Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erős dohányosok! Hogy sikerült...

Erős dohányosok! Hogy sikerült leszokni a terhesség miatt?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes, de jelenleg lehetetlennek tűnik a leszokás. Nem egyszer próbáltam, de egyszer sem jártam sikerrel. Van, aki azzal biztat, hogy úgyis annyira rosszul leszek a szagtól, hogy én magam nem fogom kívánni.


Aki így állt gyerekvállalás előtt, mennyire sikerült neki, hogy élte meg a terhességet/szoptatást? Esetleg visszaszokott rá utána?


2011. aug. 1. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Úgy, hogy azt mondtam nem kell!!!! Mindent kidobni: cigisdobozokat, hamutartókat mindent ami rá emlékeztet.


Ha valaki a saját gyermeke miatt nem szokik le...hát nem is tudok mit mondani rá. Nincs annál gusztustalanabb, undorítóbb, ALJASABB annál, mint amikor valaki nagy pocakkal szívja.


Könyörgöm mindenkinek: ha magatokért nem akkor legalább azért tegyétek le akit a szívetek alatt hordtok 9 hónapig, majd örökre az életetek marad!!!!


Hülyeség azzal áltatni magad, hogy majd a szoptatás után rágyújthatsz. NEM!!! Ezzel egyszer s mindenkorra le kell számolni. Senkinek nincs joga megmérgezni egy másik embert, aki nem tehet semmiről!!!

2011. aug. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem elég próbálni! MEG KELL TENNI! Nincs mese. Itt már nincsenek alternatívák. Zéró tolerancia.
2011. aug. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azzal én is tisztában vagyok, hogy mit kellene. A kérdésem ezzel szemben arra vonatkozott, hogy személyes tapasztalatként kinek hogyan, milyen módszerrel sikerült.


A morális részével, köszönöm, tisztában vagyok, nem is erre vonatkozott a kérdésem.

2011. aug. 1. 08:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem ahogy elkezdődött a hányingeres időszakom, már nem is kellett. Elég volt csak messziről megérezni a szagát egyből rosszul voltam.
2011. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

17 éves korom óta cigiztem, 30 voltam, amikor terveztük a babát. Tudtam, hogy le kell szoknom, mert nem tehetem meg a babámmal hogy az én hülyeségem miatt Őneki bármi baja legyen. Aznap, amikor abbahagytam a fogamzásgátlót a cigit is letettem. Nekem annyiban volt könnyebb, hogy a párom akkor már nem cigizett. Eleinte nagyon hiányzott, de ilyenkor mindig arra gondoltam, hogy miért teszem. Pár hét után már nem is hiányzott. A baba nagyon hamar megfogant, és utána már szinte undorodtam a ciginek a szagától is.

Ennek már több mint 4 éve. A kisfiam születése és szoptatása után terveztük a tesót, de sajnos elvetéltem, és akkor annyira magam alatt voltam, hogy egyedül csaptam egy görbe estét. Akkor ittam, cigiztem. Aztán ennyiben is maradt, többet nem gyújtotta, rá.

2011. aug. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nehezen, de sikerült. Mondjuk bennem az tartotta a lelket, hogy ez nem örökre szól. Szóval én valójában nem is szoktam le terhesen, csak akkor nem dohányoztam.

Úgy voltam vele, hogy muszáj kibírni, hiszen ha már gyereket vállaltam, akkor nyilván ő a fontosabb, nem a cigi.


Amúgy amikor már nem szoptattam, sajnos vissza is szoktam, azaz újra dohányoztam (hiszen mint írtam, nem is szoktam le valójában). Először azt gondoltam, hogy jó, oké, csak 1-2 szálat, és csak társaságban. Hát ebből az lett, hogy ugyan annyit dohányzom, mint a terhességem előtt. Sajnos elég kevesen tudják azt megtenni, hogy erős dohányosból "csak társasági dohányosok" lesznek, akkor már jobb vissza sem szokni. De ilyet sem sokat ismerek. Nagyon remélem, hogy ha máskor nem is, de majd talán ha legközelebb terhes leszek, akkor le tudok rendesen szokni, és nem fogok többet cigizni.

2011. aug. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én napi fél dobozzat szívtam a terhességem előtt, ha mondjuk elmentünk valahová a barátnőkkel, akkor néha a napi egy doboz is besikerült.

Próbáltam letenni a cigit már a terhesség tervezésekor, de nem sikerült, napi 4-5 szálat még így is elszívtam. Aztán egyik reggel beleszívtam a cigibe. Olyan jólesően. Aztán azt sem tudtam, hogy rohanjak a fürdőbe, mert iszonyatos hányinger tört rám. Azóta a szagát sem bírom. Nekem így sikerült leszokni :)

2011. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy terveztem, hogy még a fogantatás előtt leteszem a cigit. Persze nem sikerült :( Majd, majd.... napi 1 doboz már vagy 15 éve... Nem könnyű.

Szóval füstöltem vígan, mígnem egyik hajnalban pozitív lett a terhességi tesztem.

Azóta nem gyújtottam rá :)

A titok: a babára gondolni. Arra, hogy Ő egy kiszolgáltatott kis lény, akinek az egészsége, a fejlődése (mind testi, mind lelki) csakis rajtam múlik, és nem tehetem meg Vele, hogy ártsak a büdös bagóval.

Már lassan 2 éves, de továbbra is tartom magam. Csúnya, amikor babakocsi tologatás közben cigizik az anyuka, tudom, hogy rossz lenne lejárni a ház elé -és elég kivitelezhetetlen kisgyerek mellett, a lakásban meg mégsem cigizhetek.

Tulajdonképpen az önzetlenség, a gyerekem iránti "önfeláldozás" adott erőt, és én is profitálok belőle, hiszen szebb a bőröm, nem köhögök, nem vagyok büdös :)


Pótolni nem tudja semmi, és hiányzik, de rá nem gyújtanék!!!

Kívánok Neked is sok-sok erőt, koncentrálj majd a babára, sikerülni fog letenni a bűzrudat :)

Ha támogatás kell majd, írj, itt sokan melletted leszünk :)

2011. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egész egyszerűen elég volt arra gondolnom, hogy egy kis élet fejlődik bennem, akinek az egészsége rajtam (is) múlik.
2011. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

18 éves korom óta dohányoztam, 32 éves koromig. Átlagban napi egy doboz cigit szívtam el.

Váratlanul lett pozitív a tesztem, akartunk gyereket, csak a doki szerint még legalább fél évig 10% esélyem volt a teherbeesésre, akkor, aznap reggeltől nem gyújtottam rá.

Hiányzott, sokat álmodtam vele, míg egyszer azt álmodtam, hogy cigizek és rájöttem álmomban, hogy nem is cigizhetek, mert állapotos vagyok.

21 hónapos a fiam, tehát pontosan 29 hónapja nem cigizek. De bármikor rá tudnék gyújtani újra, úgyhogy inkább nem kísérletezem 1-2 szállal sem!

2011. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!