Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehet egyformán...

Tényleg nem lehet egyformán szeretni a saját gyerekemet egy örökbefogadott testvérrel?

Figyelt kérdés
1 éves saját kicsim mellé gondoltam, később örökbefogadnánk egy nagyobb gyereket (4-10 évest), de mindenki lebeszél róla. Szülni még egyet már nem szeretnék, mert én 37 vagyok a férjem 42... de egy testvér és még egy gyerek jó lenne.. :) Mindenki lebeszél engem erről. Szerintetek sem tudnám annyira szeretni? Én imádok minden gyereket!
2009. nov. 27. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
37 és 42 évesen még simán lehetne akár két másik gyereketek is. biztos vagy ebben az örökbefogadásban? amúgy szép dolog, mert egy árvát biztosan boldogabbá tudnátok tenni, de hát a Ti döntésetek.
2009. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy. Szerintem már nem fér bele másik gyerek az időmbe, hogy szüljek.. 38 lennék, ha megszületne a második (ha most rögtön sikerülne). És tényleg sokat gondolok azokra a gyerekekre, akiknek hiányzik a család.. :(
2009. nov. 27. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó ötlet, én is belevágnék a helyedben, de csak ha tényleg mindketten komolyan gondoljátok! :)
2009. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha így gondoljátok mindketten,és nagyon komoly az elhatározásotok,miért másokra hallgattok?Annyi gyerek vár igazi családra,és pont a nagyobbak találnak nehezen,mert mindenki kisbabát akar.Ha tényleg szeretnétek,ne más véleményére hallgassatok.
2009. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon nemes gesztus,én a nevelőapám úgy szeretem,mintha édesapám lenne és ő sem tett soha különbséget az öcsém(aki az ő fia)és köztem szeretetban,igaz engem 4 éves korom óta nevel,most a kisfiam a mindene,az egyetlen unoka.
2009. nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az előbb kihagytam,hogy a barátnőm 38 évesen szülte az elsőtt és most tervezik a másodikat,ez szerintem csak energia kérdése(ha az anyagiak nem fontosak annyira).
2009. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Komolyan gondoltam/gondoltuk. Körül is fogok nézni, mert már most el kell indítani a procedurát. (debreceniek vagyunk).
2009. nov. 27. 13:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, úgy 40 felé már nem lenne energiám újra egy újszülötthöz-csecsemőhöz... :)
2009. nov. 27. 13:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Kicsit "le kell hozzalak a földre": nem fogadhatsz örökbe nagyobb gyereket,mint a sajátod.Az egyik elve az örökbefogadásnak,hogy ő legyen a legkisebb a családban.

El kell végeznetek egy tanfolyamot,majd várakozni évekig.

2009. nov. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon szép elhatározás, és ha megvalósítjátok, akkor minden tiszteletem a tiétek.

A kérdésedre válaszolva: szerintem az örökbe fogadott gyermeket nem lehet úgy szeretni mint a sajátot. Akaratlanul is különbséget tesz köztük az ember. Anyukámékkal egy házban lakott egy ilyen család, és naponta láttuk őket. Nagyon-nagyon szerették az örökbefogadott kislányt is, de mégis másképpen mint a sajátjukat.

2009. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!