak az Ő hibája de politizálni már nem szeretnék)

Látom, hogy erőlködik, és jót akar nekünk imádja a kisfiát a tűzbe menne érte…csak valaki mutassa meg Neki merre kell menni….

A gyes előtt nekem is vállalkozásom volt ami most „megy magától” alkalmazottal na ha az nem lenne…hát felkopna az állunk, pedig az sem egy nagy bevétel! De már úgy érzem nem bírom!!! Az én vállamon van a vállalkozás (nem dolgozom de azért oda kell rá figyelni, intézkedni, papírmunkák, futkosás, stressz…aki volt vállalkozó tudja…) a háztartás a gyerek, óriási kertünk van és még sorolhatnám!

Persze tudom ez a ”NŐ” sorsa és nem én vagyok az egyedüli aki ezt csinálom!!! Tisztába vagyok vele, de megint várandós vagyok és egyre gömbölyödőbb pocakkal, sokkal nehezebb minden, érzékenyebb vagyok stb..stb…

Úgy érzem ha meg lesz a pici akkor is minden az én nyakamba omlik ahogy eddig én vagyok az anya, a nő, aki színházba jár a párjával, a háztartásbeli aki vasal, főz, mos, takarít, a kerti mindenes aki talicskázza ki a gazt, és hívom az iparost ha szétfagy a csatorna vagy ha bedöglik a gáz, mosógép…és szervezem a grillpartit és vendégeket várok…Mire a család felébred már kész a négyfogásos vasárnapi menü, hogy tudjak a 2 évessel is foglalkozni!

Ha mi megyünk valahová szervezzem meg a gyerekfelügyeletet, és én veszem az ajándékokat karácsonyra, húsvétra, névnapra miközben Ő azt sem tudja sokszor hová megyünk mikor beülünk a kocsiba…Most is itt a húsvét már viaszolom a tojást , szép az udvar, tele virággal, és már kigondoltam hová menjünk kirándulni és…és…és…tökre el vagyok keseredve mert én nem ilyen szétesett apát akartam a gyerekeimnek! Miért lett ilyen??! Mire megmozdul addigra én már háromszor körbetakarítom a házat, megfőzök, csinos vagyok…akár indulásra kész…mire Ő nem találja a zokniját, vagy a nyakkendőjét…elkésünk vissza kell menni mert a mobilja otthon maradt…és képtelen itthon megszerelni bármit is néha sajnálom mert úgy érzem a világ összeesküdött ellene…bármi amibe belefog balul sül el! Miért lett ilyen? Mostanság még a betegségek is elérik egyik a másik után!

Tudom, hogy szeret minket, igyekszik a maga módján, de nagyon félek ez a helyzet olyan kiábrándító!!! Mit tegyek, hogy ne szeressek ki belőle? Szükségem van egy olyan FÉRFIRA akire felnézhetek „mint gyenge nő” és aki bátorít akire lehet számítani, aki oda tudja tenni magát ha kell…és még sorolhatnám! Nem akarok tovább a hős anya lenni! Vagy a harcos Xenia aki mindent legyőz, rendbe tesz, és megold!

Kérlek ne ítéljetek el és ne írjátok, hogy ez a nők sorsa…meg ilyenek…mi eddig nagyos is szépen éltünk, boldogságban harmóniában…nem értem mi történt de helyre szeretném hozni! Ebben segítsetek ha tudtok!


2011. ápr. 17. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Na ezért van az, amiért az okos nők nem szülnek a mai világban. Egyszerűen nem éri meg. Kész. Pont.
2011. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, átérzem a helyzetedet. Vagy elfogadod a tanácsom, vagy nem, de leírom, hogy nekem egy pszichológus mit tanácsolt annak idején. A legfontosabb egy családban, hogy mindenkinek meglegyen a feladata, ne csak úgy lógjon a levegőben és mindent készen kapjon. Ezeknek a feladatoknak rendszeresnek kell lenniük, tudnia kell, hogy senki helyette azt nem fogja megcsinálni, éreznie kell, hogy ő is a család része és szükség van a munkájára, mert csak így működik a gépezet. Tegyük fel, hogy te vagy a motor, ami hibátlan és jól működik, de semmit nem ér, ha a kerekek - aki a férjed - nem gurulnak vagy defektesek.

