Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, nem lehet annyira...

Őszintén, nem lehet annyira szeretni egy örökbefogadott gyermeket/babát, mint a sajátunkat?

Figyelt kérdés

Már van egy saját gyermekem. A férjemmel nagy családot szeretnénk, sok gyerekkel. Egyre sűrűbben érzem azt, hogy szeretnék örökbe fogadni egy kisbabát, vagy egy kisgyereket akár egy másik kontinensről.. Persze szünli is szeretnék még, és mindehhez az anyagiak is adottak.


Ez még csak gondolati szinten tart nálam, tehát még nem döntöttem el, viszont beszéltem róla pl anyukámnak, és egy pár barátnőmnek, hogy ha úgy adódna és szívesen örökbefogadnék.

Ők mind váltig állították, hogy biztos nem tudnám annyira szeretni az örökbefogadott kisgyereket, mint "a saját véremet", biztos jobban szeretném a sajátjaimat.


Viszont, én őszintén érzem, hogy tudnám annyira szeretni... Hisz neki is az anyukája lennék... Óvnám, félteném, szeretgetném...gondoskodnék róla...Sajátomnak tekinteném teljes mértékben!


Persze anyumék nem nagyon hiszik, és nem is értik ezt az egészet. Tényleg ennyire nehéz elhinni? Ti hogy gondoljátok?


25/N


2011. ápr. 22. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te és a férjed ugyanannyira szeretnéd, de nem biztos, hogy a rokonok is. Ma Magyarországon nincs hagyománya az örökbefogadásnak. Valami Tabu lengi körül. Nővéremék állnak most sorba örökbefogadásnál, és közben nap mint nap vívják a csatájukat a rokonokkal, akik közölték, hogy ez hülyeség, fogadják le, hogy nem lehet gyerekük, vagy keressenek másik orvost stb.
2011. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha Te el tudod hinni, hogy ugyanúgy szeretnéd, akkor biztos, hogy tényleg úgy lesz. De nem mindenki ilyen, és magunkból indulunk ki. Én se tudnám ugyanúgy szeretni, ezt most így érzem (lehet, hogy tévedek), ezért nem is vállalnám.

Ha biztos vagy magadben és a férjedben, nyugodtan vágj bele! Minden tiszteletem a Tiéd.:)

2011. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy tudnád szeretni, lehet, hogy olyan típus vagy, aki a sajátját és idegenét is csak egy bizonyos mértékig képes szeretni.

Én csak sajátomat szeretem, képtelen lennék más gyerekét felnevelni.

Nekem az anyasághoz kellett az az érzés, hogy a gyerekben meglássam önmagam, még ha ez kicsit önzésnek tűnik is.

2011. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne szeretni? Ha nem vagy olyan tipus,mint a mostani anyukák nagyrésze,hogy imádja a gyerekét,akkor biztosan szeretni fogod majd az örökbefogadottat is.

A gyerekeknek nem imádat és elkényeztetés kell,hanem szeretet.

2011. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen. sajnos én is attól tartok, hogy a rokonság nem tudná elfogadni a dolgot.. S különbséget tennének gyermekem, és gyermekem közt... Értitek.
2011. ápr. 22. 15:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is imádom a gyerekemet..nem hinném, hogy kevésbé szeretem, mint egy másik anyuka. De miért ne tudnám imádni ugyan úgy azt a másik kis lurkót, aki anyunak szólít, és az anyujának tart?
2011. ápr. 22. 15:24
 7/14 anonim ***** válasza:
A rokonokkal az van, hogy nem szólhatnak bele, ennyi. Ha látják, hogy ti nem tesztek különbségek, ők se fognak.
2011. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
k=t
2011. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én a rokonsággal nem foglalkoznék, ami nagyobb baj, hogy majd mit gondol az örökbefogadott. Na nem most, babaként. Hanem tini lázadó kórban, főleg ha tudja, hogy örökbefogadott. Féltékeny lesz a saját gyerekeidre, hogy őket biztos jobban szereted, őt meg nem, főleg ha épp megszidod valamiért. Sőt a saját gyerekeid is erősíthetik ezt benne, szintén a bajos tini korszakban, amikor tombolnak a hormonok és mindenki tud gonosz és undok lenni, amivel komoly fájdalmakat tud okozni a másiknak. Szóval inkább ez lehet probléma és nem az, hogy az unokatesók és nagynénik mit beszélnek a hátatok mögött.

24/l

2011. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel tisztában vagyok... Viszont ez a dolog, hogy "anyu téged jobban szeret" biológiai testvéreknél is sokszor előjön.

Ez biztos nem lenne könnyű, de talán valahogy sikerülne átvészelni :)

2011. ápr. 22. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!