Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom miért nem...

2 éves kislányom miért nem szereti a játszóteret? Van hogy 20 perc után hajtogatja hogy haza, haza. Szeretném ha szokná a gyerekközelséget, szeptembertől bölcsis lesz, onnan nem jöhet haza, ha azt mondja.

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Neki elég a 20 perc. Ha nem érzi jól magát, akkor csak kínlódás lesz neki és nem öröm, pedig a játszótér lényege az lenne. Vidd ki sűrűn, de ha megunja, menjetek tovább. ő valószínűleg nem érzi magát a játszón biztonságban. Ha most nem erőlteted, akkor rövid időn belül megszokja és még jól is fogja magát érezni. ha meg erőlteted, az egészet megutálja.

Bizony, a bölcsibe is majd be kell szoknia, de az azért egészen más helyzet lesz. Idősebb is lesz és meg fogja már valamennyire, hogy neked dolgozni kell menni. még akkor is lesznek komoly reggeli sírások.. teljesen fölöslegesnek tartom, mikor csupán azért, mert bölcsibe, oviba készül a gyerek, előtte hónapokig dresszírozzák a szülők, csak azért, mert majd ott mi lesz... egy óvónő anyuka

2011. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy két éves gyerek még nem feltétlen van el a kortársaival. Még nagyon igényli a felnőttek közelségét, éppen ezért nem biztos, hogy nagy élmény neki a játszótér.

20-30 perc ennyi idősen még bőven elég belőle.

A bölcsiben is inkább a gondozónővel játszanak a gyerekek, nem egymással.

Óvodában jön el igazán annak az ideje, hogy egymással is elvannak a gyerekek.

2011. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem túl nagy a nyüzsi a játszón? mert az egy érzékenyebb gyereket zavarhat. én nem javaslom, hogy erőltesd, az enyém is ilyen volt, ha elkezdtek túl sokan lenni, akkor már egyből haza akart jönni. akkor kérdeztem tőle, hogy ha átmegyünk másik játszóra ahol kevesebb n vannak, az jó? és abban ált. benne volt. de ő ekkor már pár hónappal idősebb volt mint a tied. ez volt tavasszal.

most 2,5 éves, és nem zavarja a nagy nyüzsgés már, ma is egy kisebb hadsereg volt kinn, de rá se hederített. ő is ilyen érzékenyebb fajta.

2011. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eddig is jártatok játszóra? Nem mindegy, hogy eddig bírta a játszót, és most hirtelen nem, ez esetben lehet, hogy valamitől megijedt vagy fél valamitől, amit ott látott/tapasztalt. Ha eddig nem jártatok, vagy nem olyan sokat, mint most, akkor biztos csak szoknia kell a változást, én is a nagy nyüzsire gondoltam, amit otthon nem tapasztalt, legalábbis nem ilyen mértékben.
2011. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!