Soha nem késő újrakezdeni és újratervezni a feladatokat, amit itt leírtál szépen le kell ülni és megbeszélni a férjeddel, hiszen a család a tét és a boldogságotok. Hiszen ha te nem vagy boldog, akkor ő sem lesz az és fordítva is így van. Nagyon fontos, hogy akár minden napra jusson valami, ami csak az ő feladata (mosogatás, szemét, viráglocsolás stb.) és ez bővülhet is.

Mindezek mellett szerintem neked szükséged lenne legalább heti egy kimenőre, ami ugyancsak szervezés kérdése, de saját magadért meg kell tenned. Akár barátokkal találkozni, vagy csak sétálni egy jót, beszélgetni, elmenni fodrászhoz, kozmetikába, egy jó masszázsra, meglátod, ez fel tud tölteni és feledteti a sok kis apró bosszúságot.

2011. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem a párdoban van a hiba,hanem te akarsz túl sokat. Ha fáradtak vagytok,akkor nem kell partikat szervezni,vendégeket hívni. Vasárnap sem kell 4 fogásos ebéd.

A vállalkozásodban is jobban kellene a társaidra támaszkodni.

Vegyél vissza a teendőidből,mert így valóban kimerülsz.

A párodon ne csodálkozz,hogy nem annyira aktív,ha beteg is. Gondolom,eddig sem volt otthon túl aktív. Ha eddig ez nem volt baj,akkor most se legyen.

Ha viszont aktívabb volt,akkor beszéljétek meg,hogy mi az oka.

2011. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kicsit mindhármótokkal egyetértek ...és kicsit nem!

Sajnos későn szültem az első csemetémet is, lehet ha nem "ilyen vén" lennék másként látnám az egészet azért 20 évesen rugalmasabb az ember ez biztos! De ezen már nem tudok változtatni (nem is akrnék) hiszen hamarosan jön a második baba nem bánom! Imádom a fiam és lányom is imádni fogom!

Beszéltem már pszichológussal (ismerősöm) aki hasonlókat mondott mind a 2. válaszoló, hogy meg kell osztani a teendőek, hiszen Neki is fontosnak kell éreznie magát és én ne higyjem, hogy pótolhatatlan vagyok! Ez rendben is van! Meg is beszéltük csakhogy az lett a dologból, hogy bármi amit kértem tőle szívesen meg is ígérte ....többször is aztán valahogy elfelejtődött vagy legtöbbször nem jutott rá idő...nem ért rá, nem ért haza és a vége szinte mindig az lett, hogy nekem kellett megcsinálni!

Van heti egy szabadnapom, bár hazudnék ha akkor csak magammal foglalkoznék hiszen örülök, hogy "leadhatom" a gyereket ilyenkor bank, otp, posta, bevásárlás, esetleg gyerekorvos...néha azért jut idő kozmira vagy fodrászra is. Nem hanyagolom el magam!

A partit pedig igazándiból nem csak a mi szórakozásunkra szervezem, hiszen ha szülinapja van a gyereknek, vagy közös névnapozás akkor én szívesen látok vendégeket illetve a családot! Szerintem kell is, és vannak dolgok amikhez ragaszkodom! Vagy ez lenne a sok?

Az biztos, hogy én vagyok és én voltam a pörgősebb Ő pedig a lassúbb ez mindig is így volt, csak most úgy érzem ez még jobban kiéleződött!

2011. ápr. 17. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

elsőnek: ezek szerint te egy marha okos nő vagy, mert nincs gyereked, a kérdezőt meg nagyon ostobának tarthatod, ha már a második gyereknek készül életet adni.

Szánalmas ez a hozzáállás, gondold el, ha a te anyukád is így gondolkodott volna, mint te, akkor nem itt írogatnál...

