Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korig "normális"...

Hány éves korig "normális" használni egy gyereknek a játszóteret?

Figyelt kérdés

Engem halálra idegesítenek az ott bandában lebzselő, csúnyán beszélő és durván játszó 9-12 éves kiskamaszok. Ma egy nyomdafestéket nem tűrő párbeszéd után (amit ők mondtak nekem, anyukának) a férjem kizavarta őket a játszótérről... csak arra kértem őket (szépen), hogy a gumilövedékes puskáikkal ne a 2-3 éves homokban játszó gyerekek feje fölött lövöldözzenek. Ez tényleg akkora bunkóság volt tőlem? Tudom, hogy ők is gyerekek, de egy ilyen lövedék nagyot tud ám ütni... ki is lőhették volna a kicsik szemét vele.


Csak én érzem úgy, hogy ezek a gyerekek (főleg így csapatostul) nem illenek a játszótér "légkörébe?".


2011. ápr. 17. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok játszótér úgy van kialakítva, hogy a nagyobbaknak is van egy sarok, a kisebbeknek is.

Én is rájuk szóltam volna, ha a kisgyerekek között lövöldöznek. ÁTküldtem volna őket a játszótér másik felére.

2011. ápr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pont ezt tettem én is, megkértem, hogy a másik oldalon használják ezeket a puskákat. Amit kaptam cserébe: "Jól van te nyomorék k.va!"... Na ekkor zavarta el a férjem őket a fenébe!
2011. ápr. 17. 22:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A hatodik osztályos tanítványaimmal gyakran szoktunk játszótérre menni. Szépen viselkedtek, nem volt gond soha.

Hogy felnőtt jelenléte nélkül mit művelnek ott, arról nem tudok beszélni.

Nálunk a Balaton parton most van egy új játszótér, amit 4-5 éven aluliak nem tudnak használni. Sem a hinta, sem a mászókák nem az ő méreteikre szabottak. A csúszda nagyon magas, a 2 évesemet a tetejére nem tudom felültetni.

Én is azokat a tereket tartanám a legjobbaknak, ahol minden korosztály megtalálja a maga szórakozását.

A sulinkban pontosan ezen szempont alapján alakították ki az udvart és ez nagyon jó megoldás.

2011. ápr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen normális, hogy iskolás gyerekek is használják a játszóteret, az viszont nem, hogy lövöldöznek a picik között. Sajnos vannak bunkó gyerekek is, mint a példád mutatja. Szerencsére nálunk nincs ilyen gond, az iskolások inkább segítenek a picinyeknek. De amúgy a játszótér kialakításán is látszik, hogy mekkora gyerekeknek szánták. A közelünkben lévő játszótéren a hintán és a csúszdán kívül vagy egy csomó olyan játék (mászókötelek, mászólétrák stb.), amit egyértelműen nem a bölcsiseknek tettek oda.
2011. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ezen a játszótéren van egy nagy homokozó, két rugós (piciknek való állathinta), egy bébihinta, egy nagyobbaknak való, és egy közepes csúszda (sztem olyan 7-8 éveseknek való max.) Vár, és mászóka, meg kötéllétrás építmények nincsenek rajta. Viszont az egyik sarka tök üres, semmi nincs benne. Ide akartam küldeni szépen megkérve őket, hogy ott lövöldözzenek, távol a homokozótól... :(


És még nyári szünet sincs, mi lesz később?

2011. ápr. 17. 23:02
 6/14 A kérdező kommentje:

A hajógyári sziget játszóterét szeretem a legjobban, mert ott külön van kisebbeknek, külön nagyobbaknak tér, és hatalmas a hely, tudnak focizni és durvább játékokat is játszani anélkül, hogy a kicsiket veszélyeztetnék vele.


És a férjem pont azt kérdezte tőlem utána, hogy az vajon mennyire "normális", hogy ekkora gyerekekkel nincs egy felnőtt sem, se közel, se távol? (nem tudom, őszintén szólva azt sem tudom, meddig járnak a gyerekek játszótérre, és meddig kell feltétlenül szülői felügyelet melléjük).

2011. ápr. 17. 23:04
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Szia

Nálunk még 12-14 évesek is vannak a játszón. Mindenkivel normálisan szoktunk beszélni. Meg lehet velük is beszélni, hogy menjenek arrébb, vagy játszanak óvatosabban a kicsik körül.

Nekem eszembe nem jutna elzavarni valakit a játszóról, hiszen az nem a miénk, hanem mindenkié. Inkább a viselkedését kellett volna kommentálnod, esetleg elkérni az szülők nevét. Olyan nincs, hogy senki nem ismeri őket, hiszen egy helyen laktok.

Az meg, hogy mekkora gyereknek kell szülői felügyelet majd te is eldöntöd, ha 10 éves lesz a gyermeked.


Összegezve:

szerintem inkább a játszón legyenek, mint egy számítógépes játék előtt otthon a 4 fal között. Azzal meg nem fog normális viselkedést tanulni, hogy kizavarjátok őket a játszóról.

2011. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek Veled utolsó válaszoló! A gyerekeket sem ismerem, és a szüleiket sem. Nem a mi játszóterünkön történt az eset, hanem az húgoméknál voltunk vendégségbe. Normálisan szóltam hozzájuk, és szépen kértem, hogy nehogy a kicsiket eltalálják a gumidugóval, ezért menjenek a játszótér üres sarkába. Erre volt a kommentje az egyinkek a fent leírt mondat. Erre Te mit léptél volna? Ha lek.váz egy 10 éves gyerek??!
2011. ápr. 18. 09:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem baromira nem normális választ kaptál a kölyköktől. Én nem is tudom mit csináltam volna, pedig biztos mi is fogunk ilyen szituba keveredni, mert a férjemnek elég nagy az igazságérzete, és ő sem szokta behunyni a szemét az ilyesmi fölött. Persze a mi babánk még pici, 3 hónapos, még odébb lesz ez a korszak. Jól tette a férjed. Kis taknyos szemtelenek!
2011. ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Fiam 11 éves kiskamasz, de simán jár játszótérre, nem nbeszél csúnyán és nem játszik durván..
2011. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!