Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korig "normális"...

Hány éves korig "normális" használni egy gyereknek a játszóteret?

Figyelt kérdés

Engem halálra idegesítenek az ott bandában lebzselő, csúnyán beszélő és durván játszó 9-12 éves kiskamaszok. Ma egy nyomdafestéket nem tűrő párbeszéd után (amit ők mondtak nekem, anyukának) a férjem kizavarta őket a játszótérről... csak arra kértem őket (szépen), hogy a gumilövedékes puskáikkal ne a 2-3 éves homokban játszó gyerekek feje fölött lövöldözzenek. Ez tényleg akkora bunkóság volt tőlem? Tudom, hogy ők is gyerekek, de egy ilyen lövedék nagyot tud ám ütni... ki is lőhették volna a kicsik szemét vele.


Csak én érzem úgy, hogy ezek a gyerekek (főleg így csapatostul) nem illenek a játszótér "légkörébe?".


2011. ápr. 17. 22:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

előző

az viszont nem normális hogy 8-10-12 éves gyerekek egyedül, felnőtt nélkül lebzselnek az utcán, mennek játszótérre.....

2011. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is tele a játsztér tíz éven felüli gyerekekkel, akik úgy káromkodnak, mint a kocsisok, csapatostul ücsörögnek a csúszda tetején, hogy még véletlenül se tudjon csúszdázni a kétévesem, és disznóvicceket mesélnek egymásnak. A hideg kiráz ilyenkor, hogy mi vár a lányomra tíz év múlva...

A legmegdöbbentőbb az volt, amikor kicsimmel bebújtunk a homokozóban levő kis babaházikóba a csepergő eső elől, és odajött két nyolc év körüli kissrác, hogy bejöhetnek-e. Mondom nekik, hogy persze, elférünk mind. És amikor bejön, akkor látom hogy égő cigaretta van az egyikőjük kezében és vígan elkezd cicizni mellettünk. És amikor rászóltam, annyit mondott, hogy most nincs itt a parkőr, mindent lehet csinálni. Komolyan, ha a lányom nem látott volna, úgy lekevertem volna annak a taknyosnak egy pofont, pedig amúgy még a gyerekek kezére csapását is ellenzem, de ez a büdös kölök megérdemelt volna egy akkora fülest, hogy lenyeli azt a cigarettát. Teszek rá hogy otthon hány cigit szív el nyolcéves létére, de basszus ez egy játszótér, és még volt képe bekéredzkedni hozzánk, és egy kétéves arcába fújni a füstöt. Leléptünk, mielőtt jobban felhúztam volna magam... Közben meg sajánlom is ezeket a gyerekeket mert nem ők tehetnek arról hogy ilyen elhanyagoló, idióta családba születtek, de akkorse végtelen a toleranciám. Sajnálom hogy máshol is ez van.

2011. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok: hűűű, elég fura elírást találtam az iménti válaszomban :)

cicizni helyett cigiznit akartam :)

2011. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ha egy 10 év körüli gyerek már önállóan lemehet az otthonukhoz közeli játszótérre. Én ebben semmi kirívót nem látok. 5 évesen már egyedül sétáltam haza az óvodából. Oké, ez kb. 30 évvel ezelőtt volt, kevesebb veszély leselkedett egy gyerekre, de azért annyira most sem durva a helyzet, hogy a szülőknek a játszón kellene üldögélniük, amíg játszanak a kiskamaszok. Nevelni viszont kellene azt a kölyköt, hogy vigyázzon a kisebbekre, és tisztelettel beszéljen a felnőttekkel.
2011. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!