Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy "néhány"...

Miért van az, hogy "néhány" szülő azt hiszi, hogy a gyerek nevelésére az "eltiltás" az egy helyes válasz?

Figyelt kérdés

Úgy értem : ha valaki valamit meg akar tenni (főleg, ha gyerek) akkor azt meg fogja tenni....de olyat én még nem láttam , hogy attól, hogy valakit eltiltottak valamitől megtanulta, hogy azt nem szabad!!

SŐT, "a tiltott gyümölcs a legédesebb!" és szinte biztos, hogy ha eltiltották , akkor utána ki is próbálta, ha rosz , ha nem...értem ezt mindenre!!


2011. ápr. 21. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Elegem van már a sok "miért hiszi azt sok.." kérdésből.
2011. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Máshogy hogy neveled? Tiltani kell, persze jó módszerrel. Magyarázattal, büntetéssel. (büntiszék pl.)
2011. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Írnál konkrétumot? Mert te most felhoztál egy végletet, azt a szülőt festetted le nekünk, aki mindentől tiltja a gyerekét.


Én akkor felhozom a másik végletet: ha mindent engedünk neki, az jobb?


Erre te mondhatod, hogy ne általánosítsunk, meg ez már túl szélsőséges. A kérdésed is az. Végletekbe menő általánosítás.

2011. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és következetességgel. Azaz ha egyszer azt mondod h így van, akkor máskor ne legyen úgy.
2011. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én vagyok a deviáns, de én a tiltásból mindig értettem. Ezért nem próbáltam ki a cigit pl. Közben persze el is magyarázták, hogy miért, mert káros, stb, a kettő nem zárja ki egymást. De határozottan megmondták, hogy NEM, és én bele is nyugodtam. Ellenkező esetben lehet, hogy kíváncsi lettem volna rá. Míg a kortársaim sorban kipróbálták kíváncsiságból, addig én a közelébe se mentem a cigifüstnek, ha valahol cigiztek, én elmentem onnan, és hogy örülök én most, amikor már gyereket vállalhatnék, hogy nem onnan kell kezdenem, hogy küzdeni a leszokással súlyos évekig és súlyos pénzekért, mint a többieknek, akik mára rendszeresen cigiznek. Eddig ők nevettek, most én nevetek, és úgy érzem, 20 év múlva is, amikor nekem még (viszonylag) tiszta lesz a tüdőm, de mindenképp tisztább, mint az övéké.
2011. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted az jobban működne, hogy "persze kisfiam, drogozzál csak nyugodtan, k*rvázzál is, mert az a jó".

Tiltani kell. Lehet rosszul csinálni, üvöltözve, pofozva, de lehet úgy is, hogy a gyerek megértse, hogy ebből semmi jó nem sül ki. Minden csak hozzáállás kérdése.

Nekem szüleim értelmesen álltak hozzá, és lám, életemben egy szál cigit el nem szívtam. Nem is hiányzik.

2011. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy csomó dologra működött a tiltás. Elmagyarázták, hogy a cigi rossz, mert büdös és káros, és felfogtam, hogy tényleg, és nem gyújtottam rá soha.


Az alkohollal ugyanez. 18 éves koromig nem is ittam többet egy pohár botnál egyszerre. Utána egyszer ittam 2 pohárral :)


A fiúktól hiába tiltottak, hajtott a vérem, szóval most ezen balhézunk, de nem érdekel. A szerelem az szerelem :D


19/f

2011. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
75%
Valahol igazad van nekem a mottom hogy az ember igazán csak azokbol a hibákbol tud következtetést levonni amit saját maga követ el.Az hülyeség hogy más kárábol tanul persze érti hogy nem jo, de nem tapasztalja saját börén.Ezzel nem azt akarom mondani hogy meg kell engedni mindent!De 36 évessen látom a külömbséget a szülöi szigor és a szülöi barát között.Ezzel azt akarom mondani ha az ember tud barátokkal beszélni dolgokrol miért nem tud igy a gyermekeivel leülni.Nem szabad elfelejteni egyik szülönek se milyen volt kisgyereknek lenni,tininek, és felnötnek.És mindig egy picit haladni a korral.Ez alatt nem azt értem hogy fogadja el a drogot vagy bármi hasonlot,de ez a "bezzeg az én koromba" mondat már elavult.
2011. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

jah, mert ez jobb lenne mi? "menjél gyerekem, igyál, drogozzál, csináltasd fel magad/döngess meg minden csajt, sz@rj a világra hatezer kölyköt felelőtlenül"


Látszik a kérdésedből, hogy még gyerek vagy, és nem érted. De idővel rájössz, mi is az a szülői féltés, pláne majd ha neked is lesznek gyerekeid

2011. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk az életre nevelés azt jelenti, hogy vannak korlátok illetve vannak lehetőségek. Van tiltás, és van olyan amiben megengedem hogy tapasztalat útján tanulja meg a dolgot, már ha sem az ő, sem a más egészsége, épsége és érzelmei nem sérülnek ezzel.
2011. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!