2011. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Csak azt nem értem, ha már így is ki vagy készülve, minek kell még egy gyerek? Hogy teljesen begolyózz? A férjed úgyse fog változni.
2011. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
....nos így nap végére kicsit azt hiszem lehiggadtam,jó volt, hogy kiírtam magamból a "panaszaimat" köszönöm a válaszolóknak a "tanácsokat" mindből tanultam és tudod kedves utolsó azért kell még egy gyerek mert az ember elsősorban a (és jó esetben) a családjára számíthat! És milyen jó mikor végképp szakad a cérna hát felhívhatom a húgomat és lehet, hogy nem tud okosságokat mondani (főleg, hogy minek szülök még...?), nem is kell de ha már meghallgat attól jobb és sokat segít!
2011. ápr. 17. 19:35
 8/10 anonim válasza:
Nagyjából átolvastam. Teljesen félreértetted. Az evolúció során éppen a NŐK, az ANYÁK voltak az erősebbek. A fajok 90 valahány %-ánál az anya EGYEDÜL neveli az utódokat, vadászik nekik, tanítgatja őket. Az őskorban a nők közösségben nevelték gyermekeiket- a férfi családfenntartói szerepe mítosz csupán. Ez olyasmit jelent, hogy a nők a biztos erőforrásokra "mentek"- és a gyűjtögetéssel, kisvadakra vadászattal több élelemforrást szereztek be, mint a férfiak! Meglepő? Jared Diamon: Miért élvezet a szex c. könyvének "mire jók a férfiak" c. fejezetét ajánlanám (többek között). Később a férfi (mint annyi fajnál a hím) kitalálta a "párőrzés" intézményét, és egész egyszerűen kizárta a nőt azon tevékenységekből, melyekkel önállóan is elláthatta volna magát. Ezzel egy olyan rendszer kezdődött el, melyben a nők valójában ugyanannyi munkát végeztek- de ezért a munkáért nem kaphattak sem fizetést, sem tulajdonuk, sem önrendelkezésük nem lehetett. Hajtottak ők is robot módjára- de jóval inkább le voltak becsülve, mint a "felmagasztalt" férfi. :) Gyenge nő? Felnézni a férfira? Nos- szerény véleményem szerint egy ANYA nem ilyen volt természetszerűleg. Aki gyenge- az inkább ne is vállaljon gyereket. Ezzel közel sem arra célzok, hogy vedd a nyakadba a férfit is, nyald ki a fenekét, sőt- de az ellenkező végletbe átcsapni? Miért lenne a nő "gyenge"? Még nagyanyám is azt mondta, hogy lelkileg erősebb a férfinél. :)
2012. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hát bocs. Valahol én is azt írtam, hogy "ez a nők sorsa"- de nem mindegy, hogy HOGYAN! :)
2012. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na én úgy csinálnám, hogy: a gyes mellett szépen vinném a saját vállalkozásomat "otthonról" (alkalmazottal). Ahogy kiveszem, neked nagyobb tehetséged van ehhez, mint a férjednek, aki "szétesik". :) Az meg micsoda beszéd, hogy egyedül csinálsz mindent? Minek tartod akkor a férfit? Csak púp a hátadon. Fogd be szépen, a kertbe, házimunkába. Vegye ki a részét belőle. Nem rabszolga és családfenntartó vagy egyszemélyben. A megoldás nem egy "még olyanabb" férfi, hidd el, az is el fogja várni, hogy kinyald a fenekét is. Inkább a saját anyagi függetlenséged. Ha "felnézős férfit" keresel, aki mellett "gyenge nő" leszel, az megint csak a "rabszolgasággal" lesz egyenlő. Inkább picit a sarkadra kellene állnod, és befogni "apucit", ne csak tengjen-lengjen. Ha már összekötötte veled az életét, vegye ki a részét a dolgokból! :) Pici gyerekkel, terhesen kert, házimunka? Anyukám még a gyes alatt is dolgozott otthonról, DE apukám mosott, porszívózott, stb, anyu pedig a kert közelébe sem ment (hozzáteszem: apunak is volt fizetett munkahelye, néha éjszakáig odavolt, de amikor hazaért, "átvett" engem anyutól, hogy anyu tudjon pihenni). Vagy csak nálunk van ilyen? :O
2012. máj. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!