Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek 2 gyereke van már (...

Akiknek 2 gyereke van már ( tapasztaltabb ) utólag mit csinálna másképp, ha az elsőt szülné újra?

Figyelt kérdés

Úgy értem milyen dolgokra mondaná már azt,hogy felesleges, időpocséklás (pl.ringatás stb.)


Milyen időspóroló tanácsai lennének.


Gondolom akinek már 2 gyerekkel kell boldogulni tuti vannak jó ötletei , praktikái az 1 gyerekeseknek.


2011. ápr. 18. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom lehet én vagyok béna de nekem 4 gyerek után sincs időspórolós tanácsom.

Ami nekem fontos hogy anyaként megmaradjak nőnek és feleségnek is.

2011. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám nevében írok, sokat mesélt nekem erről :) Én vagyok az elsőszülött gyereke, azt mondta, nem csinálná az 1 órás altatásokat, mert utána általában max. 15 percet aludtam. Ő mindig újra próbálkozott, amikor már tudta, hogy alig alszok valamit. Más dolog, ami nem az időspórolásról szól, hogy egy héten legalább egyszer rábízott volna engem valakire. Sajnos, nem bízott rá senkire és tönkrement a házassága apummal :S.

Anyukám fantasztikus anyuka, erős nő, nagyon sokat köszönhetek neki :) 16/L

2011. ápr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb időt akkor sporolod ha a hisztiknél nem kiabálsz, nem vigasztalod hanem ráhagyod, étkezésseknél ugyanez ha nem eszik nem kell kanálal rohangálni utána elvenni a tányért nem fogg éhen hallni.
2011. ápr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Én nem időt spórolnék, hanem jobban babusgatnám. Nagyon féltem az elkényeztetéstől, így elég ridegen tartottam az elsőt. Aztán amikor a többi gyerek sírt az anyja után, az enyém meg tudomást se vett arról, hogy nem vagyok a közelében, akkor rájöttem, hogy ezt elrontottam. A másodiknál már jobban csináltam. Most jön a harmadik, tervszerűen fogom elkényeztetni.
2011. ápr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
tegnap 23:51 Bocsi de a gyerek pont azért nem sir az anya után mert stabil szerető kapcsolat van köztük, mert egyértelmű üzeneteket kap az anyától, az nem rideg nevelés hanem következeteség.
2011. ápr. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a "tervszerű elkényeztetés" nagyon tetszik.
2011. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem csinálnék másként. Saját hibáinkból tanulunk, ettől leszünk jobb szülők, később nagyszülők. Mindenkinek végig kell járnia szerintem ezt az utat. Könyvekből, mások tapasztalataiból nem lehet megtanulni az anyaságot. Információkat lehet szerezni, de minden család, gyermek, anya más. Mindenkinek el kell követnie a saját hibáit ahhoz, hogy tudjon fejlődni.
2011. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!